Svatební přípravy vrcholí a do nich rozhodně spadá příprava svatebního obleku pro ženicha. Musí přece vypadat dokonale a mužně, aby dal všem najevo, že on je jediný, kdo se o svoji krásku dokáže postarat a věrně ji milovat po celý život.

Co je důležité při výběru pánského obleku?

Jestli patříte k těm mužům, kteří doslova nesnáší společenské obleky, těsnou kravatu a sako, které jen omezuje v pohybu, tak věřte tomu, že nejste žádná výjimka. Takových skutečně existuje poměrně dost. Jenomže málokdo ví, že důvodem není to, že je to slavnostní oblek, ale bohužel ve většině případů je na vině střih. Pokud se v obleku budete cítit příjemně a komfortně, tak nebude důvod k obavám. Takže je to vlastně podobné jako se svatebními šaty. Přece jenom pohledy budou upřené na oba dva a tak jako pár musíte prezentovat tu nejkrásnější dvojici, stojící před oltářem.

 

Vhodný střih přímo na postavu

I muži jsou rozdílných postav a tvarovaných svalů. Pokud se bude jednat o vysokou a štíhlou postavu, tak rozhodně se vyplatí volit moderní, úzký střih. Ani pánové s trochu větším bříškem nezůstanou na ocet, vše se dá vyřešit jednoduše volnějším oblekem, který může mít mírně ubraný střih. Je to takové kouzlo, že díky této úpravě se muž bude cítit naprosto uvolněně a zároveň to vytvaruje jiné přednosti.

Svatební oblek nemusí být pouze dvoudílný

Svatba je vcelku velká společenská událost a tak i muž má právo vyniknout jako slušivý elegán. Dvoudílný pánský oblek se skládá z klasického saka a kalhot, ale když se k tomu přidá slušivá vestička, která je samozřejmě ušitá z oblekového materiálu, pak není pochyb, že tato kombinace dodá na mužném vzhledu. Stejně tak jako velice romanticky bude působit žaket nebo smoking. Tyto obleky jsou vhodné k honosnějším svatbám.

Barva svatebního obleku má svůj významný vliv

Vzhledem k slavnostní události je na místě vybrat ze široké škály tmavých odstínů. S takovou barvou se nikdy nic nezkazí, vypadá skvěle, diplomaticky, vznešeně a elegantně. Mnohdy se páry domluví na stejné kombinaci svatebního obleku. Poté je lepší si nechat poradit od odborníků, jelikož ne vždy bílé sako padne na každou postavu. Velmi dobrou volbou je si svatební oblek zapůjčit, jelikož poté je to taková hra na jistotu.

Půjčovna svatebních šatů Regina Lukešová nabízí různé kolekce pánských obleků, které si lze vyzkoušet.

Podle toho se dá posoudit i více střihů a možných kombinací, podle toho jak budou nejlépe vyhovovat. Přece jenom příjemně padnoucí společenský oblek je velmi důležitou součástí svatebního dne.

4 komentáře u „Jaký pořídit svatební oblek pro ženicha“

 1. matylda napsal:

  Ano, půjčovny jsou užitečné, na svatby i jiné události.Škoda, ženebyly, když jsem se před lety vdávala po první já sama 🙂

 2. lgku990 napsal:

  Na svatbě jsem měl svůj koupený oblek, ale ty půjčovny obleků je dobrá věc, kord takhle třeba na rychlo, to se určitě využije.

 3. babicka11 napsal:

  Svatební oblek ženich určitě ještě užije při dalších slavnostních situacích, ale svatební šaty se nikam jinam moc nehodí. Manžel nosil potom oblek ještě dlouho, moje šaty jsem po deseti letech konečně vyhodila …., tenkrát ani nevím, zda nějaké půjčovny byly. Dnes bych nějakou půjčovnu raději využila.

 4. Rojak napsal:

  Ty půjčovny jsou super. Zvláště pro toho, kdo moc do společnosti, jako jsou divadla, plesy a podobné akce nechodí a tudíž drahý oblek nevynosí. To se mi líbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *