Koberce a běhouny jsou nezbytnou součástí domácnosti

Ještě nemáte doma koberce ani běhouny? Zdají se vám nemoderní a nevkusné? Máme pro vás několik důvodů, které váš pohled na ně změní. Víte, jaké výhody jejich přítomnost v domácnosti přináší? Proč je ocení alergici, děti i starší rodiče a prarodiče, kteří k vám často chodí na návštěvy?

Menší ozvěna, lepší akustika a měkký došlap

Skládá se vaše domácnost z velkých místností, kterými se šíří ozvěna jako v tunelu? Nebo máte na podlaze plovoucí podlahu či parkety, takže je každý váš krok slyšet? Zbavit domácnost nadměrného hluku a nežádoucí ozvěny můžete právě s pomocí koberců. Kromě tlumení jednotlivých kroků a zlepšení akustiky v místnostech vám koberce také změkčí došlapy.

Menší prašnost v místnostech

Přestože jsou koberce a běhouny často považovány za lapače prachu, má to vlastně výhodu. Místo toho, aby prach volně létal po místnosti, pohltí jej koberec či běhoun a již jej nikam nepustí. Vy se díky tomu zbavíte prachu mnohem snáze. Stačí když koberec jednoduše přejedete vysavačem a běhoun či kusový koberec vyklepete. Proto je pořízení koberců vhodné také pro alergiky. Ovšem nesmíte zapomínat koberec pravidelně čistit a zbavovat prachu.

Koberce pro větší bezpečnost

Vyskytují se ve vaší domácnosti děti nebo na návštěvu často chodí vaši rodiče či prarodiče? Myslete i na jejich bezpečí. Koberce tlumí pády a změkčují dopady. Při nešťastném pádu tedy výrazně sníží riziko zlomenin. Kusové koberce a běhouny se dají podložit speciálními gumovými podložkami, takže budou dokonale držet na jednom místě a neklouzat samovolně po podlaze.

Bydlete chytře a prakticky. Pořiďte si do své domácnosti koberce a běhouny a užívejte si díky tomu skvělou akustiku, méně hluku i prachu a měkčí dopady. Máte-li pod sebou sousedy, vaše rozhodnutí pořídit si koberce jistě ocení.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *