Klávesnice Apple promění iPad Pro na celkem plnohodnotný notebook

iPad Pro nikdy nebyl „pouze“ tablet. Velká spousta lidí si k němu dokupuje pouzdro s externí klávesnicí. Dává tedy smysl, že i Apple nabízí klávesnici, již si můžete připojit k iPadu. Magic Keyboard je sice o něco dražší než alternativní klávesnice, zato s ní dokážete mnohem více.

iPad Pro je díky čipsetu A12Z poměrně výkonným strojem a bez problému zvládne celou škálu náročných aplikací, jako jsou Adobe Creative Cloud či Final Cut Pro. Když k němu dodáte klávesnici a myš, rázem získáte notebook.

Jak je to s cenou?

iPad Pro je sám o sobě docela drahou hračkou a originální klávesnice k iPadu stojí další skoro tři tisíce. Když si ty tři tisíce přidáte k ceně iPadu Pro, můžete si už skoro koupit MacBook Air, což je skutečný notebook. Někomu však vyhovuje mít dotykové konvertibilní zařízení. iPad se dá pohodlně použít také na kreslení a tu klávesnici, co si k němu koupíte, můžete připojit třeba i k iPhonu či Mac počítači.

Klávesnice s měsíční výdrží

Klávesnice Apple Magic Keyboard je na první pohled výjimečná a luxusní. Má tenký kovový design, stabilní dostatečně velké klávesy, na nichž se pohodlně píše. Vybavena je lithium-iontovou baterií, která vydrží zhruba jeden měsíc. Pak ji dobijete konektorem lightning umístěným zezadu klávesnice. Rozměry klávesnice jsou 4 × 279 × 114,9 mm. Váží pouze 231 gramů, proto ji můžete bez obav přenášet spolu s tabletem.

Klávesnice je samozřejmě bílá, stejně jako Apple Magic Mouse, pokud byste svůj tablet chtěli vybavit i tou. To je však u zařízení s dotykovou obrazovkou vlastně docela zbytečný luxus.

Originální bezdrátovou klávesnici Apple Magic Keyboard s českým rozložením kláves pořídíte v e-shopu AppleKing.cz. Koupíte tam i veškeré další Apple gadgety včetně obalu na iPad a obalu s klávesnicí. Ten už však není tak univerzálním řešením jako přímo Apple Magic Keyboard.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *