Letošní zima byla opravdu dlouhá, což se projevilo na stavu peněženky nejednoho z nás. Jaká zima nás čeká tento rok, nevíme, ovšem co víme určitě je fakt, že krbové vložky s výměníkem na teplou vodu, budou letos udávat prim topné sezóně. Otálíte s nákupem krbu, protože si nejste jisti jeho funkčností či technickým zázemím? Děláte chybu!. Nákup krbové vložky s výměníkem byste měli podniknout ještě dnes, vše potřebné vám totiž prozradíme v tomto článku.

Krbové vložky s výměníkem pro teplo ve všech místnostech domu

Ano, čtete správně! Krbové vložky s výměníkem totiž rozvádí teplo do všech místností ve vašem domě. Jak to takovýto prostý krb dokáže? Jednoduše! Princip spočívá v tom, že krbovou vložku s výměníkem můžete napojit na jakékoliv topné zařízení ve vašem domě. Máte doma bojler, topení či podlahové vytápění? Výborně! V tom případě nic nebrání tomu, rozvést teplo z krbu i do ostatních místnosti domu, kupříkladu do ložnice či dětského pokoje. Příjemné klima ve svém bytě v případě tuhých a dlouhých zim oceníte nejen vy, ale i vaše peněženka. Díky tomuto důmyslnému zařízení, tak můžete ušetřit i několik tisíc korun na energiích. Řekněte sami, není to úžasné?

Z několika druhů krbů si vybere každý

Toužíte po krbu s rohovým, rovným či průhledovým prosklením? Žádný problém!. Vaší fantazii se totiž meze rozhodně nekladou. Ze širokého množství typů, designů a proporcí si jistě vybere každý ten svůj vysněný krb. Nevíte, jak daný krb bude pasovat do vašeho interiéru? V tom případě vám je ku pomoci naše aplikace s 3D vizualizací, která vám nastíní přesný pohled na konečný vzhled krbu ve vaší místnosti. Pokud si ani přesto nebudete jisti výběrem té správné krbové vložky s výměníkem, mohou vám poradit naši zkušení odborníci či můžete o radu zažádat i v některé z našich kamenných poboček. Již není na co čekat. Zima se kvapem blíží a ještě dříve než se vzpamatujeme z prvních jarních paprsků, nás překvapí štiplavý mráz, který bude kreslit ornamenty na naše okna. Neoddalujte proto nákup krbu na další sezónu a pořiďte si ho ještě dnes.

16 komentářů u „Krbové vložky s výměníkem budou hitem letošní zimy“

 1. Lejdynka napsal:

  Krb se mi vždy líbil, co však ve městě v bytě?

 2. devilscat napsal:

  moc zajímavý článek, takový krb by byl určitě fajn. my ale bydlíme na baráku, kde se topí hlavně dřevem (to už máme uskladněné na letošek) a uhlím (to nám přivezou pozítří, tak si zase mákneme) – jen do té peněženky letos sáhneme hlouběji, jak se ceny uhlí zvedají… máme sice i kotel na plyn, ale ten už jsme určitě pár let nezapnuli, plyn je fakt drahý…. a to kdysi při plynofikaci slibovali, jak to bude levné a výhodné vytápění….

 3. Benula napsal:

  O krbu uvažujeme delší dobu,zatím máme plyn a je pohoda.

 4. vita1980 napsal:

  já topím plynem, je to pohodlné. samozřejmě krb, to je krásný doplněk, ale není to tak pohodlné.

 5. Radost napsal:

  Krb je velmi romantický, libí se mi v rekreačních objektech. Doma topíme centrálním rozvodem ze sidlištní kotelny.Na chatě bychom si krb mohli pořídit, ale když přijedeme potřebujeme mít teplo hned.Proto jsme koupili plotnový sporák s troubou – topíme, vaříme, pečeme, sušíme – taky romantika.Jsme moc spokojeni, kdo k nám přijde, hned se usadí na staré židli vedle kamen a řekne, to je teplíčko!

 6. babka napsal:

  Krb bych si přála ale jelikož jsme v bytovce, tak to asi určitě neprojde. Jedeme na plyn – pro lenocha jako já ideální. Otočím kolečkem na termostatu a je teplo. Druhé zapocení pak čeká při vyúčtování. 🙂

 7. Ivona napsal:

  Krb nám pěkně trůní v rohu uprostřed haly. Mám moc šikovného manžela, který se s ním pohrál. Plyn jako zdroj topení jsme už dávno zrušili. Dřevo je dřevo. Je pravda, že je s tím trochu více práce, ale zase ta romantika.

 8. pavlina69 napsal:

  Jsem na tom stejně jako babička,v bytovce si v krbu nezatopím.

 9. lgku990 napsal:

  Vypadá to pěkně, ale do paneláku určitě ne, jak píše babička11, stačí otočit termoventilem (kohoutkem) a je teplo, akorát jsme závislí topné sezóně.

 10. veruska napsal:

  Mě by se krb líbil. Máme kotel na tuhá paliva.
  Mluvíme o tom, ale zatím váháme.

  1. babicka11 napsal:

   Kamarádka bydlí v domku, krb mají, ale ještě v něm za 20 let nezatopili, topí plynem, tak jim to připadá zbytečné. Mají ho na parádu.

 11. Plazmic napsal:

  Krásný krb i vložky s výměníkem, ale rodiče jej nepotřebují a my svůj domeček nemáme.

 12. Jana napsal:

  U nás se v domě topí hlavně kotlem na TP.. Uhlí a dřevo jsou top.. Ve druhém domku jsme měnili topení v zimě, je tam kotel na plyn, ale vzhledem k tomu, že se tam nebydlí, tak se ani netopí. Krbovky by se mi tam sice líbily, ale.. Nějak nevím, kam bychom je umístili.. Na to je tam málo místa.. Možná až nám jednoho krásného dne zbourají dům kvůli stavbě prašivé dálnice, tak si ho uděláme do nového.. 🙁 😀

 13. Rojak napsal:

  Vypadá to pěkně, ale musíte mít na to hlavně místo a komín, pokud se nejedná o elektrický krb.

 14. matylda napsal:

  Mám na výběr, zda topit pohodlně za větší peníz plynem, nebo krbáky s výměníkem. Zatím jednoznačně vyhrávají krbáky, i když je s tím trochu víc práce i úklidu

 15. babicka11 napsal:

  Protože máme městský horkovod, toto zařízení nepotřebujeme. Stačí jen otočit kohoutem a buď přidat, nebo ubrat teplo. Krb si pořizovat nebudeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *