Rakousko je zemí, kterou mají Češi rádi, protože jim nabízí mnoho možností, jak prožít krásnou dovolenou.

Podobně jako Česká republika, tak je tato země protkaná bohatou historií, která úzce souvisí i s naší, a to ještě z doby monarchie. Ačkoliv máme velmi dobře dostupnou Vídeň, je zde mnoho dalších zajímavých koutů a tím se rozhodně dovolená Rakousko řadí k těm nejkrásnějším.

K létu patří turistika, jízda na kole a plavání

Celkově nás může překvapit neustálý rozvoj turistiky v této oblasti. Stranou nezůstávají ani cyklostezky. Mnohé z nich vedou celkem těžkým terénem, ale to rozhodně není žádnou překážkou. Můžeme si totiž vypůjčit elektrokola a s nimi v pohodě zvládneme trasy, na které bychom si jinak netroufli snad ani pěšky. Dovolená v Rakousku nám vždycky přinese nějaké nové poznatky a zážitky. Rakušané se nebrání nijak nové technologii a k elektrokolům mají vybudovanou i příslušnou infrastrukturu, zkrátka dostatečné množství nabíjecích stanic.

Země je hodně vstřícná k rodinám, a tak dovolená v Rakousku s dětmi je skutečně skvělá volba. V podstatě zdravé ovzduší, krásně vybudovaná dětská hřiště a mnoho dětských atrakcí je připraveno pro ty nejmenší. Některá z přírodních jezírek jsou vybudovaná tak, aby do nich měly pohodlný přístup maminky s malými dětmi. Ty rozhodně zaujmou krásné přírodní kamínky.

Země plná jezer

Rakousko je zemí nejen krásných hor, ale také řek a jezer s nádherně křišťálově čistou vodou. Největším jezerem v oblasti Solné komory je Wolfgangsee, dlouhé 11 km. Voda je naprosto ideální na koupání, jelikož dosahuje přes 20 stupňů. Nicméně i milovníci vodních sportů a potápění si přijdou na své. Dovolená v Rakousku u jezera je určena všem milovníkům přírody a vodních radovánek.

Projet se na lodi? I to patří k letní dovolené

Některá jezera nabízí rovnou výletní loď a jiná zase šlapadla. Ono je stále co obdivovat, většina z nich je obklopena skutečně panenskou přírodou, horskými vrcholky nebo jsou pro změnu různě vklíněná mezi pohoří. Také v okolí jezera Rakousko nabízí ubytování v apartmánech nebo si lze pronajmout rekreační domek. V podstatě je zde okolo 2 000 různých jezer a malých jezírek, což je již slušný výběr. Teď si jen podle zájmu najít vhodnou lokalitu a dovolená v Rakousku může začít.

4 komentáře u „Letní dovolená v Rakousku“

 1. Tom napsal:

  Rakousko je parádní, jezdíme tam v létě i v zimě, stále je co objevovat, krásných míst tam je spousta.

 2. babicka11 napsal:

  Voda ideální na koupání přes 20 °C pro nás ideální není. Pokud není alespoň 25 °C, tak do bazénu nikdo nevleze. 🙂

 3. Rojak napsal:

  V Rakousku je určitě v Alpách parádně. Mám rád tůry po horách a docela mě to láká.

 4. lgku990 napsal:

  Na dovolené v Rakousku jsem nikdy nebyl, od známých jsem slyšel, že je tam pěkně, ale máme raději jiné destinace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *