Jak snížit účty za teplo? Zkuste jednoty řízeného větrání!

Kvalitní vzduchotechnika vám nejenže pomůže výrazně snížit náklady na energie, ale také razantně zvýší kvalitu pobytu v místnostech, a to v letních i zimních měsících.

Systémy řízeného větrání zvýší pohodlí pobytu ve větraných místnostech tím, že odstraní všechny nevýhody nevětraného interiéru či interiéru větraného nárazově otevřením oken, a to:

  • Vydýchaný vzduch, který může zvyšovat únavu, podrážděnost, malátnost.
  • Výrazné výkyvy teplot, jež mohou vést ke vzniku nemocí.
  • Silné proudění vzduchu.
  • Vniknutí nečistot a nadměrné vlhkosti do interié
  • Zvýšené riziko vniknutí cizího předmětu či osoby do interiéru skrze otevřená okna.
  • Zvýšenou úroveň hluku proudícího do interiéru zvenčí v době otevřených oken.
  • V případě, že rodina má malé děti, tak také zvýšené riziko vypadnutí dítěte zotevřeného okna.

Každá domácnost ocení nižší účty za energie

Zároveň, systémy řízeného větrání vám v topné sezóně pomohou výrazně snížit náklady na energie tím, že odpadne potřeba neustále vytápět místnosti, v nichž následkem jednorázového větrání okny výrazně klesla teplota.

Kde lze jednotky řízeného větrání umístit?

Systémy řízeného větrání jsou vhodné prakticky pro všechny typy rezidenčních budov, ať už jde o řadové rodinné doby, vícegenerační rodinné doby či celé bytové domy. Stejně tak, systémy řízeného větrání často využívají podnikatelé spravující nemovitosti s vyšším výskytem osob, typicky hotely, restaurace, jídelny, prodejny apod.

Více podrobností, včetně referencí spokojených klientů, o systémech řízeného větrání najdete na této internetové stránce společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o. – řízené větrání a rekuperace Zehnder.

Již příští topná sezóna se ve vaší domácnosti může nést v duchu až o 50 % nižších nákladů na energie a kvalitního vzduchu v interiéru bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky a nutnosti jednorázového větrání okny.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *