Hledáte způsob, jak si doma zpevnit tělo? Bradla jsou ideálním řešením 

Možná to kdejakého cvičícího začátečníka překvapí, protože si většina z nás pamatuje bradla jako jeden z těch nejnudnějších nástrojů, které ukrývala školní tělocvična. Bradla nám ale dokážou během tréninku poskytnout spoustu zábavy a benefitů. Pojďme se společně podívat na to, jaká bradla si vybrat do své domácí posilovny, ale také na to, co všechno si s nimi užijete při zlepšování své fyzické kondice za zábavu.

Cvičení na bradlech má mnoho atraktivních podob

Bradla jsou skvělým nástrojem pro zpevnění mnoha částí lidského těla. Procvičit si na nich můžete ruce a celou řadu svalů v oblasti zad, ramen a břicha. Prospět ale mohou i nohám a snadno s nimi posílíte dokonce i středovou část těla. Bradla jsou ale nezbytnou výbavou také pro tréninky nadšenců do freestylu, parkouru a dalších podobných volnočasových aktivit vyžadujících sílu a pružnost. A lidé je využívají i k pozvolné rehabilitaci po operacích pohybového ústrojí, zejména pak dolních končetin. Pokud navíc máte doma děti, které potřebujete unavit, věřte nám, že díky houpání a dovádění na bradlech je snadno zabavíte a vybijete jejich přebytečnou energii. To se hodí zejména ve dnech, kdy je venku škaredě, a návštěva dětského hřiště tak nepřichází v úvahu.

Jaké cviky si pro trénink na bradlech vyberete, záleží pouze na vás. Nemusíte se spokojit s pouhým protahováním a klasickými dipy. Pro větší zátěž můžete použít i různě těžká visací závaží kolem trupu či dolních končetin. Hledáte-li kvalitní bradla za skvělou cenu, rozhodně by vám neměl uniknout internetový obchod Hop Sport, který najdete na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/bradla/. V sortimentu naleznete nejen klasická mobilní bradla, ale také kupříkladu stacionární hrazdy kombinované s bradly nebo bradla s přídavnou švédskou stěnou. Moderní design bradel z tohoto obchodu se navíc hodí do všech interiérů. 

Přenosná bradla vám otevřou nové možnosti na lokace cvičení

Velikou výhodou domácích bradel je to, že jsou nastavitelná a mobilní. Nemusíte tedy vůbec řešit, jestli jejich rozložení je rozpětím vhodné právě pro vaši postavu. Cvičení na příliš malém rozpětí bradel je totiž krajně nepohodlné, a pokud byste posilovali na bradlech, která jsou naopak až moc daleko od sebe, nevyhnuli byste se bolestem svalů, protože by trénink kvůli špatnému úhlu nebyl fyzicky správně. Pokud máte tu možnost a rádi cvičíte na čerstvém vzduchu, můžete si bradla umístit klidně na balkon, na terasu či na zahradu. 

Nemáte-li takovouto možnost, klidně si bradla vezměte třeba do parku. Mnoho typů domácích bradel je totiž vyrobeno z odlehčeného materiálu, takže byť je konstrukce pevná, kvalitní a stabilní, jejich přemisťování není žádná těžká práce. Jste zvyklí cvičit ve dvojici? Pak si bradla objednejte rovnou dvakrát. Motivující přítomnost sparing partnera je totiž k nezaplacení. 

Zapomenout ale nesmíte ani na rukavice. Bez nich byste si během cvičení mohli vytvořit pěkné mozoly, puchýře, nebo dokonce spáleniny. Profesionální obchody se sportovním náčiním a potřebami, jako je například výše zmiňovaný populární e-shop Hop Sport, vám ale k mnoha modelům bradel ve své nabídce rukavice na cvičení přihodí zcela zdarma jako součást objednávky.

Zdroj náhledového obrázku: hop-sport.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *