Já ano. Berušku za monitorem, která se vyhřívá v teple a občas na mě koukne a Johanu v rohu u okna, zapomněl jsem vymést před zimou.

Měl jsem psa, kočku a morče.
To morče spíš měla dcera, jako každé malé dítě. Pupina sice měla různé klece pro hlodavce, ale nejčastěji jsem ji viděl běhat všude po domě.

Většina z nás má doma nějakého svého mazlíčka/miláčka, kterému věnuje maximum pozornosti, lásky, ale také starostlivosti o jídlo, hračka a pamlsky.

Každý z nás to dělá rád.

Jakékoliv zvíře, ke kterému se chováme s láskou nám to mnohokrát vrátí svojí věrností a projevem náklonosti.

Kočky vrněním a předením, když je hladíme.

Pes na uvítanou zavrtí ocasem a vyštěkáváním.

Občas si myslím, že už jsou naučení, že jakmile se objevím, přišlo jídlo.

Ale kde pro ně vybrat to správné krmivo?

Já jsem byl vždy zastáncem granulí jako základní krmivo a pravidelný přísun vyvážených živin, minerálů a vitamínů.

Vyzkoušeli jsme různé druhy granulí.
Tak jak naši miláčci postupně stárli, přizpůsobovali jsem jim i druh granulí podle věku a jejich aktivity.

Na trhu bylo vždy na výběr dostatek renomovaných značek granulí.

Granule Brit byly jedny z našich oblíbených a naši si na nich vždy pochutnali.

Ověřený výrobce, balení odpovídající spotřebě, ale hlavně různé možnosti, jak vybrat a dokoupit ostatní sortiment pro psa.

Dnes se předhánějí super a hypermarkety nabídkou různých značkových granulí a pamlsků. Slevy a akce jsou zajímavé, ale já jsem stará škola.

Kupuji kvalitu za odpovídající peníze. Jistota je jistota.

21 komentářů u „Máte doma fajn zvířátka, čím je krmíte?“

  1. irinkamil napsal:

    Skoro v každé rodině se nějaký ten mazlík najde a tak i u nás se postupně vystřídalo několik pejsků a dokonce i jedna kočička. Většinou to byli samí nalezenci, jen jedno štěně bylo sedmé z čistokrevných rodičů, tak k nám přišlo za drobný peníz od sousedů. V té době na trhu moc druhů granulí nebylo a ty, co se prodávaly, byly poměrně dost drahé, takže v rámci pětičlenné rodiny na ně nezbývaly prostředky. Sice jsme nějaký sáček s granulkami koupili, ale spíš jako pamlsek či za odměnu, ne jako hlavní krmení. Baštili v podstatě to, co my, nikoho nás nenapadlo, že by to pro ně nemuselo být zdravé. V dnešní době už by mě ani nenapadlo, dát pejskovi či kočičce něco z našeho stolu, je tolik různých druhů krmení pro zvířátka a v docela dobré cenové relaci. Jeden čas jsem bydlela na vsi, tam jsme měli králíky a slepice, k tomu dva psy a dva kocoury. Všem se kupovaly nějaké granule a my jen koukali jako blázni, jak si to zvířátka mezi sebou prohazovala, psi zbožňovali králičí granule a kocouři se zas chodili přikrmovat ke slípkám.
    Dnes už mám doma jen zvířátka plyšátka, samé sloníky, a ti se nemusí naštěstí ani krmit, ani venčit. Občas je přeluxuji od prachu, a to je tak asi veškerá péče, kterou vyžadují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *