Jak vybrat kvalitní hodinky? Podle těchto tipů to snadno zvládnete

Možná si plánujete pořídit nové hodinky. Dnešní trh je ale tak zahlcen různými modely, značkami a možnostmi, že je opravdu těžké se v tom všem neztratit a vybrat skutečně dobře. Pokud na to chcete jít chytře, vyberte si pánské hodinky a ženské hodinky podle těchto rad – a neuděláte chybu.

Vsaďte na známé značky

Proč hledat něco, co už dávno objevil někdo před vámi? Pokud chcete mít jistotu, že vyberete dobře, vsaďte na známé značky. Největšímu věhlasu se těší hodinky švýcarské, japonské nebo německé. Když budete vybírat z těchto, jistě neuděláte chybu. Hodinky Festina mají také skvělou reputaci a mezi nimi si vybere snad každý, kdo má rád kvalitu a klasiku.

Myslete na materiály

Dále je vhodné se zaměřit na materiály, ze kterých jsou hodinky vyrobeny. Nejde přitom jen o hodinový strojek samotný, ale roli hraje i materiál řemínku nebo dekorací.  Z těch kvalitních je dominantní nerezová ocel, která je prakticky nenáchylná ke korozi, ale je také z velké části hypoalergenní. Dalším oblíbeným materiálem je také titan, který je velmi lehký a vyhovuje i alergikům. Z nerezové oceli si můžete pořídit oblíbené pánské Festina Automatic hodinky, které jsou dlouhodobě oblíbené a stylové.

Zkuste váhu

Dámské i pánské hodinky je vhodné si před nákupem potěžkat v ruce. Zejména hodinky ocelové by měly působit těžším a masivním dojmem. Pokud to tak bude, dá se spolehnout na to, že hodinky budou vyrobeny z kvalitního a odolného materiálu. Tento typ už úplně nevyužijí dámy, když nakupují ženské hodinky, protože ty bývají ze své podstaty vyráběny co možná nejlehčí, ale pro pány to může být jisté vodítko.

Zaměřte se na hodinky

Stačí se třeba zaměřit na řemínek. Pokud je z kovu, jako ho mají Festina Automatic hodinky, pak je dobré sledovat, jak k sobě články přiléhají a zda perfektně lícují. Hodinky Festina s jiným řemínkem se zase dají sledovat s ohledem na detaily ciferníku nebo zapínání. Zkus, jejich systém propojení a také dokonalé lícování. Dobře zpracovaný tah by měl krásně k hodinkám přiléhat a neměl by mít moc vůli k pohybu. Perfektní způsob, jak hodinky otestovat, je zkusit s nimi zaštěrchat. V ideálním případě by nemělo být nic slyšet.

Zdroj náhledového obrázku: Hodinkovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *