Jaké jsou druhy společenského dress code a jak se od sebe liší?

Večerní akce ve společenském stylu jsou velmi populární. Mnoho žen ale netuší, jak se obléknout podle dress codu, jakmile dostanou zadání pro daný večer. V základu existují čtyři způsoby, na jaké se můžete připravit. Vždy byste se měly dozvědět předem, do kterého z nich bude stylizován večer. Díky tomu se připravíte tak, abyste splnily dress code a nevypadaly ve společnosti nepatřičně. Jde o:

  • black tie,
  • semi formal,
  • business casual,
  • smart casual.

Black tie

Název tohoto dress codu vám hodně pomůže. Pro muže to znamená tradiční černý smoking. Pro dámy černou, tmavě modrou, fialovou nebo vínovou róbu a elegantní diamantové šperky. Nezapomeňte také na uzavřené boty a stylové psaníčko do ruky. V tomto případě jsou hlavní tmavé barvy a elegantní model, kterým zaujmete a zároveň neurazíte pořadatele.

Semi formal

V tomto případě se musíte dívat hlavně na čas. Odpoledne si klidně vezměte světlejší barvy, zatímco večer se vyžadují tmavé šaty. Ideální jsou klasické, černé koktejlky. Zvolit můžete také elegantní, černý kostým. Pro muže se ve večerních hodinách bude skvěle hodit tmavý oblek a bílá košile. Tím rozhodně nic nezkazíte.

Business casual

Pro muže je tento styl velmi pohodlný, protože si místo košile mohou vzít polo košili a sportovní sako. Kravatu nepotřebujete. Ženy budou vypadat skvěle ve společenských kalhotách s halenkou nebo v pouzdrové sukni. Nezapomeňte na nádherné diamantové prsteny, které vám zvýrazní ruce. Navíc tím podpoříte business styl bohaté paní.

Smart casual

V tomto případě musíte být doopravdy chytré. Nesmíte působit příliš ležérně ani příliš elegantně. Pánové si mohou pod sako vzít tričko s potiskem, zatímco pro ženu budou nejlepší romantické šaty se sakem. Zvolit můžete také sukni v áčkovém střihu se zastrkanou halenkou a sandály s podpatkem. Budete potřebovat trochu vynalézavosti, ale rozhodně můžete udělat velkou parádu.

Zdroj náhledové fotografie: 88studio / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *