Hokejová výstroj je tady hlavně pro vaše bezpečí

Hokej je považován za jeden z finančně náročnějších sportů. Přitom když ho porovnáte s takovým sjezdovým lyžováním, které provozuje drtivá většina Čechů, zase až tak strašně na tom není. Za sjezdové lyže, boty, hůlky a teplé oblečení dáte obvykle i více než deset tisíc. Hokejová výbava vás vyjde levněji, nebudete-li si vybírat nic extrémně drahého.

Dobré brusle pořídíte kolem dvou tisíc korun, cena hokejové helmy se pohybuje taktéž kolem dvou tisíc. Nejvyšší investicí jsou zřejmě hokejky. Sice pořídíte i za patnáct set, ale pokročilejší modely jsou násobně dražší. Dalších několik tisíc vás pak budou stát rukavice, suspenzor a chrániče. Na těch určitě nešetřete.

Investujte do kvalitního vybavení, které vás opravdu ochrání

Hokej je tvrdý sport, ke zranění při něm dojde velmi snadno. Zranit vás může puk, hokejka, nůž na soupeřově brusli. Nepříjemné jsou i nárazy do mantinelu. Právě proto toho na sobě hokejisté nosí tolik od suspenzoru přes chránič ramen až po nákrčník. Každá část těla musí být chráněná.

Ačkoliv spousta hokejistů si chce vybrat zejména pěkné brusle a dobrou hokejku, také do těchto částí, které vás chrání, byste měli investovat raději více než méně. Velmi důležitý je i výběr hokejové helmy s ochranou obličeje. Určitě upřednostněte helmu s mřížkou nebo plexisklem, chrání před vyražením zubů a zlomeninami obličejových kostí.

S dobrým vybavením sport více baví

Platí to pro děti i dospělé. V dokonale padnoucí výstroji a bruslích, s hokejkou, která se vám na první pohled líbí a v helmě, jež dobře sedí na hlavě, se hraje daleko lépe než ve výbavě, která vám nevyhovuje. Není nutné, aby vaše hokejová výstroj stála desetitisíce, avšak nekupujte si ani tu nejlevnější jen za účelem ušetřit. Po vybavení se poohlížejte primárně u odborníků, například u notoricky známé firmy Bauer. Ta je mezi hokejisty oblíbená.

2 komentáře u „Hokejová výstroj je tady hlavně pro vaše bezpečí“

  1. Rojak napsal:

    Hokejová výstroj je v hokeji velice dobrá a hlavně z bezpečnosti o zdraví důležitá věc, ale je to dosti drahá záležitost a nemůže si ji dovolit každý.

  2. babicka11 napsal:

    Na hokej se docela ráda podívám, ale o bezpečnosti výstroje nic moc nevím …, nemám důvod se o to zajímat. Je to pro mě dost vzdálené :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *