Letní grilování bez plastů: Alternativu nabízí jedlé nádobí

Blíží se období letních grilovaček a oslav s přáteli. Je to období příjemných setkání na zahradě se spoustou jídla a pití a dobrou společností. Pokud se vy chystáte být hostiteli, určitě přemýšlíte, jak vyřešit nepříjemný problém se špinavým nádobím. Snadným řešením je nákupem plastového nádobí, které je ale velmi neekologické. Existuje lepší řešení? Určitě ano – jedlé nádobí!

Skutečně se dá sníst?

Ano, je to přesně tak, jak čtete. Jedlé nádobí je vyrobeno z přírodního a jedlého materiálu, který je ale zároveň dostatečně odolný. Můžete tedy na něj bez obav naložit jídlo nebo z jedlého kelímku můžete pít svůj oblíbený nápoj. V nabídce najdete i jedlé lžičky a další příbory, takže skutečně můžete jedlým nádobím vybavit celou svou zahradní party. A po použití bude uklizeno raz dva – každý z účastníků si svůj talíř, kelímek nebo příbor jednoduše sní.

Podobně neekologické je také používání plastových brček. Jsou na jedno použití, nejsou vlastně nezbytné a o to hůře si můžeme ospravedlnit to, že po nich zůstává tolik odpadu. Jedlá brčka poslouží ale ještě dál. V nápoji vydrží až 60 minut. Následně je můžete klidně jen tak sníst, nebo je uvařit jako špagety, či je nechat rozložit na kompostu.

Jedlé nádobí jako šetrná a ekologická volba

Možná se vám to může zdát poněkud zvláštní, ale není třeba se jedlého nádobí obávat. Jedná se o 100% přírodní nádobí, šetrné k životnímu prostředí a plně rozložitelné. Je výbornou volbou pro každého, komu není příroda lhostejná a záleží mu na tom, aby redukoval množství odpadu, které produkuje. Spolehnout se můžete také na odolnost nádobí. Bezpečně vydrží celý večer a závěr vaší zahradní oslavy zpestříte ještě tím, když všem oznámíte, že nyní mohou své talíře, kelímky nebo lžičky spořádat jako dezert. Uvidíte, že všichni budou překvapeni a svému večeru dodáte dokonalý zlatý hřeb.

Zdroj obrázku: jedlenadobi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *