Spořit a ukládat svoje peníze lze prakticky do všeho, ale jen pouhý zlomek zakoupených věcí uchová svoji hodnotu pro následující generaci. Tak lze naše peníze uložit do kovů, diamantů, kamenů, vína, mincí, zlata, ale úspory zhodnocují zároveň i umělecká díla, jako jsou sochy, obrazy nebo starožitnosti. Kdo si myslí, že k tomu potřebuje miliony, tak se rozhodně plete. Začít se dá v podstatě i s menším finančním obnosem.

Za posledních 20 let narostla trojnásobně cena zlata

Investiční zlato - zlatá mince 100 AUD Drak a TygrTo je jeden z důvodů, proč se zamyslet nad jeho vlastnictvím. V podstatě pokud budeme vlastnit zlato, tak máme vlastně doslova rostoucí poklad ve svých rukách. Nejsme závislí na bance a ani na jiném finančním institutu. Pokud se někdo cíleně rozhodne investovat do nákupu zlata, tak to většinou není vidina velkého a rychlého zbohatnutí, ale spíš dlouhodobá ochrana majetku před znehodnocením a samozřejmě i slušný výnos. Zlato nenese žádný úrok a účelem spoření je vlastně udržení hodnoty úspor, protože kupní síla převážně klesá.

Zlatých investičních produktů je celá řada

Cenově se pohybují od tisícikoruny až po desítky a stovky tisíc, záleží na tom, pro jaký produkt se rozhodneme.

  • investiční zlaté mince jsou o něco dražší než cihličky, ale je to díky tomu, že nesou uměleckou nebo sběratelskou hodnotu
  • výhodné jsou investiční zlaté slitky, které se dají pořídit již od 1 g, samozřejmě je dobré si je zakoupit od prověřené společnosti

Investiční zlato lze bez problémů prodat, a to po celém světě nebo jej předat jako rodinnou památku.

Stříbro by se nemělo podceňovat, jeho hodnota stále stoupá

V dnešní době lze dobře zakoupit i investiční stříbrné mince, které mají v podstatě slibnou budoucnost. Navíc, když se bude spořit s ověřenou společností, jakou je například AuPortal, tak můžeme být neustále v obraze s novinkami na trhu. Auportál patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v České republice i na Slovensku.

V jejich nabídce nalezneme skvělou investici do koupě stříbrné mince, která váží rovný 1 kg. Tato limitovaná edice má pouhých 500 ks pro celý svět. Jedná se o mimořádnou ražbu k 15.výročí African Wildlife Elephant mincí (2004 – 2018). Můžete koupit jako vhodný rodinný dárek.

Investiční stříbro se dá pořídit za podstatně nižší cenovou relaci než zlato, ale jeho hodnota bude růst, tudíž se jedná skvělou investici pro někoho, kdo začíná s investováním do drahých kovů.

V podstatě se dá říci, že investice do stříbra a zlata má svoji budoucnost a jejich skutečná hodnota neustále bude stoupat.

Navíc se dají dobře uschovat, jelikož investiční stříbrné slitky váží pouhých 100 g a jejich zakoupení je daleko bezpečnější, než si pořídit drahé kovy v podobě certifikátů. Zde bychom měli být velmi opatrní.

Investice do zlatých a stříbrných mincí, slitků a medailonů od společnosti AuPortal je naprosto bezpečným nákupem, který se časem zhodnotí až několika násobným ziskem.

2 komentáře u „Moderní investice jsou na dosah ruky. Investujte do drahých kovů“

  1. pskrob napsal:

    investice do drahých kovů- nevím asi ne? Cena stříbra prý má růst o tom už se mluví 5 let a stále jen klesá, cena zlata je dnes dost vysoká, tzn, že investice nemá cenu, protože se čeká pokles. Takže nemá cenu kupovat zlato za dnešní ceny

  2. babicka11 napsal:

    Investovat do drahých kovů nebudu, ani do zlata, ani do stříbra. To bych musela jedině vyhrát ve sportce, ale po čtyřiceti letech sázení stejných čísel, už tomu nevěřím. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *