Zdravý způsob života, čvičení, stravování, pohyb a další aktivity a druhy

Hodně zdravých/ích slov, které se točí kolem jediného.

Jak začít zdravě žít, zdravě se stravovat nebo pomoci svému tělu přírodními vitamíny z ovoce, zeleniny a využitím zdravých bylinek a dalších…..

Nežiji zdravě, vím to.

Jím pozdě večer, když mám čas, když je příležitost, zapálím si, mám rád sladké.  Jediné, co mě míjí je alkohol a drogy. Nejsem vyléčený alkoholik ani abstinent ze zásady. Alkohol nepiju, protože mě to prostě nechutná, nepotřebuji ho k tomu, abych se uvolnil, více se bavil… Neodsuzuji ty, ktěří pijí pivo, víno, tvrdý alkohol.. každý žije po svém, podle toho, co ho baví nebo mu přidá trochu chuti do života.
Ale pozor, všeho s “Mirkem”

Nemám rád, odsuzuji a nesnáším konzumaci drog.

Člověk z nich “blbne”, neovládá se, ubližuje svému nejbližšímu okolí nebo, co hůř, ubližuje.
Nevím o tom, je ovlivněn, jeho tělo a hlavně mozek nerozpozná realitu, často jde pouze o iluze a představy.

Dost bylo mám/ nemám rád, vrátím se k původnímu zadání.

Co vás napadne jako první, druhé a x té, když se řekne :

 • zdravý způsob života
 • zdravá zelenina a ovoce
 • přírodní léčba zdraví
 • zdravé stravování
 • zdravá dieta
 • zdravý pobyt, wellness, fitness
 • zdravý
 • zdraví
 • z……………

To co vás napadne, napište vše/hodně 😀 do komentáře, poradím si s tím a poděkuji v adventu za inspiraci 😀

6 komentářů u „Zdravý způsob života, bylinky a ovoce pro zdraví“

 1. matylda napsal:

  Zdravý životní styl? Já bych řekla hlavně nic nepřehánět, držet se zdravého rozumu a nepřebírat doporučení “amerických vědců”. Jsme středoevropané, tak jíst naše středoevropská jídla, hodně se pohybovat a pak si můžeme dát i ta naše kalorická česká jídla (bez přežírání se).
  Doma si dělám a používám česnekový extrakt na posílení odolnosti, čaj z bobkového listí na močové cesty a další (nečekaně se mi snížil TK a diabetés na dietě se vrátil téměř k normě bez léčby a přísného dodržování diety), jablečný ocet na pití zředěný hodně vodou i jako kosmetický a uklízecí přípravek a další. Jím všechno (kromě dršťkové polévky a hrachové kaše), nevyhýbám se žádnému jídlu ani čokoládě.

 2. Rojak napsal:

  Léčivá síla přírody a hlavně některých rostlin má blahodárné účinky na lidský organismus, s jejich pomocí se lze zbavit mnoha nemocí a neduhů. Je to těžké se vyznat v umění přírodní medicíny a hlavně vědět, jak léčivé rostliny pěstovat, sklízet, skladovat, zpracovávat a hlavně vědět na který neduh je na daná bylinka nejlepší. Mnohdy vám pomůže více přírodní recept, než nějaký chemický medikament. Těch receptů, nebo rad je tolik, že by na to mohla být pěkně hrubá kniha.
  Co se týče černého bezu existuje na extrakt z černého bezu, který výborně pomáhá proti chřipce a nachlazení a co se týče česneku, tak ten je dobrý na řadu neduhů. Ale třeba česnekový sirup s medem je prý účinnější, než penicilin. Tento recept je opravdu silný a lepší než řada léků. Na zimu ho doma máme připravený už několik let a opravdu pomáhá.
  Ingredience na výrobu silného česnekového sirupu budete potřebovat:

  8 oloupaných a rozmačkaných stroužků česneku
  1 sklenku (2OO ml) jablečného octa
  1 sklenku (2OO ml) medu
  Příprava
  Pro zhotovení sirupu postupujte následovně:

  1. Pomocí lisu najemno rozmačkejte stroužky česneku.
  2. Česnek vložte do skleněné nebo porcelánové misky a přidejte
  jablečný ocet s medem.
  3. Celé to dobře zamíchejte.
  4. Směs přelijte do skleněné uzavíratelné nádoby a umístěte do
  chladničky na 5 dní. Každý den však směs vyndejte z chladničky
  a dobře ji zamíchejte.
  5. Za 5 dnů je váš antibakteriální sirup hotový.

  Užívání
  Sirup můžete užívat v případě výskytu nějakého infekčního onemocnění, ale i jako prevenci.

  Konzumuje se tak, že 2 čajové lžičky sirupu rozmíchejte, nebo spíše rozmixujte ve sklenici vody. Pijte nápoj na lačný žaludek ráno hned po probuzení.

  Nezapomínejte ale na to, že sirup je pořádně silný a proto ho nikdy nekonzumujte přímo. Vždy ho zřeďte s vodou!

 3. Evik napsal:

  Myslím že každý člověk si tohle může vyložit jinak. Někdo dodržuje opravdu precizně a někdo obča, druhý za vůbec.
  Já se řadím do skupiny občas. Jim prostě to co mi chutná ale snažím se i o tom co jim přemýšlet. Samozdřejmě že neodolám zákuzkům nebo pečenému kuřátku. Alkohol no občas si dam pivo a s kamarádkou někdy i vino. Na tvrdé moc nejsem jen velmi přiležitostně.
  V dnešní době, v takovém pracovním schonu se ani moc zdravě jíst nedá. Každý občas nestíha a tak sáhne po nějaké te rychlovce k jídlu.

 4. radek napsal:

  pěkně jste to napsali,/10 bodů do adventu/, ale myslel jsem spíš: přírodní léčba – česnek proti nachlazení, černý bez jako čaj… inspirovat mě a dodat námět k něčemu… 😀 nebráním se kkompletnímu článku o zdraví z přírody, tipy jak používat bylinky….

 5. babicka11 napsal:

  Co mě napadne, když se řekne zdravý životní styl?
  Jíme, abychom žili, nežijeme proto, abychom jen jedli
  Jíst pokud možno biopotraviny, nepoužívá se při výrobě chemických prostředků, tzv. „éček“, maso nejlépe od místního chovatele (existuje i bio Ritter čokoláda)
  Rozmanitá strava, málo solit, málo tuku, málo cukru
  Jíst hodně zeleniny a ovoce, luštěniny
  Omezit pečivo
  Vyhýbat se nevhodným stravováním ve fast foodes
  Pitný režim
  Pít čistou vodu, žádné přeslazené limonády
  Nekouřit, žádné drogy
  Správné rozdělení času, práce, odpočinek a dostatek spánku
  Radost ze života, psychická pohoda
  Pohybová aktivita, turistika, cvičení, pobyt na čerstvém vzduchu
  Optimismus, pozitivní myšlení
  Dávat lásku, chválit
  Mít rád i sám sebe
  Žádný stres
  Kontrola konzumace alkoholu – denně nejvýš 2 dl červeného vína

 6. Odalv napsal:

  Pri tejto téme je to tak, že 100 ľudí, 100 chutí, ale myslím si, že ako pri väčšine vecí sa treba riadiť zdravím sedliackym rozumom, že všetkého veľa škodí, čiže základné pravidlo je neprejedať (neprežierať) sa a jesť iba toľko jedla koľko vydáme energie, potom nebude dôvod byť obézny. Jeden múdry slovenský dejateľ (dokonca jeden z najväčších slovenských) vravieval: “Veľa tvoriť, málo troviť.” Je naozaj pravde, že nie sme na tomto svete preto aby sme jedli, ale jeme preto aby sme žili a je len na každom ako sa k tomu postaví. Treba si uvedomiť, že väčšina chorôb, ktoré nás postyhnú, okrem vírusových ochorení, je spôsobená hlavne našou zlou stravou lebo jeme denno denne celý život, a to čo jeme má na náš organizmus veľmi veľký vplyv. A je tiež pravda, že nás nikdy nikto neučil ako sa zdravo stravovať a čo to vlastne znamená, väčšina ľudí v tejto oblasti preberá návyky z rodiny od svojich rodičov a príbuzných. A čo je to zdravá strava a zdravý spôsob života, to je na dlhé rozprávanie a každý bude mať na to iný názor. Myslím si, že v dnešnej dobe nie je problém o tom všetkom získať informácie, dokonca je ich až tak veľa, že sa v tom niekedy ani nedá vyznať a hlavne vtedy keď si mnohé odporujú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *