Je po Vánocích a nevím, jak vy, ale já mám problém s váhou.

ketodieata10 dní volna, několik kilogramů nakoupeného ovoce, trochu 😀 masa a bramborového salátu a pohybu dostatek. Celkem často jsem chodil z obyváku do kuchyně nebo na terasu kvůli kouření. Jak se to mohlo stát? Mám o 7 kg víc.
Asi začnu držet dietu, ale tentokrát s někým. Kdo hubne sám, nemá šanci. Mám ověřeno.

Hubnutí se s postupem času stává více a více ožehavým tématem

Hubnout chce každý a to nejlépe s co nejmenší námahou nebo stresem. Firmy tuto poptávku vnímají a právě tak pravděpodobně vznikla ketodieta.

Ketodietě se přezdívá proteinová dieta

Principem je upravení jídelníčku takovým způsobem, aby tělo i bez fyzické námahy začalo ztrácet na váze. Prakticky by se celý tento proces dal shrnout v jedné větě – „tělo požírá vlastní tuky.“

Zhubnout bez cvičení

Principem ketodiety je vysazení přijmu sacharidů, čímž tělo dostanete do stavu takzvané ketózy. Začíná spalovat tuky, nikoli však svaly. Proto je tedy ketodietě přezdíváno proteinová dieta. Zní to příšerně a tuto teorii bohužel musíme potvrdit. Jde o opravdu drsný způsob, jak hubnout. Vzhledem k tomu že vysadíte primární zdroj energie, pravděpodobně budete v průběhy diety za cokoli sladkého „zabíjet.“ Ovšem jakkoli je tato dieta drsná, něco se jí musí nechat, opravdu to funguje!

Pro koho je ketodieta vhodná

Ketodieta je vhodná zejména pro ženy, které chtějí udělat něco se svou postavou. Z logického hlediska je to jasné, větší podíl tukové tkáně znamená znatelnější výsledek diety. Pokud patříte mezi šťastlivce s optimálním BMI, dietu samozřejmě praktikovat můžete, ovšem spíše pro nastartování metabolismu. S převratnými výsledky tedy nepočítejte.

Speciální jídelníček i speciální jídlo

Jak je výše zmíněno, v ketodietě jde zejména o úpravu jídelníčku.

Tu můžete provést sami pomocí haldy návodů na internetu nebo si ji nechat na míru sepsat od osobního trenéra. V poslední době však začíná vynikat nová forma těchto diet. Fungují na jednoduchém principu, nabídnou vám plán zdarma ovšem se surovinami, polotovary nebo hotovým jídlem samozřejmě za peníze. Tato forma se těší celkovému úspěchu.

Lidé kupují balíčky s produkty nachystanými přesně na daný počet dní a ty pak konzumují dle volně přístupného návodu na webu společnosti. Je to trhák, ale není to tak světlé jak se na první pohled může zdát.

Radši konzultovat než pak trpět

Tímto apelujeme na všechny, co se o tuto formu hubnutí zajímají. Klidně zkuste nějakou z internetových nabídek, ovšem prvotně vše prodiskutujte s odborníkem. Nezáleží na tom, zda to je váš doktor či osobní trenér. Každý z nás je jiný a to co jednomu pomohlo, může druhému velice uškodit. Jde přece jen o radikální krok a velkou změnu jídelníčku, myslete na své zdraví.

728x90-2-modif-1517685944.gif

Co vy, jak dopadlo povánoční vážení?

5 komentářů u „Hubnutí bez starostí, ketodieta boří standard“

 1. matylda napsal:

  Ani se nepřiznám, kolik jsem po Vánocích navážila já. Doufám, že to postupně teď na jaře shodím. Zahrada čeká.

 2. pskrob napsal:

  Nesmysl, žádná dieta nefunguje, jen se na tom vydělává a lidi jsou tak blbí, že platí a platí…

 3. lgku990 napsal:

  Já takový problémy naštěstí nemám, umím zhubnout kdykoliv potřebuji, jak se píše, tak je to spíše určené pro ženy, ale jedno vím určitě, že základem všeho, nejen hubnutí, je mít silnou vůli, když chci něčeho dosáhnout.

 4. Rojak napsal:

  Já na nějaké takové diety nevěřím a nebo na mně nefungují. Když chci zhubnout, tak se přestanu cpát sladkým zařadím do jídelníčku trochu zdravější stravy a váha jde dolů.

 5. babicka11 napsal:

  Hubnout se dá i jednodušeji, ráno ovoce, odpoledne zeleninu, oběd normální – jen poloviční porce, než je běžné. Vynechat nebo omezit sladké, tučné a pečivo. Jde to i tak. I když si koupím ketodietu třeba na 14 dní, nemohu se ani tak zaručit, že ji někdy neporuším a nevezmu si něco “zakázaného” navíc. To by pak nemělo cenu, že? 😀 Tak budu hubnout pomaleji, ale určitě i levněji. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *