Bart se ozval, že má hlad. Nemá v misce granule

Je to vlčák, omlouvám se, německý ovčák, který si umí prosadit své.
Jakmile jde někdo ven ma zahradu, hned přiběhne a začně vyštěkávat.
Určitě to znáte.

Naši miláči ví, jak na sebe upoutat pozornost, vyžádat si nějaký pamlsek. Piškoty už nejsou jen pro nás do pudinku. Bart si je zamiloval a bere je jako základní pamlsek.

Samozřejmě, že má rád i jakékoliv jiné pamlsky.

Nejvíce mu chutnají sušené kůže, vepřové uši by měl nejraději v misce k dispozici celý den, ale nepohrdne ani granulkou s příchutí ryby.
Já je kdysi kupoval v Bulharsku, odháněl racky a považoval je za vynikající “hranolky”.
Bohužel do Bulharska už moc nejezdím a když jsem je poprvé viděl v e-shopu, nostalgicky jsem zavzpomínal a koupil.
To jsem neměl dělat. Zachutnali mu.

Když jedu na ryby a vezmu Barta sebou, mám jistotu klidu kolem sebe

Jako vlčák, svým vzhledem dokáže vzbudit respekt. Ale jen vzhledem.
Pokud se k němu přiblíží malé dítě, hned je na zádech a čeká. To je určitá výhoda, člověk aspoň ví, že základní povahou je hravost a “ochraňovací” pudy.

Já, jako rybář moc klidu nemám

Leží vedle mně pod křeslem, dívá se na splávek nebo “policajta” a čeká. Jakmile vidí záběr, hned si stoupne, podívá na mně a já v jeho očích čtu: “už sekej nebo zas uplave a já nebudu mít mlsotu“.

Když zaseknu a vidí akci na prutu, to znamená-prohnutý prut, na kterém je nějaká váha, většinou ryba odfrkne a začne štěkat.

Zavinila to moje chyba od začátku co Barta máme.

Ryby jen chytám a pouštím zpět. Jedině v případě, že je doma požadavek a slib, že já budu mít řízek kuřecí, nějakou rybu domů vezmu. Několikrát jsem vzal i menší plevelnou ryby na zavináče, ale nějak se nezadařilo je vykuchat a očistit a žena je “prý už smrdící” uvařila a dala Bartovi. Takovou rychlost kompletního vyčištění misky jsem u něho předtím nikdy neviděl.

Od té doby mu občas přispěju a něco vezmu domů pro něj. Proto mně tak sleduje. Ví, že možná chytám pro něj.

Odbočil jsem od tématu. Maso nebo granule pro psa

Jako každý pes by nejraději jedl jen maso, kosti a ostatní čerstvou potravu. My jsme ho ale postupně převedli na granule pro psy. Ne že by je musel, ale sní je.
Když má misku prázdnou, hned se ozve, aby byla zas plná.  Jaké granule kupujeme nebudu zmiňovat, všichni máme nějaké své oblíbené.

Obchod Čas krmení ale doporučuji hlavně kvůli pamlskům a dobrotám.
Samozřejmě, že tam můžete koupit i granule pro svého psa. Ideální je balení 20  kg, protože je doprava zdarma a vy máte zásobu na delší dobu.

Můžete koupit i tuhle hromadu vepřových půlnožek, které vyrábí český výrobce.
No nekupte to. Ideální zábava a pochoutka pro vašeho mazlíčka.

Podívejte se sami, vyberete si z jejich kompletní nabídky.
Pokud máte nějaký příběh nebo zážitek s vaším miláčkem, napište do odkazu Naši miláčci.

31 komentářů u „Nastal čas krmení, nachystám granule pro našeho psa“

 1. kvetinka5 napsal:

  Máme dva psy a v granulich si vybírají aké takové maso to neodmitnou nikdy 🙂

 2. Roxana napsal:

  Jo, Rexe miluju taky, ač je to natáčeno s více psy, ale je to neskutečně dojemné…
  Ještě k té stravě, doma se mi to motá dohromady, kočky nejraději psí žrádlo a Betty zas krade to jejich… granule nic moc, to jsem je rozmazlila, občas kupuji i kuřecí droby a ořezy…

 3. Roxana napsal:

  Můj pejsek, tedy spíš fenka – miluje prasečí rypáčky. Ouška kupuju v Tescu, mají dobře uzené. Stále musím mít něco po ruce, sic nevylezu z domu. Byla jsem stále doma, ona si zvykla a nechám-li ji samotnou, něco vzteky poškodí.
  Takže teď mám několik vět, co jí opakuji, jakka má být hodná, hlídat!, že přijdu a čekej, čekej… melu to pořád stejnými slovy, konečně dala pokoj, samozřejmě ještě za úplatu. V poslední době to došlo tak daleko, že tu mlsku ani nesní, počká až přijdu, je pochválena a jde si ji teprve sežrat! :-)))))

 4. devilscat napsal:

  pejska sice už nemáme, ale pamatuju si, jak tyhle pacinky dostával pejsek od kamarádky…. a taky různé granule a pamlsky…. my máme kočičáka Mikyho, ten dostává obyčejné granule z Kauflandu – naštěstí si nevybírá – a občas mu dáme jako pochoutku nějakou tu taštičku…. taky Dreamies měly úspěch 🙂

  1. radek napsal:

   vida, kočička. Mrkněte do nabídek od admina, jestli tam nejsou nějaký body navíc 😀

 5. Evik napsal:

  My máme čivavu =) ta je naučená od mala na granulích. Občas jí koupími konzervu kvůli změny ale kvalitní s obsahem masa a ne ty za 20 Kč.
  Dokonce někdy ji něco uvařím sama odřezky z masa se zeleninou, rýží nebo těstovinami. To ji chutná ale vždy ji to trošku míchám s granulemi. Myslím že je to příjemné zpestření jídla. Samozdřejmě pamlsky musí být! Sušené maso zbožňuje, jednou jsem vyzkoušela i sušené rybičky a taky uspělo. Ale ničemu se nevyrovnají piškotky!!!

 6. francinek napsal:

  Máme kavalíra a po peripetích s různými rádoby kvalitními granulemi typu Purina jsme přešli na standartní Annamaet Salcha a naprostá spokojenost. Nejsou nijak ekonomicky náročné cca 1.000,-kč za 6,8kg a pes je fit po všech stranách – aktivní, trávení, zuby, srst,… Můžu jen doporučit.

 7. anddy napsal:

  Náš pejsek granulemi nepohrdne, ale takové kuřecí masíčko nebo rybička…:-) když dělám kuřecí prsa, vždycky dám pár odřezků uvařit, a jako by tušil,že to je pro něj,nehne se z kuchyně dokud to nezbaští,,,,a přesně znám ten výraz -to už je vážně všechno, nenajdeš tam ještě něco?..

  1. radek napsal:

   jj, všude stejný-:)

 8. coolnet napsal:

  psi někdo “sežral” ,tož granule již netřeba. 🙁

 9. jmckvak napsal:

  hafíka už nemáme a asi jen tak mít nebudeme.. většinou se o ně starala mamka, tak se bojí, aby to tak nedopadlo zase.. máme už jen našeho krásného šedivého kocourka, ten se o sebe postará sám, max mu někdo občas dosype misku nebo vytáhne klíště, jinak je to samostatná jednotka.. výhoda koček možná, pejskaři prominou 🙂 už se těším, až tady najdeme nějaký tip na krmení pro micinky 🙂

 10. Petulavpk napsal:

  Tak my kupujeme našemu salašníkovi taky granule, má je sice rád, ale jak jsme zaznamenali rád se podělí i s naší ovečkou :), která mu je pravidelně zdlábne …

 11. vita1980 napsal:

  můj pes granule miluje k smrti, samozřejmě značky a příchutě střídám podle akčních nabídek v obchodech. Občas dostane i maso a to samozřejmě přebije vše, je to šelma ….

 12. babicka11 napsal:

  psa už nemáme, ale kočkám taky kupuji granule – s masem drůbežím, rybím, králičím …. mají rády všechno, dávám někdy i syrové vejce kvůli srsti a ta starší přímo miluje čokoládu, ale tu má spíš jen jako odměnu, když přinese myš … 🙂

 13. eMisa napsal:

  Jelikož máme rozmazlenou kočku, která by suché granule nesnedla, ani kdyby byla úplně vyhladovela, tak ji do granuli přidáváme trochu ze psí konzervy a tak se stane, že na Rexika (také německý ovčák) zbydou jen suché granule, ale on zase sni úplně vše 🙂

 14. matylda napsal:

  Zaujalo mne, že dáváte psovi ryby. Nebojíte se kostiček? My máme malého oříška, pejska s úsměvem na tlamičce celý den. Miluje své granule, pozná, že má nový pytel, i když značky střídáme, a přesto, že je s našimi kočkami normálně kamarád, první den si pytel ostře hlídá a zahání je, jen se ke granulím přiblíží. 🙂

  1. radek napsal:

   “Jde mě tak nějak nejen o lidi-:)” Jestli si myslíte, že dávám kosti Bartovi, jste na omylu-:)
   Napřed musím ryby vykuchat, pak uvařit, obrat maso od kostí. Obrané maso pak dám do misky. Po 5 vteřinách se Bart na mě otáčí a já čtu v jeho očích: “nebylo by ještě”.

   1. matylda napsal:

    Jo, jo, tak tomu rozumím. Původně jsem to pochopila špatně. Ale tu prosbu v očích znám, zvláště když máme k obědu kuře. To dokáže poštěkávat pod oknem a popohánět nás s obědem. A při tom dostane jen chřupky a kůži, kuřecí kosti mu nedáváme 🙂

    1. MadameBijou napsal:

     Náš pes míval po kuřecích kostech zácpu a veterinář nám je stejně nedoporučoval.

 15. Roxana napsal:

  Mám nalezence – fenku, kříženec labradora a čehosi, asi retrívr… no a k její stravě, mám i kočky a u nás to je tak, že ona se rve kočičími granulemi či konzervami a kočky se perou a o její stravu.: -)))))))
  Neuhlídám je! Někdy bych jí už praštila, je jak soudek, budeme muset víc běhat venku.
  Zato miluje zeleninu a ovoce, to si natrhá na zahradě sama.
  Granule jsem vystřídala snad všechny co existují, jak pro kočky, tak pro psa.
  Skončilo to tím, že jsem si nechala poradit od veterináře, kam chodím, je vynikající, dobře se známe a tak mám jistotu, že mne neošálí kvůli ceně, ne vše drahé je i kvalitní a on začal granule prodávat též, nejsou tak drahé, dal nám vzorek s tím, ať to zkusíme, že většina (i rozmlsaných ) zvířat, jako máme my, si je časem oblíbí. Měl pravdu a já jsem ráda, že jsme potkali tak skvělého člověka, ani výkony u něho nejsou drahé a je svou precizností a přístupem k lidem i zvířátkům vyhlášený široko daleko, že už další lidi ani nebere…
  Měl pravdu. Kočky zprvu ofrňovaly nos, teď je jedí s chutí, občas dostanou i něco jiného, ale někde jsem četla, že se t moc střídat nemá….nevím. A pes ten žere pro jistotu své i kočičí…

 16. Rojak napsal:

  Co se psů týče a stravy pro ně nešetřete na levných granulích, protože na nich není nic výživného a zdravého. Náš pes má granule do kterých mu přimícháváme maso a někdy dostane i dobrou kost.

 17. imro napsal:

  ta hromada nožek by se líbila i našemu Arisovi, díval jsem se na ceny a není to zase tolik, ale na velkoobchodní balení nemám. Nechcete do toho jít někdo se mnou?

 18. pavlina69 napsal:

  Náš Maxík byl kříženec německého ovčáka a barváře.Na pohled také vzbuzoval respekt ,ale byl to pes vítací nikoliv hlídací.

 19. MadameBijou napsal:

  Pro německé ovčáky mám slabost. Taky denně sleduji Komisaře Rexe. 🙂
  My měli polovičního knírače Ronýska, zmínila jsem ho v příspěvku o Billčovi.
  Rony snědl všechno. Maso, kosti, granule a taky si rád chodil do zahrádky na okurky. 🙂 Byl to úžasný pes a moc mi chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *