Ložnici doplňte vhodně zvolenými závěsy. Získáte dokonalé zatemnění i útulnou atmosféru

Závěsy patří k velmi praktickým doplňkům, které i dnes jistě najdou své místo v mnoha domácnostech. Řada lidí je zatracuje kvůli tomu, že jde jen o neužitečné lapače prachu, ale ve skutečnosti vám mohou nejen dobře sloužit, ale také nadělat hodně parády. Zejména závěsy do ložnice jsou naprostou nutností, protože zajišťují také dostatečné zatemnění, které je pro kvalitní spánek klíčové.

V ložnici zajistí absolutní tmu

Jelikož si do ložnice běžně návštěvy nezveme, nemají závěsy v ložnici tolik dekorační, jako spíše čistě praktickou funkci. Díky nim lze dosáhnout velmi dobrého zatemnění, které může být jen se žaluziemi dost obtížné docílit. Vybírat můžete závěsy z velmi těžké látky, kdy jde o tzv. black out modely, které místnost zatemní, odhluční a dobře také drží teplo. Jestliže není úplná tma nic pro vás, můžete zvolit tzv. dimout závěsy, které jsou lehčí a do pokoje propustí o něco více světla. Pořád ale zajišťují příjemnou atmosféru vhodnou pro usínání.

Kvalitní zpracování je základ

Obvykle bývají závěsy alespoň jemně řasené, což zajišťuje to, že vypadají přirozeně a hezky doplňují a zútulňují celý interiér. Závěsy se obvykle vyrábí ze syntetických materiálů, nejčastěji pak z polyesteru. Je proto velmi snadné je udržovat a prát. Pak stačí závěsy jen vyvěsit a snadno opět získají svůj tvar. Pokud preferujete materiály, jako je len či bavlna, je třeba se připravit na žehlení, ale i to se dá s dobrou napařovací žehličkou zvládnout levou zadní. Obezřetní buďte i při volbě správné délky, aby závěsy nebyly ani příliš krátké, ani jste je netahali po zemi. Dnes se naštěstí dá vše snadno upravit na míru.

Slaďte je se zbytkem interiéru

I závěsy by měly ladit s vaším nábytkem a dalšími doplňky. Společně se záclonami by měly tvořit jeden funkční celek. Snažte se je zkombinovat do barev ostatních dekorací, třeba ložního prádla, koberce, květin nebo dalšího bytového textilu.

Zdrojh náhledového obrázku: Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *