Každý ať si odpoví sám, já si myslím, že ano, protože nejen prací je člověk živ.

Spousta lidí chodí do práce, vydělává na svoje živobytí

Po práci se doma baví, dobíjí na další dny a relaxuje každý po svém. Někdo čte knížky, jde na procházku, věnuje se rodině, kutilství. Variant je hodně.
Nebo taky na vlastní odpočinek zbývá až pozdní večer.
Na počítači se dá brouzdat kdekoliv, hledat a dělat cokoliv. Člověk si přečte články z bulváru, podívá na sportovní výsledky, nebo hledá něco ke koupi, zařízení domácnosti…

Někdo se věnuje svému zájmu formou vlastního blogu

Třeba o vaření. Píše a přidává svoje vyzkoušené recepty, chce se podělit o svých zkušenostech, dát někomu inspiraci co uvařit k obědu, připravit za pohoštění pro přátele…..

Relaxace a odpočinek je důležitý pro každého

Mnozí z vás se ptají, jak vypadá projekt, který by si mohli vytvořit. Zkusit rozjet svůj plán, realizovat se po svém. Původně jsem nechtěl veřejně prezentovat nové blogy, ale ok.

Zde jeden projekt najdete

Pokud nejede, něco na něm dodělávám.
Za oboustranné spolupráce byl včera, po celodenním zkoušení a nastavování vytvořen a spuštěn na internetu.

První výdělek – včera 100 Kč, dnes nabídka na 80 Kč + další za administrativní práci. Nyní je rok času na rozjezd a propagaci projektu, který možná bude ten, který splní Petřino očekávání. Bude to její forma relaxace, radost, aktivní odpočinek u něčeho, co má ráda. Oba dva uděláme maximum, aby vydělala i nějakou kačku navíc. Dali jsem si cíl. Minimálně 3 500 Kč. Petra začala a já jak vidíte taky-:)

Omlouvám se všem ženám, že v článku nezaznělo nic ve smyslu: “na zábavu a odpočinek mám čas, až uvařím, uklidím, postarám se o běžný chod domácnosti….” Teprve pak si mohu odpočinout a věnovat se sama sobě.

Mají mou obrovskou úctu a poděkování za to, co pro nás chlapy, děti a rodinu dělají. Klobouk dolů.

57 komentářů u „Má smysl něco nového tvořit?“

 1. vita1980 napsal:

  dělat věci s láskou a ještě s profitem (nejen osobním), to je to nejlepší, co může být

  1. radek napsal:

   máte pravdu, pokud se chcete nějak zapojit, napište adminovi, třeba dáme něco dohormady-:)

   1. vita1980 napsal:

    ještě nejsem rozhodnutý, ale pokud se k něčemu rozhoupám, tak se určitě ozvu

 2. Rojak napsal:

  Většina lidí má snad nějakého koníčka, nějakou zálibu. Jestli ale myslíte investice do nějakého programu na PC, tak to se na mě nezlobte, ale z toho už jsem vyléčený.

  1. radek napsal:

   PC programy jsem nenahrával ani jako malý děcko, nejsem klikač-:) Má smysl něco tvořit?toto ano http://varmeslaskou.cz/. To je nabídka od admina. Udělejte něco, co Vás baví a co může nést další peníze.

 3. Petulinecka napsal:

  Ano má smysl tvořit, začala jsem plést ponožky a dále jsem pak dělala i šály čepice…atd.
  Ze začátku jsem neměla moc lidí co by ode mně kupovaly ale po nějaké době jsem jsi udělala dobré jméno, a bylo moc krásné když penízky přibývaly na účtě.

  1. radek napsal:

   Gratuluji, máte dobrý základ. Ideální záliba a výdělek na vlastní blog.

 4. blaju napsal:

  raději bez kometáře

  1. radek napsal:

   moji reakci máte

 5. Andrea napsal:

  Přeji mnoho uspěchu s blogem je velice zajímaví, je to velice poucné a inspirující ja jsem sama nikdy odvahu na zalození blogu nedostala a toto me velice zaujalo a ne jen obsahem ale smekám před vytrvalostí a zajímavými informacemi

  1. radek napsal:

   napište adminovi a třeba něco vymyslíme-:)

 6. Marie napsal:

  Otázka v úvodu je provokativní, ale odpověď na ni je prece
  jednoznačná, za mě ano.

  1. radek napsal:

   ok, připojte se, rád Vám pomohu

 7. Marie napsal:

  Díky za inspiraci, čo vařit o víkendu.

 8. babicka11 napsal:

  jo, blog je fajn, kdysi jsem chtěla psát básničky a povídky, to jsem byla hodně zamilovaná :-), napsala jsem asi 100 básniček na téma “láska” a i jednu povídku, dnes, po znovu přečtení – se jen usmívám, kde se to ve mně vzalo…

  1. radek napsal:

   šup a jdem na blog – básiničky, minipovídky, životní moudro…-:)

 9. jaru napsal:

  pěkné

 10. bobalka napsal:

  Také se mi blog líbí, občas nakouknu pro inspiraci, protože není umění uvařit oběd, ale vymyslet, co denně vařit :D.

  1. Markytka87 napsal:

   Přesně napsané neustále vymýšlet co uvařit je opravdu umění

 11. pskrob napsal:

  Tak tohle pro mě opravdu není. Sice vařím rád i recepty občas někam pošlu, ale bych o tom psal blog tak to asi ne. To raději budu věnovat svůj čas vnučce. Naštěstí na tom nejsem tak zle, abych si potřeboval nutně přivydělat, takže po práci spíše odpočívám a věnuji se jiným věcem..Samozřejmě paní Petře přeji aby se její blog uchytil

  1. radek napsal:

   můžete dělat co baví Vás.

 12. pavlina69 napsal:

  zajímavý článek.Já sama nejsem moc na psaní.Kdysi ještě jako holka jsem psala příběhy,ale časem se moje spisovatelské vlohy někam vytratily.Nyní když mám volný čas tak si čtu a nebo pletu a vyšívám u televize.
  Přeji mnoho zdaru.

  1. radek napsal:

   blog o šití, pletení a vyšívání má na internetu svoje místo. Zkuste nad tím popřemýšlet-:)

 13. irinkamil napsal:

  S velkým zájmem jsem si prohlédla blog paní Petry, moc mě zaujal. …….

 14. Petulavpk napsal:

  Ráda bych všem poděkovala za jejich podporu a taky tobě za skvělou spolupráci a trpělivost. Chci Vás povzbudit nebojte se zkusit nové věci, je to super rozšiřovat svoje obzory a přitom navazovat nová přátelství. Každý z vás co sem vkládáte příspěvky máte úžasný potenciál a jste nádherné bytosti. Každý z nás máme v sobě skryté přednosti o kterých možná ani nevíme. I já vám přeji ať se vám v životě daří a nebojte se přidat, protože v tom rozhodně nejste sami 🙂

 15. devilscat napsal:

  moc gratuluji k blogu. a pokud ještě vydělá nějakou kačku, tak je to skvělé 🙂

  1. radek napsal:

   díky za oba zůčastněné, už něco vydělal-:)

 16. coolnet napsal:

  pěkný web…gratuluji.

  1. radek napsal:

   díky, přidáte se,mimo banánu?-:)

 17. kvetinka5 napsal:

  Zajímavé.

 18. matylda napsal:

  Určitě bych se k Vám přidala, ale …, opravdu teď mi to nejde. Neměla bych čas. Ale láká to, láká 🙂

 19. MadameBijou napsal:

  Petře přeju mnoho zdaru se svým blogem.
  Já si myslím, že pokud člověk chce, čas na sebe si vždycky udělá. Je to o prioritách. Někdo se jen vymlouvá, že nic nestíhá, přitom doma večer jen sedí u televize a hustí do sebe negativní zprávy, místo aby věnoval tu půlhodinku třeba četbě něčeho, co mu zlepší život nebo třeba cizímu jazyku. Plně chápu, že manželky a matky to nemají jednoduché a taky je moc obdivuju, ale neuznávám, když třeba maminka na mateřské dovolené se věnuje jen dítěti a s ostatními maminkami řeší pouze miminkovské záležitosti. Je třeba pracovat i na sobě, jelikož svět se neustále mění, jde kupředu a když pak tato maminka po mateřské bude muset do práce, zjistí, že o ni třeba už není zájem, jelikož doba pokročila a ona stojí neustále na místě. A proto jsem i svoji mamku, když byla delší dobu na úřadu práce, zahrnovala různými informacemi, co jsem se naučila, aby se neustále něco nového učila a jen si doma nestěžovala.
  Já se denně snažím kromě nutné rutiny dělat i něco navíc. Ještě na konci loňského roku jsem pracovala na svojí knížce o španělské slovní zásobě. Sbírám a vymýšlím asociace ke španělským slovíčkům a píšu k nim drobné příběhy, které pomůžou v jejich trvalému zapamatování. Denně jsem si našla čas aspoń několik minut a mám napsaných asi 18 stran i s úvodem. V lednu jsem to odložila, jelikož potřebuji dodělat zkoušky a taky mi došla inspirace. Sbírám a vymýšlím další asociace, jakmile narazím na nějaké mně nové a zajímavé slovíčko. Jednoduše mě to velmi baví a věřím, že to jednou bude někomu užitečné.
  Jsem za to, že každý si může splnit svůj sen a najít si za ten den čas. Je to o tom, jestli opravdu chcete. Všichni máme 24 hodin denně.

  1. radek napsal:

   to je správné téma na blog. Máte moji garanci min. ročního výdělku 2000 Kč, takže investice zpět, něco navíc a rozjetý vlastní projekt

   1. MadameBijou napsal:

    Ono to opravdu zní velmi lákavě a já bych do toho i šla, bohužel je tu zase ten věčný problém s časem. Já když něco opravdu chci, potřebuji do toho dát všechno. A když se mezitím musím věnovat zkouškám, závěrečné práci, nemůžu v tom najít takové potěšení, jelikož se moje pozornost rozkouskuje a pak neudělám pořádně vůbec nic. Já bych to nechala uležet. Samozřejmě denně budu pořád pracovat na tom, co mě baví a uspokojuje, ale natvrdo do toho teď jít nemůžu. Jinak tu školu v životě nedodělám. A to by mě fakt mrzelo. Ale opravdu moc děkuju za podporu. Určitě mě to nakoplo v tom, jít si za svým. A toho už se nevzdám.

 20. Rojak napsal:

  Zajímavá inspirace

  1. avinon napsal:

   JJ ZAJIMAVÉ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *