Pokud chcete kvalitní a moderní povrch, pořiďte si kamenný koberec.

Určitě jste i vy zaznamenali z různých pořadů i z reklamy v televizi nápad, jak vylepšit chodník, terasu, schody, okolí bazénu či interiér v bytě pomocí kamenného koberce.

Úplně novinka to sice není, ale hodně lidí ještě přemýšlí, jestli ho uplatnit u sebe doma. Materiál zrovna levný také není, ale položení svépomocí vyjde levněji.
Trochu šikovný člověk to zvládne sám. Záruka na kamenný koberec je asi 20 let.

Kamenný koberec je podlahová krytina

Je vyrobena z přírodních kamínků – oblázků, pryskyřice k tomu určené a s tvrdidlem.

Kamínky se smíchají s pryskyřicí v určitém poměru a směs se rozetře pomocí hladítka na podklad.
Vytvoří se tak pěkný estetický povrch.

Může se používat všude tam, kde je klasická dlažba.
Venku s většími oblázky, uvnitř s malými.
Speciální pryskyřice je pevnější než beton.

Kamenný koberec je velice pevný, v létě se nerozpaluje a neklouže ani v zimě, louže při tání se netvoří.

Vybrat si můžete z množství barevných variant a velikostí

Vzhledem k tomu, že i my jsme chtěli mít hezký chodník i dvorek, jsme se rozhodovali, zda položit dlaždice, či si pořídit kamenný koberec, tak nakonec kamenný koberec vyhrál.

Uvažujeme ještě o chodbě, tam by se nám také líbil. Je nenáročný na údržbu a jsme s ním spokojeni. Jsme rádi, že se to každému líbí a už i soused odnaproti se na něj chystá. Asi se pustí do práce sám, protože má menší plochu. Důležité je řádně promíchat všechny složky dle návodu.

Kamenné koberce doporučuji

34 komentářů u „Kamenný koberec“

 1. Odalv napsal:

  Nikdy som o tom ešte nepočul. Vyzerá to dobre. Určite budem o tom uvažovať pri nejakej rekonštrukcii.

 2. babicka11 napsal:

  anddy – :-), používá se přírodní pryskyřice a tvrdidlo – když objednáte “kamínky”, tak vám to k tomu hned přidají, ví, kolik toho bude třeba a opravdu to tvrdne rychle. Teď, když byly ty lijáky, tak nám dřív stála na dvoře voda, teď nikde nic, jako by ani nepršelo.

 3. Radost napsal:

  Kamenný koberec se mi velice líbí, viděla jsem ho dělat v televizi. Uvažuji o něm na chatě. Je tam dost nerovný terén a dlaždice se stále pohybují.Děkuji za motivaci.

 4. Mazi napsal:

  Nikdy jsem o ničem takovém ještě neslyšel. Velice se mi líbí. Určitě se bude hodit, když po čase přidáte další informace. Zda je stále bez problémů nebo jestli se někde stala chyba.

 5. babka napsal:

  Kamenný koberec jsem ještě ani neviděla a ani neslyšela. Vypadá pěkně, počítám, že i snadné na údržbu. Rozhodně mnohem hezčí než betonové koberce. 🙂 Tak ať vám slouží bez zádrhelů!

 6. blaju napsal:

  Moc dobrý nápad a vypadá to opravdu hezky. Zrovna včera jsme s kolegyní toto téma probíraly, dělají rekonstrukci chalupy a kamenný koberec chce dát místo kachliček na chodník.

 7. Benula napsal:

  Už jsem to viděla na vjezdech do garáží, je to moc pěkné, netradiční a asi dost pevné.

 8. Kavon napsal:

  Ešte som o ňom nepočul, ale vyzerá pekne. Pri nejakej rekonštrukcii budeme o ňom uvažovať.

 9. blondynka napsal:

  Vypadá to moc hezky, kdybych si měla vybrat mezi dlažbou nebo prkenou podlahou do altánku, tento koberec by vyhrál

 10. bobalka napsal:

  Zajímavý nápad, jen ho nemám zatím kde využít, ale vypadá to moc pěkně.

  1. pavlina69 napsal:

   jsem na tom stejně,ale je to moc hezké.

 11. matylda napsal:

  Tohle mne moc zajímá. Sype se mi vjezd k domu a drolí se i beton na dvoře. Už jsem přemýšlela, jak na to. Vydrží to i větší zatížení? Myslím tím právě to přejíždějící a zaparkované auto. Budu si muset sehnat podrobnější informace a spočítat korunky. Letos jsem díry jen zalátala, příští či přespříští rok budu muset něco udělat. Ach jo 🙁 Ale napřed by se to staré muselo vybourat a dát pořádný podklad. Hm, asi ta zámková dlažba bude u nás lepší 🙁

  1. babicka11 napsal:

   Měli jsme také jen beton na dvoře, byl celý popraskaný a opravovaný, ale ten nebourejte, jde to dát i na něj, správně by tam ten beton měl být, jen se to zamete a překryje těmi kamínky asi 1,5 cm výška. My také přejíždíme z garáže přes kamenný koberec a nic se neděje. Soused dělal zámkovou dlažbu, to jste neviděla, kolik vrstev je potřeba, napřed to vybagrovali, pak naváželi hodně aut štěrku a bůh ví co ještě, jakoby tam měl jezdit tank… no myslím, že to vyjde o dost dráž než než koberec ….

   1. matylda napsal:

    Myslíte, že by to udrželo i auto s nákladem dřeva? Objednávám po pěti kubících, abych to v pohodě stihla poskládat. Ale občas taky deset 🙁 Právě že u souseda naproti jsem viděla, co všechno museli dělat, tak se mi ten koberec na první dojem zalíbil. Ale teď váhám. No, ale mám ještě tak rok – dva na zjišťování informací 🙂

    1. babicka11 napsal:

     Myslím, že ano … toto jsem našla na netu:
     V tomto případě záleží na kvalitě a únosnosti podkladního betonu či jiného materiálu. Kamenný koberec je určen mimo jiné také pro vjezdy se zátěží do 3,5 t. V tomto případě doporučujeme navýšit vrstvu na 2 cm.
     čili –
     pokud dáte na starý popraskaný beton ještě 1 cm vrstvičku betonu, a kamenný koberec 2 cm, muselo by to vydržet …. 🙂
     na netu je spousta informací, stačit zadat “kamenný koberec” ..

 12. veruska napsal:

  No to by se mi líbilo! Až budu fit, tak si zjistím bližší info a uvidíme, jestli by se do toho ten můj chlap pustil! Samozřejmě bych mu asistovala….

 13. lgku990 napsal:

  Kamenný koberec je pěkný, nesmí na něm nikdo, hlavně děti, spadnout, pak to obzvlášť bolí. My máme léta kolem domu zámkovou dlažbu a zatím měnit nebudeme, i když ten koberec by tam též krásně vynikal.

 14. Jana napsal:

  Viděla jsem ho v nějakém TV pořadu a celkem mě zaujal.. Líbil se mi, jen tedy nevím, kam by se u nás hodil.. Možná až na nějaké místo přijdeme, tak to zrealizujeme 🙂

 15. Ivona napsal:

  Určitě dobrý nápad. Ale protože mám to štěstí a vlastním šikovného, zručného manžela, udělal před domem a na schodech pod podloubím s vistárií kamenný koberec nebo spíš povrch, z betonu a drobných kamínků.Kamínky nejsou úplně zapracovány a výsledný efekt je perfektní. Uplynulo už dvacet let a pořád to vypadá hezky.

 16. vita1980 napsal:

  o kamenném koberci jsem ještě neslyšel, ale vypadá pěkně. Jak je napsáno, není zrovna nejlevnější, ale záruka 20 let a pokud bude vytvořen kvalitně, tak by měl vydržet i déle a to by se už mělo vyplatit.

 17. Rojak napsal:

  Před domem jsme měli betonový chodník a jednou jsem na internetu našel možnost pokládky oblázkových koberců v ceně od 300,-Kč m2 podle velikosti oblázků. Oblázky jsou lepené přírodní pryskyřicí a výsledek je opravdu parádní.

 18. bobi napsal:

  taky se mi líbí kamenný koberec,viděla jsem to v tv,docela drahá záležitost,ale záruka je na 20 let,tak by se to vyplatilo a navíc,když se to někomu líbí a může,tak proč by ne…hmmm??

 19. coolnet napsal:

  videl sem kdesi v tv,….rychly pekny…parada. jen osobne radeji travu

 20. anddy napsal:

  Já jsem poprvé zaznamenala tuhle podlahovou krytinu v nějakém pořadu o bydlení- moc se mi to líbilo a hned jsem si to představila v chodbě…ale hned jsem usoudila, že to nebude nic levného a vypustila to z hlavy…po přečtení Vašeho článku se o něj začnu víc zajímat-manžel je šikovný, snad by to zvládnul….

  1. babicka11 napsal:

   Není na tom opravdu nic těžkého, dcera si terasu dělala sama a celkem rychle je to hotové a šlapat na to se dá poměrně brzo, jen co to zatvrdne a to je skoro hned….menší a světlejší kamínky se hodí do chodby i do koupelny, je to opravdu hezké …

   1. anddy napsal:

    Moc děkuji za info-když jsem to před manželem nadhodila, jediný argument proč to nejde byl -kdoví jak dlouho to bude tvrdnout…ten teď padl :)) a ještě jste mi dobře poradila s tou koupelnou-ta mě původně nenapadla :))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *