Blíží se plavková sezóna, a tak je na čase, shodit zimní přebytečná kila. To vám půjde snáze při správném stravování. Nemusíte hladovět a držet drastické diety. Stačí do jídelníčku zařadit zdravější jídla. Takové chutné smoothie vás potěší jak chuťově, tak vnitřně tím, že vás zasytí a dodá spoustu energie. A co to „smoothie“ vůbec je?

Co je Smoothie

Smoothie je hustý nápoj rozmixovaného ovoce nebo zeleniny, do něhož můžeme přimíchat další suroviny jako je například jogurt, různé druhy ořechů, mléko nebo ovocný či zeleninový džus.

Jak by mělo „smoothie“ vypadat

Hustota smoothie je obvykle určena poměrem tekutin k pevným látkám, takže za účelem zhuštění jakéhokoli receptu na smoothie můžete snížit množství přidané tekutiny nebo naopak zvýšit množství přidaného ovoce nebo zeleniny. Někdo do tohoto nápoje přidává různé prášky pro jeho doplnění a chuť, například ochucený proteinový prášek nebo různé vitaminové doplňky.

Smoothie vs. Shake

Některé smoothie recepty obsahují zmrzlinu nebo velká množství přidaného cukru ve formě medu, čokoládového sirupu nebo jiných přísad. Přidáním těchto surovin se však nápoj již nepovažuje za tradiční smoothie, ale za koktejl (shake).

Co k výrobě „smoothie“ potřebuji?

Smoothie se tradičně vyrábí z různých plodů ovoce a zeleniny, kombinace je čistě na vás, můžete přidat i zmiňované ořechy nebo různá semínka. Hlavní věcí pro jeho přípravu je však kvalitní mixér. Můžeme zmínit například multifunkční mixér OravaRMH-900, který je díky svým 8 programům velmi oblíbený. Vychutnejte si lahodné polévky či omáčky, nicméně zvládne také nadrtit led či připravit kojeneckou stravu.

Díky velkému displeji je obsluha velice snadná. Nastavit si můžete tři rychlosti – motor o výkonu 450 W je s přehledem vládne. Jeho kapacita je 1,75l, takže lahodné smoothie ochutná celá rodina. Navíc se nemusíte bát, že by vám mohl v kuchyni upadnout – je opatřen protiskluzovými gumovými nožičkami, jež zajistí jeho stabilitu.

Jaké jsou výhody „smoothie“?

• zvyšuje absorbci živin

• dodává tělu mnohem více energie

• zlepšuje trávicí systém

• posiluje imunitní systém

• konzumace smoothie je prospěšná srdci

• pomáhá s redukcí přebytečných kil

• dodává tělu spoustu potřebných vitaminů.

Tak vám přejeme hodně zdraví a dobrou chuť!

2 komentáře u „Lahodné „smoothie“ – co to je?“

  1. Rojak napsal:

    V tomto předjarním období se zvyšuje výskyt chřipek a nachlazení, protože se organismus u mnoha lidí preferujících sedavý životní styl s nadbytkem nezdravých pokrmů nestačí přirozeně detoxikovat. Je proto dobré jako prevenci i „první pomoc“ místo léků pít čerstvě vylisované šťávy. Nejen, že se do těla dostanou přirozené vitaminy, ale napomůže se zároveň jarní očistě organismu. Už existuje řada receptů na různá smoothie, jak vitamínové, energetické a nebo třeba i detoxikační.

  2. babicka11 napsal:

    Smoothie dělám dost často, teď hodně s jahodami, banánem, jablkem. Nevyhýbám se ani avokádu s čerstvým špenátem. Doplňuji vodou, mlékem, džusem, jak mě zrovna napadne. Už přístroj ani neuklízím, ale mám ho stále při ruce na lince. Holky mají rády jahody, trochu cukru nebo jahodového sirupu a šlehačku. Výborný našlehaný koktejl.
    🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *