Starám se o sebe, o své zdraví

Zajímá mě zdravý životní styl. Hlavně když se k němu nějak v posledních letech nemohu dostat. Všude slyším a čtu co je dobré pro mé tělo udělat. Kdysi mi stačilo jet jednou do roka na letní a zimní dovolenou. Hlavně na tu letní.

lyžZimní dovolená bude prodloužený víkend na horách.

Vzal jsem si lyže, k nim přibalil svoje nádherné lyžáky Salomon a kroužil po svahu. Letní dovolená byla zas o koupání, jízdě na kole ale hlavně o nic nedělání. Jenže teď mi ani to už nestačí. Čím víc se blíží kristovo roky je zřejmé, že tato společnost mě vycucává. Ani ne tak možná společnost jako rychlost, se kterou se všechno nějak žene dopředu. Né, že bych byl pomalý anebo líný.

Ale tak nějak jsem vždycky rád když se blíží pátek a já vím, že sobota a neděle jsou dny, kdy opět načerpám trochu energie do dalšího bláznivého týdne v bláznivém světě. Proto se už ani moc nestarám o to, zda kolegové z práce budou víkend trávit v nejkrásnější hospůdce s nejkrásnější dívkou po svém boku. Možná , že jsem toto jen viděl v reklamě na nějakém TV kanálu. Spíš se starám o to kde si oddechnu. Nevím jak u koho ale u mě stále vyhrává ta stará a kýčová příroda.

Nevím jak to dělá ale stále má jen ona monopol na nejkrásnější obrazce na obloze, na nejkrásnější traktory jak v lánech obilí před sebou válej klasy pšenice. Nic krásnějšího a nádhernějšího jsem dosud neviděl. Proto stále jezdím přes víkendy ven, do přírody. Na pěší turistiku. Vždy a to je už pravidlem si vezmu i fotoaparát. Nemám nic profi ale malý digitálem mi stačí.

Ty nejkrásnější záběry mám u sebe v počítači a když se stane, že náhodou nemohu přes víkend vypadnout z toho blázince aspoň se dívám na fotky a nechám plynout vzpomínky kdy, jak a kde jak fotka vznikla. Aspoň taková očista mě nabije enrgií, že příští víkend bude lepší, krásnější a já opět uvidím tu nádhernou kýčovitou přírodu, jejíž tvary a barvy nedokázal nikdy a nikdo namalovat.

16 komentářů u „Nebudu turistou napořád, začnu lyžovat“

 1. coolnet napsal:

  před lety sem dělal na NH(mittal) …a muzu rict,ze teprve vikend v roznove pod radhostem s clovekem udela divy,hlavne navrat do toho smradu :))))

 2. babka napsal:

  Když jsem měli dalmatinku, tak jsme se s ní dopoledne 2 hodiny a odpoledne 3 hodiny toulali v lese nebo na loukách okolo města. Utrmácené ale šťastné. Ona se vylítala a já kolikrát žasla nad tou krásou přírody. Od té doby minimálně jednou za týden děláme “vejšlapy”.

 3. Radost napsal:

  Příroda je nejlepší lékař, to věděli už naši předkové. Jen člověk sám narušuje léčebný proces množstvím techniky, které chce v přírodě využít.Léčba je pak neúčinná. Přeji vám všem mnoho krásných chvil strávených v přírodě kdekoliv.

 4. bobalka napsal:

  ˇUžasná věc takový odpočinek v přírodě, když mi sloužily nohy tak jsem se hrozně ráda toulala jen tak, v lesíku, u řeky nebo jen tak jsem si sedla u rybníka a nechala volně plynout myšlenky. Vracela jsem se domů s vyčištěnou hlavou a s klidem v duši. Teď mě nohy trochu svazují a tak jen pozoruji mraky doma s balkónu. Ještě, že mám výhled na louku, kde se pasou ovečky a pozoruji západ slunce, Jo jo příroda, dává nám tolik pozitivního a my to kolikrát v tom spěchu ani nezpozorujeme.

 5. anddy napsal:

  Vyrůstala jsem na vesnici, jeden strýček byl hajný,takže celé léto jsem strávila v hájovně, se sestřenkou jsme byly v lese celé dny….další sestřenka-z Prahy- tam jezdívala na měsíc, bývala otrávená,pořád seděla doma,venku ji to nebavilo a my jí litovaly,že musí žít ve městě….uběhlo pár let a já se vdala do Prahy-už to bude brzo 40let… ale dodneška jsem si nezvykla a kdyby jsme neměli možnost jet k příbuzným pravidelně ven, asi bych se tady zbláznila… prostě přírodu ničím nenahradíš…

 6. jmckvak napsal:

  jo jo, není nad to vypadnout do zeleně.. jsem ráda, že jsem se vrátila na vesnici, kde má malej zahradu, louku, les.. sice tady máme šílený provoz, ale příroda je okolo krásná a pro něj je to mnohem lepší než betonová džungle.. přeji tedy víc výletů do zeleně a méně stresu 🙂

 7. pskrob napsal:

  bydlím na vesnici, takže přírodu mám kolem dokola na dosah. Často vyrazím do lesa, nebo se jen tak protáhnout a zarelaxovat do polí.

 8. papadopulos napsal:

  o prázdninách pravidelně minimálně týden vyrážíme do hor a jen se tak touláme, spíme pod širákem, zastavíme tam kde se nám líbí, prostě pohoda

 9. blaju napsal:

  Do přírody chodíme jak nám to čas dovolí, ale já bych chodila častěji vždy mě to uklidní a nabije čerstvou energii.Už se těším na dovču, ta pohoda, klídek, tabáček a kafíčko.

 10. matylda napsal:

  Příroda je příroda. Škoda, že si jí ak málo vážíme. Poslední dobou mne bolí koleno, takže vycházky omezuji, ale stačí, když vyběhnu na dvůr a vidím les a louku za plotem .Hned je mi líp 🙂

 11. Kavon napsal:

  Výlet do prírody poskytuje aktívny odpočinok a oddýchnutie si od každodenných starostí spojené s načerpaním nových síl, ako psychických, tak aj fyzických.

 12. MadameBijou napsal:

  Je dobře, že příroda ještě pořád přežívá a my se do ní můžeme utéct před dnešní uspěchanou a tvrdou realitou. A na fotky z výletů do přírody se taky ráda dívám a užívám si ten pocit.

 13. Odalv napsal:

  Je pravda, že pobyt alebo prechádzka v prírode upokojuje. Ta krásna zelená farba na jar a v lete (ale aj rôznými farbami žiariaci príroda na jeseň je super), to je niečo na nezaplatenie, určite lepšie ako nejaké dnes populárne sedenia u psychológa, ktoré nič neriešia len cicajú peniaze z vášho účtu a tvária sa ako úžasne Vám pomáhajú. Taký pobyt v tichej prírode, len čvirikania vtáčikov alebo žblnkotanie lesného potôčika, to je balzam na dušu a usporiadanie si myšlienok.

 14. Rojak napsal:

  Zrovna teď jsme na dovolené v Krkonoších. Je parádní počasí, tak zatím můžeme chodit co to dá. Je tu parádně a ten klid je k nezaplacení. Ani se mi nebude chtít zase domů do toho stresu a honičky.

 15. Petulavpk napsal:

  Je to pravda, vypadnout z koloběhu a užít si čerstvý vzduch a klid a pohodu….hmmm to je paráda. My máme kousek za domem les a taky tam moc ráda chodím ventilovat :). Nejlepší na tom je to, že je pořád ještě kam utéct před stresem a vyčerpaností.

 16. babicka11 napsal:

  Někdo se šťastný už narodil, jinému trvá celý život, aby pochopil ….zdravý životní styl není jen o jídle, ale i o práci, která se nemá přehánět, a také o odpočinku, což hodně lidí podceňuje a pak je ve stresu. Pro své zdraví je tedy nejlepší trávit své volné chvíle v přírodě, nebo alespoň opustit byt a jít se projít.

Komentáře jsou uzavřeny.