Otázka, kterou si většina z nás položí před rekonstrukcí bytu nebo domu.

Odpověď se těžko hledá, pokud nemáme reference od někoho, kdo má tuto zásadní úpravu za sebou.

Nejsem v tomto oboru dobrý rádce, ale mohu předat svoji zkušenost “helfra” – pomocníka k ruce.

Kamarád rybář Laďa, se kterým trávím nejeden víkend na rybách, měl před sebou těžký úkol. Jeho žena si vyžádala novou koupelnu. Slíbil, že se do toho pustí a dostal poslední víkendové volno na ryby.

Ryby zatím nebraly, tak bylo dost času na probrání všeho.
Jsem zastáncem a používám jedno základní pravidlo: “Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody”.

Mirka/jeho manželka/ měla jasnou představu o nové koupelně. V koupelně musí být sprchový box, místo pro pračku, koupelnový nábytek a rohová vana.

Laďa je zedník, po stránce zednických prací si tedy poradí. Já dostal za úkol najít vyhovující, ale cenově dostupné vybavení.
Noťas mám vždy s sebou.
Strýček Google pomůže. Stačilo zadat ” levná koupelna”a hned jsem byl na správné stránce.

V menu jsem si všiml kompletního sortimentu pro koupelny.
Kategorie sprchové boxy byla první na řadě. “80” bude stačit, vyhrála Bianca.
Velké průhledné sprchové dveře a dostatek vnitřního prostoru.

Vše co bylo nalezeno a vybráno jsem dával do záložek, ať máme s Mirkou rychlejší komunikaci. Pak už jen výběr baterie, skříňky pod umyvadlo a bylo hotovo.
Já Laďovi doporučoval výběr z kategorie sprchové masážní boxy. Máme ho doma, to bylo jediné, co jsem mohl doporučit. Sice dražší, ale určitě se vyplatí.

Měli jsme splněno.
Celý víkend proběhl v klidu, náš úlovek vidíte nahoře, pěkní kapři. Doma pochvala i za splnění úkolu.
Celá rekonstrukce vyšla na cca 44 000 Kč, což bylo o něco míň, než původní předpoklad.

Máte někdo za sebou rekonstrukci koupelny? Jak to dopadlo?

19 komentářů u „Jde pořídit do bytu nebo domu levná koupelna?“

 1. irinkamil napsal:

  Rekonstrukci koupelny jsem absolvovala, když jsem se nastěhovala do svého současného bydliště v nájemním domě. Místnůstka tak tři čtyři metry krát metr, možná metr dvacet. Dvoje dveře, jedny do chodbičky, druhé do komory. Vana uprostřed delší stěny, WC na té kratší, v koutě za vanou a vedle WC místo na pračku a na druhé straně před ní umyvadlo. Víc se tam nevešlo. Když jsme umístili pračku do toho rohu, zjistili jsme, že z kohoutku přívodu vody k pračce neteče vůbec nic. Posléze se ukázalo, že když se pustí z některého zdroje voda (dřez, umyvadlo, vana), teče slaboučkým proudem a nikde jinde už neteče. Domácí, ač nerad, připustil, že v tom se bydlet nedá a rozhodl se koupelnu zrekonstruovat. Jelikož nebydlí v naše městě, svěřil veškeré práce místní stavební firmě a pak to začalo. Zakázal hnout s vanou, ale když se opět dala pračka do zmiňovaného rohu na konec vany a vedle WC mísy, zjistilo se, že se neotevřou u pračky dvířka předního plnění, což je u pračky dost velký zádrhel. Takže se nakonec přece jen muselo s vanou hnout. Nějaký dobrý známý o tom informoval domácího, ten zavolal šéfovi firmy a práce zastavil asi na 2 měsíce. Byli jsme absolutně bez vody a odpadu a dodnes, když se mi vzpomínky nějak dostanou do snu, budím se hrůzou. Nakonec přijel a já mu během pár minutek vysvětlila problém, on ho uznal a práce mohly pokračovat. Pak byl ještě problém s umístěním umyvadla, bojleru a přívodního kohoutku vody k pračce, také dostat kachlíky do roviny byl nepředstavitelný problém, ale to by vydalo na další článek. Jediné, co jsem si z celé rekonstrukce potvrdila, byla obrovská nepraktičnost domácího a i dělníků, jen neradi připouštěli například to, že když dají pračku do jednoho roku a vanu do druhého, mohou mi dát mezi ně větší umyvadlo, které klidně může přesahovat přes vanu a ne jen malou mušličku na mytí rukou, která by se vešla mezi pračku a zeď, kdyby dali pračku vedle vany. A takových zážitků jsem s nimi měla fakt dost. Nakonec mi ještě zničili televizi a radiomagnetofon, měli mezi sebou jednoho blázna, kterého se ti ostatní báli, a tak když zapojovali elektřinu do galerky, dělali to pod proudem a ty dva přístroje to samozřejmě odnesly. Neměli ani odvahu mi to říct, přinesli mi klíče od bytu do práce jakoby nic. Domácí posléze slíbil, že to s jejich vedoucím domluví, aby mi zaplatili opravu, ale dodnes na to nedošlo. Závidím Mirce, že má tak šikovného muže, který si dokázal většinu věcí při rekonstrukci udělat sám nebo měl dobré kamarády na výpomoc. Já v životě neměla kliku, ani jeden z manželů nebyl zručný, co jsem si nedokázala opravit sama, na to jsem si musela objednat řemeslníka. Prý to celé stálo třicet tisíc, to je docela slušná cena, ale je to dvacet let zpátky, takže na tu dobu snad zas tolik ne.

 2. Jana napsal:

  Doma by to chtělo změnu.. Vyměnit obklad, možná i železnou vanu vyměnit za akryl.. Plus tedy kompletně udělat novou ve druhém bytě, tam chybí vše.. Představa by byla, už jen se nějak časem dostat k té realizaci. časem.. 🙂

 3. Evik napsal:

  My jsme dělali kompletní rekonstrukci včetně podlahy a stropu, do kterého jsme si davali bodové světla. Rekonstrukce nas vyšla asi 20-25 tisic a to jen proto že mám šikovného chlapa který vše dělal sám se svým kamarádem zedníkem.
  Jinač když jsme se ptali jinde kde by nám to udělali tak cena byla 60-70
  To fakt NE!!!
  Není nad české, šikovné ručičky.

 4. Radost napsal:

  Mám osobní zkušenost v paneláku.Je to boj s hygienou, nejlepe je se někam dočasně odstěhovat.Prach je v celém bytě a ve všech skříních.
  Cena 70 až 100 tisíc podle druhu obkladaček a sanitárního vybavení.Když si vše objednáte u renomované firmy tak i více,ale nemusíte shánět profese
  zedník/obkladač, elektrikář a instalatér.Zrovna včera jsem viděla moc hezkou novou koupelnu a WC v paneláku bez vany jen sprchovací kout.Jejich otec řemeslník, cena 72 tis.Je to trochu drama,ale za tu radost to stojí.

 5. Radost napsal:

  Pokud je v koupelně všechno nové a není zedník a obkladač někdo z rodiny,cena se nedostane pod 60 tis.To je nejméně,co jsem viděla.Samozřejmě je možné, některé prvky nevyměnit,ale to pak jen otázka času, kdy k tomu stejně dojde.Pěkná moderní koupelna a záchod 80 až 100tis.

 6. Benula napsal:

  Rekonstrukci koupelny jsme dělali před 10 lety a stála 100 000 Kč od firmy.

 7. coolnet napsal:

  no,…kupelku delal nedavno tatik…foto posilam mailem.

  a hledal dlouho tu spravnou kombinaci…at to ladí 😀 a pak samozrejme je to hlavne o penezich 🙁

 8. Plazmic napsal:

  My dělali komplet kuchyň i koupelnu a záchod za dvěstě litrů, tak by tak ta koupelna odpovídala.

 9. vita1980 napsal:

  koupelnu jsem zatím nerekonstruoval, takže cenové relace opravdu neznám, ale levné to určitě nebude. co taky dneska je. ušetřit se ale dá, leccos si udělat sám, nebo mít dobré známé řemeslníky a využít slevy

 10. matylda napsal:

  Hm, ani nevím, na kolik koupelny přišla nás. Rekonstruovali jsme celý dům, takže cena koupelny v těch výdajích nějak zapadla 🙁

 11. blondynka napsal:

  My máme malou panelákovou kopelničku, ale vešla se tam i vana i pračka a i koupelnový nábytek, jak je malá, tak je útulná a mě vyhovující.

 12. babka napsal:

  Po 35 letech už náš byt zestárl a my s ním. Počítám, že nejen koupelnu budeme muset zrekonstruovat. A i když na vanu nedáme ani jeden dopustit, tak ji nejspíš budeme muset nahradit sprchovým koutem.

 13. pavlina69 napsal:

  bydlíme ve starém pronajatém bytě,tak si mohu o nové koupelně nechat jen zdát

 14. devilscat napsal:

  My máme doma dvě starší koupelny a obě by potřebovaly rekonstrukci, ale zatím je to jen ve stádiu přání, první je na řadě výměna oken…. takže třeba příště…

 15. lgku990 napsal:

  Jak jsem psal už v jiném článku, chystáme se dělat rekonstrukci koupelny v paneláku, počítám tak se vším všudy do 80000 Kč, není to nic levného, ale je to potřebné.

 16. Rojak napsal:

  Nová koupelna se za levnější peníze ani nevyplatí kupovat, protože se to potom podepíše na kvalitě. Myslím tím baterie a příslušenství s tím spojené. Co se týče obkladů a dlažby, tak to už je jiná věc, když sháníte tak seženete.

 17. Ivona napsal:

  Máme doma dvě koupelny, naštěstí rekonstrukci ještě nepotřebují. Rohové vany zabudované pěkně v koutě. Můj šikovný manžel je postavil tak, aby se mi líbily a já jsem spokojená.

 18. babicka11 napsal:

  Rekonstrukci máme za sebou, vyhodili jsme všechny obklady, vanu, umyvadlo, boiler a máme pěkný sprchový kout a vše nové včetně skříněk.

 19. bobalka napsal:

  Zatím žádnou zkušenost nemám, jen tichou touhu koupelnu předělat. Bydlíme v paneláku a tak s vybouráním bytového jádra by nás to vyšlo o dost více. Až našetříme, tak třeba tatinu přemluvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *