Příjemné lázeňské městečko Bechyně patří mezi rožmberské klenoty v jižních Čechách. Rozhodně si zde užijete nejen klid, ale i patřičnou pohodu. Je pravdou, že je zde skutečně krásně v každém ročním období, přesto když sluneční paprsky prosvítí místní lesy a odrazí se v Lužnici, je to až neskutečný zážitek.

Bechyně je plná skvostů

Především jsou zde poměrně rozsáhlé lázně, které se řadí mezi jedny úplně nejstarší v České republice. Útěchu a pomoc zde hledají především pacienti s problémy pohybového aparátu. Není ani divu, že ji zde naleznou v místních procedurách. V Bechyni se totiž především léčí slatinou, kterou si dováží z vlastního rašeliniště z blízkých Komárovských blat. Stejně tak je lázeňské město Bechyně vhodné pro relaxační pobyt pro dva.

To ale není jediné, co zde můžete obdivovat. Prakticky na každém kroku se setkáte s kouskem historie, například v podobě historických hradeb, různých stezek s nádherným výhledem, kostelů a dalších památek.

Místní zámek má také svoji mimořádnou historii a hlavní úpravy, které zde proběhly, tak má na svědomí slavný Petr Vok, poslední z rodu Rožumberků. Dnes je v soukromém vlastnictví a úpravy nadále pokračují. Je přístupný veřejnosti, stejně jako jeho zámecká zahrada s voliérami papoušků.

Historie a relaxace pokračuje po celém městě

Naleznete zde řadu kostelů, muzeí, františkánský klášter, barokní domy, rozhodně stojí za návštěvu vyhlídková věž s malou ukázkou, jak se dříve bydlelo na věži. A to nemluvě o mostě s názvem Bechyňská duha. Odsud je velmi krásný výhled na všechna zákoutí, až se tají dech. Rozhodně na to, abyste prošli všechny krásy, vám jeden den nestačí. Nejvýhodnější je si zde udělat takové zázemí a projít si pohodlně všechny památky.
Ubytovat se můžete v samotném centru Bechyně. Zapomeňte na rčení, že v lázeňských městech je příliš draho.

Váš skvělý zážitek může začít relaxačním pobytem v Bechyni v zámeckém resortu ve 4* hotelu Panská.

Zámecký resort vás překvapí svojí bohatou nabídkou, stejně tak jako samotné lázeňské město.
Součástí zážitkového poukazu je i mapa, která vám usnadní plánování všech dostupných naučných stezek, vyhlídek a památek.
Uvidíte, že se vám rozhodně nebude chtít ani odjíždět.

 

4 komentáře u „Lázeň pro tělo i duši v lázneňském městě Bechyni“

 1. matylda napsal:

  Jižní Čechy mám hodně z ruky. Škoda, nějaká ta relaxace by se sešla.

 2. Rojak napsal:

  O pobytu v lázních zatím neuvažuji, ale místo je to tam velice pěkné a už jsem v jižních Čechách již dlouho nebyl a bylo by to proto dobré napravit.

 3. lgku990 napsal:

  Koukal jsem na relaxační pobyt v Bechyni a je tam moc krásně, věřím, že by se nám tam moc líbilo, možná to vyjde,

 4. babicka11 napsal:

  Místa, která se mi podařila dřív projet a někam se podívat, mi ve vzpomínkách zůstanou. Teď už by to byl celkem dost velký problém s cestováním. A navíc manžel už taky nechce nikam moc jezdit, ani dřív řízení auta nebyl jeho koníček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *