Dovolená s rodinou pod stanem, víkendové rybaření,  vodácké putování a další aktivity se bez jídla neobejdou.

Dnes mě přišla do e-mailu zpráva, jestli mám dost jídla na dovolenou. Nemám. A to se chystám na letní rybářskou dovolenou.

Ve výběru jídla a stravování se  u mě většinou jedná o momentální inspiraci před odjezdem. Cestou  nakoupím a je hotovo.

Existuje i lepší varianta. Připravit se dopředu a odejet na dovolenou již vybaven.

V některých supermarketech můžete nakoupit hotová jídla, vložit do mrazáku nebo cestovní chladící tašky a je uvařeno.

Vyzkoušejte firmu Hamham..

Velký výběr polévek, hlavních jídel a dalších pochoutek. Líbí se mě delší trvanlivost, výběr z několika variant rychlost přípravy.

Podle recenzí se jedná o seriózní firmu.  Informace o způsobu vaření, blog s informacemi mě taky oslovil.

Podívejte se sami. pokud někdo nakoupí, dejte vědět, jak jste byli spokojeni.

Já jdu do chalupářského guláše. V červenci na Cyrila a Metuda jedu na rybářskou výpravu, tak si vezmu guláš sebou. K tomu koupím na místě nějakou zeleninu, špekáčky na oheň a jídla bude dost.

S rybou nepočítám, nebudu dráždit ty živé 😀

19 komentářů u „Hamham ať dobré jídlo na cesty, ryby nebo pod stan mám“

 1. polivkovamaruska napsal:

  S malými dětmi pod stanem je dobře a nevadí jestli mají guláš z kotlíku, nebo sáčkovou polévku. My starší generace se necháváme raději hýčkat v hotelu.

 2. devilscat napsal:

  nooo, vaření jídla před stanem jsem si užila jako mladá až až…. ted, když už, tak aspoň na dovolené jídlo neřeším a nejraději mám all inclusive 🙂 ale na stránky kouknu, třeba mne budou inspirovat

  1. radek napsal:

   zkusil jsem guláš na ohni, co batoh dal a supr dobrota 😀

 3. vita1980 napsal:

  stránky omrknu, pokud to bude za solidní cenu, není co řešit.

 4. Evik napsal:

  Jo jo je to super a hlavně ty zážitky zustanou.

 5. Jana napsal:

  Je zajímavé, co všechno jsme schopni vymyslet. 🙂 Pro vodáky a stanaře určitě super věc. Ti, co vyrazí někam do hotelu to asi moc nevyužijí. Ti se nechají obskakovat, což uvítají hlavně maminky, které si doma plotny užijí nad hlavu.. 🙂 Dobrou chuť, pak dejte vědět, jestli měli dobře uvařeno. 🙂

 6. Benula napsal:

  Já se přidávám k těm,co mají rádi dovolenou a kde nemusí vařit.

 7. matylda napsal:

  Když jsme jezdívali na dovolenou s celou rodinou, brávali jsme nějaké jídlo taky sebou. byla jiná doba, dovolená nás tak přišla levněji. Ale teď už mám radši, když na mne jídlo vždycky někde čeká. A když je to bufetový stůl a já si můžu vybírat, je to ještě lepší 🙂

 8. Ivona napsal:

  Tak to já mám ráda dovolenou takovou, kde mi jídlo přinesou pod nos. Za celý rok se doma nachodím kolem sporáku dost. Ať zas někdo chodí kolem mě.

 9. pavlina69 napsal:

  já ty koupené hotovky nemusím,ale kazit si dovolenou vařením se mi nechce takže juknu

 10. Plazmic napsal:

  To je určo lepší mít to předem připravené nebo alespoň proviant a pak to dělat v kotlíku a nebo být někdo v kempu nebo na hotelu a chodit na drahé jídlo .

 11. veruska napsal:

  Tak jsem to prošla a nabídka je skvělá. Akorát je to trochu dražší, než třeba v Penny. Ale tam zase není žádný výběr. Pořád nabízejí to samé.

 12. bobalka napsal:

  My většinou pod stanem konzervy, pytlíkové polévky a občas nějaké rožnění masíčka, ale teď už jen na zahradě. Nejvíc u nás vítězí klobásky a párky. Není nad pořádně upečený a očouzený párek na klacku. Mňám. Na firmu jsem koukla, jídla vypadají lákavě, ale jak jsem zjistila, zaváží jen po Olomouc zbytek Moravy pro ně není v dosahu a do Olomouce je to přeci jen přes 100 km.

 13. babicka11 napsal:

  “Hotová jídla jsou balena buď ve varném sáčku a miskách. Je to velmi praktické, protože sáčky jsou velmi odolné a dobře skladné a přímo v nich jídla i ohřejete”. – jjo, jsou známé pod názvem mikroteny …, než je dáte do mikrovlnky ohřát, musíte obal nahoře párkrát propíchat, aby to nevybouchlo :-).

 14. lgku990 napsal:

  My už jezdíme na dovolené jen s jídlem podávané na místě pobytu, takže si většinou žádné jídlo nevozíme, už jsme usoudili dovolenou s min. polopenzí, když už dovolenou, tak bez starostí o jídlo.

  1. radek napsal:

   To já taky, ale naposledy u řeky mě nikdo neuvařil 😀 jak bylo v Řecku? nějaké fotky, recenze…?

 15. babicka11 napsal:

  Tohle všechno už mám za sebou, jídlo sebou – i navařené v hrncích, vaření v chatičkách, kde nebyla voda a muselo se pro ni chodit ven, vaření pod stanem – voda dost daleko …., dnes už mám ráda klid a pokud někam jedeme, tak si na jídlo dojdeme. Vařím celý rok, tak si od toho taky ráda odpočinu. Už nejde ani o ty “buřty”- ty si uděláme na grilu nebo na ohni, kdy chceme …:-).

 16. Rojak napsal:

  Jo stanování a nebo tábory, to mi zase připomíná mládí. A takové dobré jídlo k tomu, to nemá chybu.

 17. babka napsal:

  Jé, to mi připomnělo mládí – prvních 14 dní jsme jezdili s dalšími rodinami stanovat asi 10 km od bydliště. Polévky z pytlíku v kotlíku, brambory v alobalu v ohništi, špekáčky nad ohníčkem, …… Ještě teď se mi sbíhají sliny v puse – bylo to moc fajn. 🙂
  Ale na tu firmu kouknu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *