Šperky. Jedno slovo, mnoho významů a vzpomínek.

Každý z nás si pod pojmem šperky představí něco jiného. Briliantovou čelenku princezny, královskou korunu krále Jana, nebo třeba kouzelný prsten Arabely.

Kdo si v mládí nedělal různé prstýnky a náhrdelníky z květin a jiných materiálů.

Jaký šperk tedy zvolit, abychom měli vhodný doplněk pro určitou příležitost, nebo ozdobu nejen na cestu do práce. Stačí si vybrat.

Důležité je to, že dnes již slovo šperk neznamená běžnou nedostupnost, vysokou cenu a minimální výběr. Za šperk dnes můžeme považovat spoustu výrobků bižuterie, řetízky, náramky a další.

Jsem laik, šperkům a bižuterii moc nerozumím, kupuji je k různým příležitostem

Vybírám si na různých e-shopech podle toho, co mně zaujme, co se mě líbí. Většinou se můj dárek setká s úsměvem. Asi nejsem ten správný odborník, ale činil jsem s dobrým úmyslem.

Před nedávnem jsem dostal odkaz na bižuterii pro krásu.

Koukl jsem a projel nabídku šperků z chirurgické oceli, náhrdelníky z bižuterie a další šperky k prodeji.

Mně se tam několik kousků líbilo. Mohl bych se vyjádřit slovy:

“jedno tělo – jedna duše – dva milující lidé = jeden šperk”

náhrdelníkKdysi jsem koupil dceři na dovolené klíčenku, která se dala rozdělit na dva kusy a po návratu domů spojit v jeden kus. Krásné srdíčko.

Jedno takové srdíčko jsem našel i zde.

Co může být krásnějšího, než vědomí, že někde v okolí se pohybuje moje druhá půlka srdce?

Nejste už milenci, ale jste dlouholetí manželé a partneři

Nemusíte jakoukoliv drobnost považovat za šperk, ale brát ji jako důležitou informaci: “myslím na Tebe”

My chlapi jsme trochu mimo, tak nám ženy odpusťte, že nás takový nákup nenapadne, ale určitě uvítáme drobné naťuknutí.

náhrJe libo nějaký náhrdelník pro maminku, kamarádku, sestru?

Není problém, vyberte si z nabídky náhrdelníků z chirurgické oceli, k tomu přidejte pěkný přívěsek a dárek je na světě.

Podívejte se sami, nejsem ten pravý, kdo by za vás vybíral -:)

E-shop Prokrásu.eu

31 komentářů u „Jaké používáme šperky a kde si vybrat?“

 1. Plazmic napsal:

  Pěkné věci tam mají, i když by to chtělo asi vidět live a, aby si je dotyčná osoba vyzkoušela.

 2. Ryba napsal:

  Šperky z z chirurgické oceli mám rád. To půlsrdíčko mám. Dívám se na ten e-shop a líbí se mi náramky z chirurgické oceli – love. Děkuji za inspiraci.

 3. polivkovamaruska napsal:

  Šperky nosím velmi ráda. Stříbrné, bižu, ze dřeva i kůže. Ale zlaté ne. Mám totiž alergii na zlato a to opravdu. Takže můj manžel si mne ruce, že jeho peněženka zůstává nedotčena, když jdeme okolo zlatnictví. Zato víc si dopřávám bižuterii a mám jí plný šuplík. Jen se mi někdy stane, že potkám své dvě malé vnučky a zjistím, že mají můj náhrdelník, náramek, nebo náušnice. Nic neříkám, protože jim to moc sluší a ony čekají jak zareaguji. Plenění mé levné klenotnice patří k malým dámám, až budou starší budou chtít asi radši zlaté doplňky.

  1. irinkamil napsal:

   To je pravda, že malým parádnicím stačí kdejaký šmuk, jen že se pěkně leskne a hází třpytky od sluníčka. Jak budou starší, máte se asi na co těšit.

 4. matylda napsal:

  Líbí se mi, když někdo umí šperky i bižu nosit. Já na to nikdy nebyla, ale při tom mi to bylo líto. Tak jsem aspoň podarovávala dceru 🙂

 5. MadameBijou napsal:

  Bižuterie je skvělý výmysl. Sice toho moc neunosím, ale nějaké ty náušnice si občas na sebe dám a líbí se mi to. Mám ráda, když se dá bižu různě kombinovat
  s oblečením a žena vypadá pokaždé jinak a krásně.

 6. irinkamil napsal:

  Je pravda, že si každý pod pojmem šperk představujeme něco jiného. Jako malé holky jsme si pletly věnečky z pampelišek či sedmikrásek. Mě to ale dost brzy přestalo bavit a radši jsem s klukama chodila na třešně či kukuřici. Pak ze mě najednou byla slečna, tak jsem se taky chtěla ozdobit nějakým šperkem a zvítězily náušnice, pak i řetízek s malým srdíčkem z českých granátů. Postupně jsem přidala i několik prstýnků a náramek, také hodinky považuji za šperk, někdy i velmi výrazný, navíc s prospěšnou funkcí. Postupně jsem zas šperky ubírala, až mi zůstal jen prstýnek po mamince, ten nosím stále a vůbec ho nesundávám. Dokonce jsem odložila i hodinky, radši se podívám na mobil nebo kostelní věž, chi. Na ostatních ženách vidím spoustu šperků, několik řetízků s přívěsky přes sebe, několikery náušnice napíchané na uchu vedle sebe, na každém prstě jeden i více prstenů, i náramky se nosí tři čtyři na jedné ruce. U mužů považuji za šperk například pečetní prsten na malíčku, taková pěkná frajeřina, manžetové knoflíčky nebo jehlici do kravaty či širší řetěz jako náramek nebo kolem krku. Poměrně dlouho už jsou také vidět muži s náušnicemi v jednom nebo i obou uších. Nemohu říct, že by se mi zrovna náušnice u mužů líbily, ale pokud se to líbí jim a jejich polovičkám, proč ne. Každý máme vkus jiný a já tvrdím, že není důležité, co člověk nosí na sobě, ale spíš, co nosí v sobě. Šperky v e-shopu jsou zajímavé, ačkoliv je nenosím, ráda si je prohlížím, vlastně jste nám dal výborný tip na dárky, děkujeme.

 7. Radost napsal:

  Na mladých dívkách se mi bižuterie moc líbí.Já už jsem starší, tak do společnosti nosím zlaté šperky a doma pracuji hodně na zahrádce, tam jen řetízek na krku.
  Pro vnučky občas něco jako dárek koupím, ale myslím, že si raději vyberou samy.
  Moje sestřenice bižuterii sama vyrábí, tak většinou obdaruje celou rodinu.Rozhodně
  si myslím, že nám na pohled dělá život krásnější.

 8. Evik napsal:

  Ja na tohle moc nejsem. Navíc do uší vůbec takové věci nemůžu, kvůli alergii. Takže tím pádem to nenosím ani ratši na krku.
  Občas nějaký náramek hlavně v létě.
  Ale abych nekecala když jdeme na nějakou akci tak zhřeším těch pár hodin to zvládnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *