Krásy nespoutané Mallorky

 Španělský ostrov Mallorca je jako stvořený pro milovníky pláží a moře, cyklistiky, turistiky, přírody a romantických míst, jako jsou okouzlující zátoky a kvetoucí mandloňové sady.

 Pokud se vydáte na dovolenou na ostrov Mallorca, určitě byste měli navštívit jeho hlavní město jménem Palma de Mallorca, které se rozprostírá na pobřeží zálivu Bahia de Palma. Jedná se o starobylé živé město, jež vás okouzlí svou historií a elegancí, malebnými uličkami a útulnými zákoutími, příjemnými kavárnami a restauracemi. Dominantou staré části města je jedna z největších gotických katedrál na světě, katedrála Panny Marie, též nazývaná La Seu.

řeka a domy

Asi 15 kilometrů od centra města Palma de Mallorca leží na kopci město jménem Valldemossa. Ani zde byste neměli vynechat místní klášter, který se proslavil tím, že v něm pobýval v posledních letech svého života polský skladatel Fryderyk Chopin s francouzskou spisovatelkou George Sandovou. Další oblíbenou pamětihodností města je Real Cartuja, královský kartuziánský klášter obklopený úchvatnou zahradou.

Horské domky

Pokud chcete poznat místo, kde se zastavil čas, vydejte se na výlet ke kostelu Ermita de Betlem, ukrytému v kopcích pohoří Serra de Llevant. Klášterů v horách se dá na Mallorce najít mnohem víc. Z dalších lze zmínit například Santuari de Lluc ležící v pohoří Tramuntana na severozápadě ostrova. Ve stejném pohoří se nachází také palácový komplex Alfabia se zahradami a sady. Součástí zahrad je i část s názvem Jardinet de la Reina neboli Královnina malá zahrada, která se tak nazývá kvůli pobytu královny Alžběty II. v Alfabii.

Zelený altán

Mallorca ovšem nenabízí jen kláštery. Na své si tu přijdou i milovníci azurového moře a písčitých pláží. Například v letovisku Muro si můžete užít dlouhou a čistou písčitou pláž Platja de Muro, obklopenou piniovými háji. Vstup do moře je pozvolný, a proto je letovisko vhodné i pro rodiny s dětmi. Také zde můžete vyzkoušet vodní sporty, jako je například surfování či paragliding. V letovisku El Arenal lze navštívit jeden z nejrozsáhlejších vodních aquaparků jménem Aqualand Arenal. Také letovisko Palma Nova má co nabídnout, nedaleko se totiž nachází komplex Marineland, kde lze zhlédnout představení s delfíny, lachtany a papoušky. V blízkosti letoviska Sa Coma najdete Safari park.

Jeskyně

Během vašeho pobytu na ostrově se můžete s CK Blue Style vydat na mnoho zajímavých výletů, ať už po památkách, do přírody nebo na plavbu lodí. Pokud chcete poznat ty největší krásy, které umí Mallorca nabídnout, je ideální volbou celodenní okruh ostrovem. Navštívit můžete také výrobnu perel v Manacoru a krápníkové Dračí jeskyně, kde se lze projet po jednom z největších podzemních jezer světa.

Molo a moře

Pojeďte s CK Blue Style na Mallorcu a užijte si parádní dovolenou plnou nevšedních zážitků. Místní atmosféra, památky, pláže, moře i příroda vás jistě okouzlí natolik, že se sem budete rádi vracet.

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock, Blue Style a.s.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *