Máme za sebou filmovou sérii  Piráti z Karibiku

Ne, že bych byl takový nadšenec, který celý den sedí u televize a sleduje filmy. Občas se na pěkný film rád podívám nebo pustím jako kulisu při práci. Piráti z Karibiku jsou starší, ale přesto si člověk rád při zhlédnutí některého dílu vzpomene na úsměvné scény, které se někdy stanou klasikou.

Známe to z českých filmů, kde se hlášky stávají nedílnou součástí naší mluvy nebo reakce na nějakou situaci. Viz ” nase.. ti bílej tesák” Takových hlášek je spousta, stačí si vzpomenout.

Zpátky k pirátům. Jaký pil Johnny Depp alias Jack Sparrow  rum po ztroskotání na ostrově?

Tato scéna se mně líbila a hned jsem si vzpomněl, že někoho z nám možná čeká nějaké velká oslava nebo výročí. Všeobecně rád sleduji pořady z přírody a oblast Karibiku je prostě krásná. Ještě jsem tam nebyl, a asi ani nepojedu, tak zbývají jen ty filmy.

Alkohol je metla lidstva, ale v malých dávkách neškodí 😀

Toto rčení platí nejen při pití koňaků, whisky… Já většinou piju s “mírou”.
Je to rybář jako já, jezdíme spolu na víkendové výpravy, i pracovně se občas potkáme. Mirek je na tom s pitím podobně jako já. Moc alkohol nepije, a pokud ano, spíš si vychutná kvalitní alkohol.

I když je ještě trochu zima, ryby už berou, tak jsme se o víkendu jeli trochu odreagovat na řeku. Jarní záběry jsou to, na co všichni rybáři čekáme a těšíme se na první rybářské úspěchy.

Opět jsem pil s Mírou

Tentokrát to nebyla slivovice, ale karibský rum. Mirek dostal od firmy, kde pracuje, zaměstnanecký dárek jako poděkování za celoroční práci. Dárkové balení Karibský rum Pyrat ho potěšilo, ani ne proto, že se jedná o alkohol, ale spíš jako ocenění jeho práce.

Hodí se karibský rum do placatky?

Hodí, pokud je stejně kvalitní jako domácí slivovice. Jiný alkohol moc nepiji, i tu slivovicu spíš jako lék. Jižní Morava je nejen o zámcích, vínu a pěkné přírodě 😀 Přivoněl jsem k obsahu placatky, doušek poválel na jazyku a spolkl. Zajímavé pití. Zavonělo, zahřálo a bylo příjemné. Jestli to byl správný postup nevím, třeba poradíte.

Víte, že když o něčem píši, napřed si najdu. Pokud jsem vás trochu navnadil, podívejte se do e-shopu Mydrinks.cz.

Najdete tam spoustu kvalitního alkoholu, který se může hodit jako dárek k narozeninám nebo jako železná zásoba pro vyjimečné chvíle.
Většina rumů zraje i 12 let, tak těch pár let u vás doma ještě v sekretáři vydrží, ale někdy třeba potěší 😀

 • pokud jste už někdo karibský rum ochutnal, napište do komentáře
 • vzpomenete si na nějakou filmovou hlášku?

3 komentáře u „Karibský rum není kvalitní pití jen pro piráty“

 1. veruska napsal:

  Já mám ráda kafíčkový rum. Vždycky si trochu cucnu, když už mám všeho nad hlavu. Ale není to se mnou tak hrozné. Padnou tak 3 flašky za rok.

 2. Rojak napsal:

  Karibský rum jsem neochutnal a ani toho nelituji. Ne že by byl špatný, ale alkoholu neholduji a nevyhledávám ho.
  Hláška z filmu je zrovna z jednoho dílu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže kde řekl Jack: ,,Proč ten rum pořád dochází?”

 3. babicka11 napsal:

  Na Vánoce jsem chlapům kupovala jako dárek jen Božkov Republica Exclusive – rum takový jemnější. Ochutnala jsem, ale vzhledem k tomu, že si dám občas rum do Coly, tak je vlastně jedno, že si dám obyčejný rum. 🙂
  Hlášky z filmů jsou fajn a vždycky k úsměvu. Třeba:
  “Nezneužívejte dobrého srdce pana ředitele, jste přece rozumní chlapci.”
  “Rozumní chlapci? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý blbeček. Vždyť se podívejte – debil, blbeček, debil blbeček ….akorát tamhle vzadu, to je snad jediná výjimka – sedí dva blbečci vedle sebe.” 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *