Je nedělní odpoledne, sluníčko pěkně svítí, vítr nefouká, tuším, že bude pohoda. Tak jedu na ryby.

Přijel jsem k řece, našel klidné místo u tůňky a rozbalil “vercajk”. Ještě je zima, nečekám velký zájem, ale zkusím to.
Sednu si a zaposlouchám do šumění řeky. Najednou slyším cinkot rolničky nebo něčeho takového.
Co to je, že by nějaká ovečka? Nevím, přes stromy jsem neviděl, ale zvuk mě vyrušil z rozjímání a plánování dalších článků.

Ryby zatím neberou

Zkusím je nalákat jinak. Vytáhnu svačinu. Chystal jsem si ji já sám, tak si pochutnám. Řízkem nikdy nepohrdnu.

Od oběda mě jeden malý řízek zůstal, tak se chystám provokovat ryby. Většinou je to tak, že když se věnujete sobě, ryby se zblázní a začnou zkoušet svoje triky a trochu brát.

Zakousl jsem se a vychutnával první sousto

Zase slyším ten zvuk rolničky. Tentokrát jsem ale zjistil původ a že to není ovečka. Přiběhl vlčák s psí známkou na krku.
Byl s páníčkem na rybách, ale vůně řízku ho vyprovokovala, tak přiběhl ochutnat.

Rozdělil jsem se, pes je nejlepší přítel člověka a velký kamarád

Zajímavá identifikační známka na obojek, kterou vymyslel a vyzkoušel “pejskař”.
Necinká a nedráždí jeho nositele zvukem a cizím předmětem.
Jediná známka pro psy, která necinká!

Proč obojek koupit

Na obojku je hned vidět vše podstatné pro identifikací a dohledání majitele.
Líbí se mě to i jako dárek.

"DOGID.cz

Znám takové situace

Kdysi se používala malá kožená kapsička, kde se dal kousek papíru s telefonem. Jednou, když naši dva malamuti utekli do vesnice, která byla si 25 km od nás, jsem pro ně jel a vyslechl si debatu nálezce a jeho kamaráda.

 • kamarád se ptal: “ty toho borca znáš?”
 • nálezce odpověděl: “neznám, ale psi měli na krku telefon”
 • kamarád se nevěřícně zeptal: “ten borec dal psům na krk telefony?”

Mlčel jsem, co na to říct 😀

Překlad: “borec” – na Moravě běžné označení pro cizího muže.

A co vy, jak máte zabezpečený návrat ztracených mazlíčků?

20 komentářů u „Co to je, pes nebo ovečka?“

 1. irinkamil napsal:

  Ztracení mazlíci, to je téma na několik článků. Jsou “zvířecí” weby, kde se dávají i jakési inzerátky o ztracených a hledaných pejscích, kočičkách i jiných zvířátkách. Jeden z našich pejsků byl krásný černý trpasličí pudlík Bertík, co se nás vždycky držel na dohled, pokud nebyl třeba v trávě vidět, stačilo zavolat jeho jméno a hned přiběhl. Proto nás nikdy ani nenapadlo ho vybavit jakoukoliv identifikací s našimi údaji, měl jen obojek s klasickou psí známkou. Jednou jsem šla s dětmi a samozřejmě i s ním do sámošky a nechala Bertíka se staršími syny venku. Když jsem se vrátila tak vidím ubrečené děti a pes nikde. Ptám se, co se stalo a oni ze sebe vzlykavě vykoktávali, že se s bráškou honili a během jejich hry Bertík zmizel. No, nářku bylo hodně, prohledávali jsme nejbližší i vzdálenější okolí, ale nikde jsme ho nenašli. Vyptávali jsme se lidí a asi po týdnu nám někdo řekl, že viděl několik psů zaparkovaných před jednou vilkou, prý jim tam hárala fenka. Zkusili jsme tedy i vilky, ale nikde nic. Už jsme byli tak nějak smíření s jeho ztrátou, když asi za týden jsem s dětmi opět šla na nákup a najednou kde se vzal, tu se vzal, Bertík vesele poskakoval skoro na tom samém místě, kde se ztratil. To bylo vítání, jako kdyby přijela po půl roce babička. Pejsek vypadal zdravě, jen byl hladový a hlavně zablešený! Asi je pochytal od psích kámošů, co se s nimi někde potkal. Po této zkušenosti jsme mu také pořídili zmiňovanou kapsičku s naším jménem a adresou, v té době jsme ještě neměli žádný telefon, aby si ho mohl nosit ven. ?

 2. Evik napsal:

  Pekný a praktický obojek mame pejska ale není zvykla na obojky.

 3. Jana napsal:

  Psíka nemáme, máme jen kocoura cestovatele..Vždy se vrátí, sice občas s pochroumanou tlapkou nebo natrženým uchem.. Ale vrátí se a to je hlavní.. A už si i zvyká na prcka, že na něj někdy naběhne. 😀 Obojkům sice fandím, ale kočky to moc rády nemají, tedy aspoň ty naše.

 4. devilscat napsal:

  my máme tedy jen venkovního kocoura a když někdy na nějakou dobu zmizí, tak prostě doufáme, že se živý a zdravý vrátí zpátky 🙂 zatím se vrátil vždycky, i když většinou malinko polámaný, jak se někde popral 🙂

 5. vita1980 napsal:

  já mám kočku a ven ji nepouštím. kdyby utekla tak už je to jen na ní, jestli se vrátí nebo u ní zvítězí pocit svobody. jinak obojek se mi líbí, kdybych měl psa, asi bych ho koupil.

 6. Benula napsal:

  A umí psi telefonovat?

 7. polivkovamaruska napsal:

  Pejska už nemám. Ale když utekl, tak jsme zbouřili půl města i s městskou policií. Byl to miláček a bylo mu vždy odpuštěno. Když se takový drahoušek zaběhne je celá rodina paf. Takže obojek s jeho identitou je potřeba.

 8. coolnet napsal:

  šikovny obojek…idu sdilet na fb….ale v dobe čipu? 🙁

  1. Jana napsal:

   Dneska to mají majitelé jako módní doplněk..

 9. Rojak napsal:

  Obojek splňuje svůj účel co se týče toulavých psů, ale cena na internetu nic moc. My máme pro našeho psa vyražené jméno na kroužku u obojku a stačí to také.

 10. veruska napsal:

  My žijeme na vesnici a když nám Max uteče, tak mi většinou nějaká sousedka poví, kde ho viděla.
  Když zdrhne dírou v plotě, kterou si udělá, tak se vždycky večer sám vrací.

 11. lgku990 napsal:

  My žádného psa nemáme, ale nápad je to dobrý i když si myslím, že to nebude mít nikdy 100% účinnost, protože lidi jsou různí.

 12. Plazmic napsal:

  Jo borci a borkyně a za chvíli na kočky a pejsky gpsky a do lidiček čipy:)))))))))), to je samá digitalizace a robotizace a blbnutí:)))))))))))

 13. Ivona napsal:

  Pejska už pár let nemáme, ani neplánujeme. Nesnáším, když umře. Máme kocoura a ten by se asi na obojku oběsil, když pořád musí přelézat nějaké zdi a podobně. Ten obojek je ale fajn. Taky se mi líbí, když má pejsek na krku krásný přívěsek se svým jménem, a podobou rasy. Tyto přívěsky jsou z nerezové oceli a jsou dělané na přání.

 14. pavlina69 napsal:

  pejska nemáme ,ale obojek je hezký

 15. blaju napsal:

  Pěkný a hlavně úsměvný příběh, no jest pravdou, že ten náš pes telefon nenosí, ale má psí známku na obojku.

 16. bobalka napsal:

  Tak to je dobrý nápad, s plíškem s vypáleným jménem. Když jsme měli psi, tak měli na krku jen známku, ale tady každý věděl, že to jsou naši psi, i když se zatoulali. Jinak u článku jsem se pobavila, pěkně humorně napsané.

 17. babicka11 napsal:

  Přímo tento obojek náš kocourek neměl, ale na obojku proti blechám tam měl přilepenou “vizitku” – jméno a také, kde bydlí. Stejně se nám nevrátil. Takže byl “ukraden”. 🙁

 18. babka napsal:

  Když jsme ještě měli dalmatinku, tak nosila tu kapsičku s lístečkem, kde byl jak mobil, tak její jméno a naše příjmení. Pak ještě přímo na obojku měla známku, kterou, při prozkoumávání terénu, několikrát ztratila. Tohle je dobrá vychytávka. 🙂

 19. matylda napsal:

  A dal jste jim ten telefon nebo nedal? Já vím, jen lísteček 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *