Kuchyně jako taková je často označována srdcem domova

Není ani divu, vždyť je to místo, kde se nejvíce setkávají všichni členové rodiny a naši přátelé. Díky tomu, zde trávíme přece jenom nejvíce času, tak ji chceme mít pěkně upravenou, útulnou a měla by působit velmi příjemným dojmem. Je pravdou, že půvab jí dodá nábytek z masivu, který rozhodně nezklame v žádném ohledu. Navíc dřevo se dá kombinovat s různými doplňky. Sluší mu to s kamenem, betonem, kovem, ale i sklem. Záleží na designu celkového konceptu bytu. Podle toho si můžeme vybrat nábytek přesně vyrobený na míru.

Nový trend se hodí do většího prostoru

Bytová architektura se po mnoho let rozvíjela různými směry. Mezi velmi oblíbenou verzi patří ve větších prostorech trend propojování místností. V této fázi, samotná kuchyně přecházela v celku přirozenou cestou, do obývacího pokoje. V tomto případu je celkem jasné, že jídelní stoly z masivu se nebudou krčit někde pod okny nebo zastrčené v rohu. S příchodem nového trendu našel svoje místo mezi samotnou kuchyní a obývacím pokojem. Někdy se stává přímo jeho součástí.

S masivním dřevem se nikdy neudělá chyba

Člověk od dávných věků miluje přírodní materiály, proto je vyhledává i nadále. Jídelní stůl masiv má sám o sobě velké kouzlo. Díky tomu si ho zkrátka zamiluje každý uživatel. Nejen pro jeho provedení, jelikož se jedná o originální kus, ale pro vytvořenou krásu a majestátnost. Materiál je skoro vždy jasný, jen je třeba si vybrat správné dřevo, které nám bude nejbližší. Nejčastěji se stoly vyrábí z dubu a smrku. V dalším kroku je nutno zvolit provedení, barvu a tvar samotného nábytku.
Jídelní stůl z masivu má být především prostorný, tvar se většinou volí podle možností s designem místnosti. Čtverec, obdélník, kulatý případně atypický tvar, samozřejmě vynikne se správnou volbou židle. Tento celek prakticky ihned osloví a na sebe rovnou upozorní již při vstupu do místnosti, kde bude umístěný.

Nejvíce vyhledávaný je masivní jídelní stůl, který se dá rozkládat

Je to velká výhoda, když se u stolu sejde více lidí, kdy si může každý pohodlně usednout. Kvalitně provedený a bytelný kousek dokáže udržet na sobě pořádnou tíhu, tudíž si lze bez obav užít skvělou party s různými pochoutkami, pestrým výběrem potravin a nápoji.

2 komentáře u „Jídelní stůl není pouhým bytovým doplňkem“

  1. Rojak napsal:

    Nábytek z masivu je záruka kvality a prvotřídního materiálu, který se vždy vyplatí.

  2. babicka11 napsal:

    Máme taky rozkládací stůl, i když není z masivu. Když se rozloží, je jednou tak veliký a hodně se na něj vejde, což je fajn, když se nás u stolu sejde víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *