Došla mě zubní pasta a kartáček by chtěl taky vyměnit. Co s tím? Asi budu muset někam do obchodu, kde prodávají zubní pasty.

Ale kam jít nakoupit kvalitní, zubní hygienu

Kvalitní výrobky se dají přece nakoupit kdekoliv v česku, v jakémkoliv obchodě.  Zkusil jsem Tesco.
Asi 30 druhů zubních past, různých značek, příchutí a všechny určitě kvalitní. Samý dentál zázrak. Vzal jsem do ruky jednu s příchutí máty. Dovoz z Německa, pěkný obal, cena něco málo přes 40 Kč. Váhal jsem.

Není to moc, je zubní pasta kvalitní

dentalPřece jen jsem starší člověk, bojím se zubaře, takže jsem opatrný.

Nakonec jsem si řekl, že se mrknu na Dtest, tam je otestováno skoro vše.
Nemrkl jsem.

Kamarád potřeboval nějakou konzultaci, tak jsme hodili řeč.

Mezi slovy řekl, že jede nakupovat do Německa, prý je tam všechno lepší, kvalitnější a cenové stejné jako u nás.

Strýček Google rozhodl za mě.

Hledal jsem různé informace a mezi jinými jsem našel i český e-shop, prodávající  německé zboží za české peníze.

Nejde mě o 40 Kč, ale o srovnání, jak na tom jsem. Když jsem v Evropě

Jaký máte názor na kvalitu zubních past, potravin a pracích prášků prodávaných v Česku nebo třeba v Německu?
Jezdíte někdo nakupovat do Německa, Polska?  Jak jste spokojeni?

E-shop se opravdu jmenuje Německýeshop.cz

Třeba se vám zalíbí a nakoupíte. Já jsem nahlodán to vyzkoušet. V médiích o kvalitě zboží pro německý a český trh bylo několik reportáži. Já si pamatuji hlavně ten o lentilkách.

46 komentářů u „Je zboží z německých obchodů kvalitnější?“

 1. vita1980 napsal:

  osobně si myslím, že v cizině mají kvalitnější výrobky, i když výjimky se asi také najdou

 2. devilscat napsal:

  podle mne je v česku na 100% horší, nekvalitní zboží. jsme takový odpadkový koš, kam se hodí to nekvalitní…protože se ví, že čechům jde hlavně o cenu, ne o kvalitu, bohužel….

  1. radek napsal:

   kdo dnes sledoval Moravce, je v obraze. 20 minut vysvětlování o rozdílu potravin v ČR a okolí. Děs.

 3. kvetinka5 napsal:

  Já mám tu zkušenost, ze německé výrobky jsou opravdu kvalitnější než ty naše .určitě všem doporučuji vyzkoušet.

 4. Radan napsal:

  Můj osobní názor je,že zboží v Německu je skutečně kvalitnější.Jezdil jsem tam pracovně,a například prací prášky koupené v Německu vypraly o poznání lépe,než ty zakoupené u nás.

  1. radek napsal:

   pokud by jste v dohledné době znovu jel, napište. Potřebuji něco vyprat do voňava-:), prášek by se hodil.

 5. drakmaca napsal:

  Nemam s německými výrobky žádnou zkušenost .

 6. francinek napsal:

  Když jsem před lety do Německa pracovně jezdil, tak vždy před odjezdem zpět do ČR tradá do Aldi a plný auto domů. To se ještě neplatilo € a cenově nebyly potraviny zas tak rozdílné jako u nás. Kvalitativně však jiná liga jak se říká a to je Aldi de facto diskont. V porovnání ale třeba s naším Penny je to úplně jinde, prostě si nedovolí prodávat aušus. Jen nevím proč tomu tak je – zda je v Německu tak přísný dozor a adekvátně vysoké pokuty pro lumoy nebo jsou prostě normální a nenapadlo by je dělat xindl jako u nás.

 7. babula napsal:

  Bohužel nemám možnost jezdit do Německa nakupovat,ale občas mi známý přiveze prášek a aviváž a nebo gel na barevné a opravdu je to znát.Občas mi taky kamarádka doveze máslo nebo již ty zmiňované lentilky a džemy a diví se proč konkrétně máslo z Německa nekupuji tady,když je o dost levnější než české. Tak jsem jí dala ochutnat koupené u nás a pak to dovezené. Byla překvapená ,jakou má rozdílnou chuť. Pochází z Norska a říkala ,že tohle by si tam nikdo nedovolil a proč si to prý necháme líbit u nás. Vznikla z toho debata o všem možném a ona jen kroutila hlavou. No ale jak to změnit ?

  1. radek napsal:

   taky by mě zajímalo, jak dlouho tento nepoměr ceny a kvality potrvá

 8. Petulavpk napsal:

  Máme 4 děti, teď už jsou všechny z chalupy pryč, ale když byly maličký, nebylo moc peněz, aby se jezdilo někam do ciziny na nákupy. Pravdou je, že jsme měli hodného kamaráda, který pracoval v Německu v jogurtárně a když se nepovedly nějaké etikety, tak si to mohli zaměstnanci rozebrat, a tak díky němu jsme ochutnali i něco jiného a bohužel i lepšího, než se dalo koupit u nás . Teď s manželem jedeme často nakoupit do Německa a opravdu suroviny jsou chutnější. Občas si pohrávám s myšlenkou. Od nás se odváží mléko do Německa, kde se zpracovává – nekupuji si náhodou nějaký produkt, který má český původ pod německou nálepkou? No možné je všechno 😀

  1. radek napsal:

   asi máte pravdu-:)

 9. babicka11 napsal:

  mám známou, která také tvrdí, že v Německu je zboží kvalitnější než u nás, já tu zkušenost nemám

 10. bobalka napsal:

  O německém zboží je známo, že má rozhodně lepší kvalitu. Poznala jsem to hlavně na prášku na praní. Když mi ho známá dovezla přímo z Německa, prádlo bylo krásně vyprané s příjemnou vůní, pak jsem koupila stejnou značku tady u nás a rozdíl byl víc než patrný. O polském zboží se pochvalně vyjádřit nemohu. Bydlím přímo na hranici s Polskem a tak bych mohla chodit nakupovat klidně denně, ale nechodím, není pro co. I tady přímo v českém obchodě se dá koupit polský dovoz a je to děs.

  1. coolnet napsal:

   souhlas,ne vse je IN a SUPER…..jen opravdu “malo” veci se vyplati. jak v polsku,tak jinde za hranicema….

 11. Rojak napsal:

  Myslím si, že se k nám dováží zboží horší kvality, než jaké se prodává na domácím trhu.

 12. irinkamil napsal:

  Souhlasím s renka on, jestli se nepokazila kvalita, rozhodně bych sáhla do Německa, ale ne pro zboží z Německa prodávané u nás (DM DROGERIE, LIDL, NORMA i PENNY apod.). Někde jsem četla, jako to tu už někdo psal, že jsme odpaďák Evropy a že k nám jak Německo, tak třeba i Polsko dováží zboží, které se u nich jaksi nepovedlo a nikdo by jej nekoupil. My jo, my to koupíme, je to přece z Německa, chi. Kdysi dávno, když byla ještě Německa dvě, vozil nám strýček z toho kapitalistického též prací prášky, mýdla, pasty na zuby, krémy, čokolády, oříšky, máslo atd., atd. a vše bylo kvalitní a moc dobré. Prášky na praní (a nejen ty) byly koncentráty (jen pro potvrzení, že ano) a když jsem ho náhodou dala do pračky víc, lezla mi pěna kudytudy z automatky. České prášky na praní v podstatě stejně nejsou echt české (krásné české slovo, že?), protože základní suroviny k dispozici u nás nemáme a dovážíme je. Že tady něco s něčím smícháme, zabalíme a dáme na to nálepku Vyrobeno v Česku, to ten výrobek ve skutečnosti českým výrobkem neudělá, že. Pasty na zuby, které používám, se dnes pohybují spíš okolo 80 korun i výš, tak vyhlížím kdejakou slevu, abych se dostala na těch Vašich 40, ale většinou to ani tak nevyjde. Teď mi zrovna přišel slevový kupon do Tety na pastu Sensodyne, jsem zvědavá, na kolik vyjde. Osobně používám několik druhů past a střídám je nebo si dávám i na jedno čištění od dvou až tří druhů maličké množství. Ony jsou totiž ústní bakterie stejné mršky jako ostatní viry a bacily, časem si na jeden lék zvyknou a dokonce jim začne i chutnat, chi. Tak je štvu a dávám jim neustále něco jiného, aby si nezvykly. Totéž mám s kartáčky, používám tři, každý s jinými štětinkami. Tím vším chci říct, že německé zboží koupené u nás nemusí být tak kvalitní jako stejné zboží koupené přímo v Německu a vysoká cena že ještě nedělá kvalitu, ať už je zboží české nebo nikoliv, spíš jsou vysoké dovozní či výrobní náklady. Dobré je číst příbalové informace, ale kdo si nosí do obchodu lupu? Já tedy už ano a v DM drogerii mají lupou vybaveny dokonce nákupní vozíky.

  1. radek napsal:

   supr komentář, připisuji Vám 10 bodů. To by byl článek do vlastního blogu-:)

   1. irinkamil napsal:

    Díky, díky, spíš jsem se obávala, že dostanu vyhubováno, jak jsem se rozepsala, někdy se mi to stane-:). Přeji hezký den u PC, venku to vypadá nic moc, chi.

 13. anddy napsal:

  Sice do Německa nakupovat nejezdím, ale před asi deseti roky tam často jezdil bývalý kolega a pěl na tamní zboží takovou chválu, že jsem si nechala přivést prací prášek-už si nepamatuju který to přesně byl,ale pamatuju si,že ten samý jsem pak koupila tady a prádlo už nebylo vypráno tak dočista….

 14. pavlina69 napsal:

  já mám z německými výrobky také jen pozitivní zkušenost,dcera jezdí na nákupy pravidelně a pro mne kupuje lepidlo,které vychází na třetinovou cenu než u nás

  1. radek napsal:

   hodná dcera, i čokoláda by se pro mamku hodila-:)

 15. renka napsal:

  bydlívala jsem v pohraničí s Německem a samozřejmě se říkalo, jak za hranicemi (Bavorsko) vše kvalitnější… vozili jsme domů plná auta nejen jídla a drogistických přípravků… co si pamatuji, všeho se používalo malé množství, protože i před 25 lety tam již byli koncentráty a jakmile jste čehokoliv použili více, tak jste se nestačili divit… tedy jestli kvalita přetrvala – tak rozhodně souhlasím 😉

 16. jaru napsal:

  také jsem slyšela že jsou v Německu kvalitnější

 17. matylda napsal:

  Jo, tak teď jsem si vzpomněla, byly to lentilky. Ty německé jsou větší, tudíž i větší celková gramáž, měly víc kakaa a méně éček. A ještě k tomu byly levnější. Viděl jste to taky ještě někdo?

 18. matylda napsal:

  Ano, já si myslím, že zboží v Německu je z velké většiny kvalitnější. Dokazují to i různé průzkumy. Nejvíce mne svého času “dojala” mluvčí jednoho podniku, když nekvalitnost nějaké čokolády či nutely ( nepamatuji si to už přesně, jen vím že to bylo zboží s kakaem) zdůvodňovala tím, že český zákazník si to žádá. Nechápu, jak na to přišla, když ten německý výrobek byl ještě ke všemu i levnější. Nejspíš proto, že věděla, že nemáme většinou možnost srovnání. A tak musíme koupit to, co je v regále.

  1. radek napsal:

   to byla šikovná mluvčí-:)

 19. jmckvak napsal:

  zubní pasty z Německa nevím, používám x let Colgate max prostřídám s Aquafresh, zapiju Listerinem a zatím pohoda 😀 ale s kvalitou potravin je to tak, za hranicemi s Rakouskem a Německem jí a pijí kvalitněji i levněji.. známý nám ztama občas dovezl Nuttelu a je to znát, i když se podíváte na složení.. nedávno jsem četla, že Česko je takový odpaďák Evropy.. asi na tom něco bude, už bychom si mohli dupnout, aby nás tak nešidili..

 20. MadameBijou napsal:

  Díky za tip na e-shop. A já jsem nedávno četla o tom, že zubní pasta Colgate obsahuje chemikálii způsobující rakovinu. Tak nevím. Ještě Colgate doma mám, ale příště už ho nekoupím. Dřív mi zubařka doporučovala Elmex. Jednu dobu jsem ho kupovala a myslím, že mi docela pomáhal, ale když už ho koupím, tak jedině ve slevě, jelikož umí stát až kolem 90 kaček. A to je na mě dost.

  1. eMisa napsal:

   Tak to je síla :O

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *