Každý zde vidí co hledá


Rubriky

Nové komentáře

Rojak
Teď je takový výběr aut, že kdo si nevybere, tak...
Rojak
To bych si chtěl jednou přečíst, co tento deník vše...
Rojak
Bylo tam opravdu super, počasí vyšlo úplně parádně a hlavně...
lgku990
Já musím oponovat, poněvadž jelikož a protože se já i...

Zajímavé odkazy

Rybářská dovolená
Tip na dovolenou
Magazín o zdraví
Ubytování na zámku
Pobyty pro dva
Dovolená pro rybáře
Gabl.cz
Svatba na zámku
Plastové přepravky
EUautodily.cz

Štítky

Nové články

Rakousko je zemí, kterou mají Češi rádi, protože jim nabízí mnoho možností, jak prožít krásnou dovolenou.

Podobně jako Česká republika, tak je tato země protkaná bohatou historií, která úzce souvisí i s naší, a to ještě z doby monarchie. Ačkoliv máme velmi dobře dostupnou Vídeň, je zde mnoho dalších zajímavých koutů a tím se rozhodně dovolená Rakousko řadí k těm nejkrásnějším.

K létu patří turistika, jízda na kole a plavání

Celkově nás může překvapit neustálý rozvoj turistiky v této oblasti. Stranou nezůstávají ani cyklostezky. Mnohé z nich vedou celkem těžkým terénem, ale to rozhodně není žádnou překážkou. Můžeme si totiž vypůjčit elektrokola a s nimi v pohodě zvládneme trasy, na které bychom si jinak netroufli snad ani pěšky. Dovolená v Rakousku nám vždycky přinese nějaké nové poznatky a zážitky. Rakušané se nebrání nijak nové technologii a k elektrokolům mají vybudovanou i příslušnou infrastrukturu, zkrátka dostatečné množství nabíjecích stanic.

Země je hodně vstřícná k rodinám, a tak dovolená v Rakousku s dětmi je skutečně skvělá volba. V podstatě zdravé ovzduší, krásně vybudovaná dětská hřiště a mnoho dětských atrakcí je připraveno pro ty nejmenší. Některá z přírodních jezírek jsou vybudovaná tak, aby do nich měly pohodlný přístup maminky s malými dětmi. Ty rozhodně zaujmou krásné přírodní kamínky.

Země plná jezer

Rakousko je zemí nejen krásných hor, ale také řek a jezer s nádherně křišťálově čistou vodou. Největším jezerem v oblasti Solné komory je Wolfgangsee, dlouhé 11 km. Voda je naprosto ideální na koupání, jelikož dosahuje přes 20 stupňů. Nicméně i milovníci vodních sportů a potápění si přijdou na své. Dovolená v Rakousku u jezera je určena všem milovníkům přírody a vodních radovánek.

Projet se na lodi? I to patří k letní dovolené

Některá jezera nabízí rovnou výletní loď a jiná zase šlapadla. Ono je stále co obdivovat, většina z nich je obklopena skutečně panenskou přírodou, horskými vrcholky nebo jsou pro změnu různě vklíněná mezi pohoří. Také v okolí jezera Rakousko nabízí ubytování v apartmánech nebo si lze pronajmout rekreační domek. V podstatě je zde okolo 2 000 různých jezer a malých jezírek, což je již slušný výběr. Teď si jen podle zájmu najít vhodnou lokalitu a dovolená v Rakousku může začít.

3 komentáře na „Letní dovolená v Rakousku“

  1. babicka11 napsal:

    Voda ideální na koupání přes 20 °C pro nás ideální není. Pokud není alespoň 25 °C, tak do bazénu nikdo nevleze. 🙂

  2. Rojak napsal:

    V Rakousku je určitě v Alpách parádně. Mám rád tůry po horách a docela mě to láká.

  3. lgku990 napsal:

    Na dovolené v Rakousku jsem nikdy nebyl, od známých jsem slyšel, že je tam pěkně, ale máme raději jiné destinace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *