Jsem se dočetl v jednom článku. Hipoturistika je jízda na koni, pokud někdo neví, co je hipo. Nepleťte si to s hiphop, to je sice také pohyb, ale jen pro mladé.

Jako děcko jsem miloval jakoukoliv pouť, v jednom z článků jsem vzpomínali na pendreky. Na každé správné pouti byla ohrada, cca 5 – 7 metrů v průměru a tam dva divocí poníci. protože jsem v té době uznával jedině Šetrhenda a Vincka, jízda na koni mě k nim hodně přiblížila.

Jakmile jsem měl možnost, hned jsem na poníky utíkal, abych si vychutnal pocit, jaký poznáte jen z koňského sedla. Asi to spousta z vás zná, tak se nebudu do minulosti vracet, zůstaneme v současnosti.

Hipoturistika je koňská turistika po krásách Česka

Pro své články čerpám někdy inspiraci ze svých výletů a dovolených. Občas jedu na nějaký zámek, hodně jezdím na ryby. Rybářská dovolená je fajn a já si ji užívám. protože dnes existuje spoustu penzionů s vlastním rybníkem, je to snadné, i s dalšími výlety. Vím, že vinařské stezky jsou dlouhodobě zajímavé zejména po Jižní Moravě.

Několikrát jsem byl v penzionu Najdek, protože má krásný rybník a v něm dost kaprů. K rybníku se jde po louce a vedle ní je stáj, ohrada a koně. Nikdy mě nenapadlo se zajímat o koňské vyjížďky, ale asi se o ně začnu zajímat.

Jak bylo psáno v článku, který jste možná četli, hipoturistika je nyní velkým hitem. Dokonce vznikají hipostezky, zejména v Jižních Čechách, ale také na Šumavě. Chápu, že to bude zajímavá aktivita a způsob strávení dovolené s dětmi u koní. Mám dojem, že existuje i hipoterapie, ale o tom nechci psát.

hipoturistika pro děti

Hipostezky měří až 300 km a jsou nimi protkány hlavně Jižní Čechy

Na koních si můžete zajezdit na Jindřichohradecku nebo třeba ve Veselí nad Lužnicí. Sousedé z Rakouska mají rádi hipostezky přes Český Krumlov.

Pohled z koňského hřbetu je k nezaplacení a zážitkem na celý život. Možná, záliba na celý život.

Kam jet na rybářskou dovolenou vím. Nevím, kam ale zajet do penzionu, hotelu nebo na koňskou farmu, abych si já nebo partnerka užila jízdy na koni.

Úkol pro vás

 • jste někdo koňák, napište svůj příběh?
 • znáte nějakou koňskou farmu ve vašem okolí? Pošlete tip nebo odkaz.
 • máte doporučení, kam jet a užít si hipoturistiku? Napište referenci.

V případě, že k tomu něco máte, napište do komentářů, určitě tím dáte inspiraci na výlet pro Terezku, Nikolku nebo Igku, kterému přeji brzké uzdravení 😀

3 komentáře u „Hipoturistika je v současné době trhákem nejen pro děti“

 1. Rojak napsal:

  Děkuji, ale mně stačí jízda na kole. U nás ve městě je koňský ranč a tam je možné se projet na koních.

 2. lgku990 napsal:

  Abych řekl pravdu, tak na koni jsem nikdy neseděl tudíž ani nejel, ale za to jsem jel na velbloudovi, když jsem byl v Egyptě, to byl taky zajímavý pohled dolů. Díky Admine za přání, ale s tou nohou to nevypadá stále dobře.

 3. babicka11 napsal:

  No to ano, to by se holkám hodně líbilo, jízdu na poníkovi o poutích – to nikdy nevynechají. Jinak Nikolka má u druhé babičky velkého opravdového koně, na kterém taky už mockrát seděla. Navíc prohlašuje, že by v budoucnu chtěla pracovat u koní. Tak uvidíme, jak to jednou dopadne. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *