Málokdo dokáže projevovat radost tak nádherným způsobem jako děti

Zářící očička jsou odměnou pro každého rodiče, který se snaží udělat svým potomkům radost. Jestli právě přemýšlíte nad něčím, co by pomohlo dětská očka rozzářit, máme pro vás skvělý tip. Vybudujte na zahradě vlastí dětské hřiště.

Dříve byla dětská hřiště místem, kde se scházela celá ulice. Dnes tam rodiče své děti mnohdy nechtějí pouštět samotné – a není divu. Nechat potomky běhat po venku jen tak bez dozoru je dnes poměrně nebezpečné. Po městech se potulují divní lidé a na zemi se válí nejrůznější předměty, s nimiž by naši nejmenší neměli přijít do styku. Vybudujte proto vlastní dětské hřiště a nechtě děti hrát si v bezpečí.

Hřiště pořídíte od pár tisíc korun

Kolik stojí takové dětské hřiště? Záleží na tom, jak moc jste nároční. Set dvou houpaček se dá pořídit i kolem čtyř tisíc korun. Větší sestavy se skluzavkou a domečkem jsou samozřejmě dražší. Jestli se vám nechce hned investovat tolik, doporučujeme dokupovat výbavu postupně. Mnohá hřiště jsou modulární, takže se dají rozšiřovat. Začněte s něčím jednoduchým a uvidíte, jestli to děti zaujme.

Dbejte hlavně na bezpečnost

Možná si pamatujete, že za vašich dob bývala hřiště kovová. Od toho se ale upustilo, dnes se kvůli bezpečnosti budují dřevěná hřiště. Dbejte na bezpečí vašich dětí i vy.

Dětské domečky, skluzavky, houpačky a hřiště kupujte jen od ověřených výrobců, nejlépe českých.

Příkladem je česká firma Herold, která vyrábí dětská hřiště pod značkami Herold, Monkey’s Home a Cubs, nabídne vám také servis. Budete-li chtít, může vám čas od času bezpečnost hřiště zkontrolovat. Hřiště, jež prodává, jsou dodávána v podobě několika kusů předpřipravených k montáži.

Vy je jen poskládáte dohromady podle návodu, celý proces zabere maximálně pár hodin. Případně vám dětské domečky či hřiště klidně sestaví.

Dětské hřiště Monkey´s Home

3 komentáře u „Houpačky a skluzavky na zahradě jsou splněný dětský sen“

  1. lgku990 napsal:

    To dětské hřiště se mi moc líbí, škoda, že už nejsem dítě, hned bych si tam vyhrál, možná, až se příště narodím, tak budu mít takové.

  2. Rojak napsal:

    Dobře provedené pro dětskou aktivitu. Kdyby byly děcka menší, tak něco podobného zajistím, ale za mládí našich dětí měli, tak akorát tu houpačku.

  3. babicka11 napsal:

    Tak set různých tří houpaček má Nikolka doma, a Terezka zase domeček se skluzavkou. Obě toho v létě dost využívají. My máme jen houpačku a uvažujeme o trampolíně. Nikolce jsme ji koupili domů, ale nevydržela nápor větru a zimy a už je nepoužitelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *