Článek jednoho z Vás, článek o tom, jaký je život, co nám dává a co bere.

Přestože mám hodně životních i profesních zkušeností a vysokoškolské vzdělání, tak i mne postihla událost reorganizace v zaměstnání a najednou jsem byl nadbytečný. Odstupné je sice důležité do začátku nové etapy života, ale trauma z bezpráví a pocit nejistoty z budoucnosti zcela neodbourá. Čím více zodpovědněji člověk přistupuje k životu, tím se hůře potýká s výzvou nového profesního počátku.

Podpora rodiny je také velmi zavazující a pak začnou nemilosrdně fungovat zákony schválnosti.

Když už je vidět světlo na konci tunelu a začínám si domlouvat nové zaměstnání, tak se stal mé matce úraz a po operaci jsem ji trvale ležící dostal do domácí péče. Vyčerpávající starost o svého rodiče nebere šťastného konce. Narkóza při operaci udělala své a komunikace s matkou, kterou provází zvyšující se demence, je stále komplikovanější.
Neustálé běhání po doktorech, lékárnách a úřadech je ubíjející a nikde naděje na lepší zítřek. O své rodiče se zkrátka musíme postarat, ale kde vzít prostředky na obživu? Něco málo matce přizná posudková komise, ale to pomůže krýt náklady tak maximálně pro ni samotnou, ale co ti, kteří se o ni starají?

O regulérní zaměstnání s pravidelnou docházkou se nyní ucházet nemohu a tak hledám možnost práce z domova

Na internetu se to nabídkami jenom hemží, ale pokud je člověk trochu soudný a není líný si projít recenze, tak už to tak slavné není. Spousta lidí se už nechalo napálit nabídkami manuální práce z domu, přičemž jsou vybízeni k úhradě vstupní zálohy. Tu už mnozí nikdy neuvidí nebo jim výdělek nepřiznají vzhledem k subjektivně posouzené nepřijatelné kvalitě jejich odvedené práce.
Nechci říkat, že neexistují výjimky, ale ty jsou podmíněny odzkoušením pracovníka přímo u zadavatele práce a pokud nejste z Prahy nebo Jablonce jako já, tak je to již neefektivní. Samozřejmě – existují i možnosti prosazení se v rámci Multi Level Marketingu, ale to není cesta pro každého. Většinou je třeba si něco pořídit, to pak rozprodávat dál a snažit se pod sebou vytvářet svou síť dalších prodejců. Mnoho začínajících pak skončí prodejem u svých příbuzných nebo známých, kteří jim chtějí touto cestou pomoci. Ale oni tak především pomáhají MLM společnosti a naděje na opakovaný výsledek se tenčí.

Kratochvíle typu placeného surfování a klikaček vede jen ke ztrátě času.

Pokud se nechcete zahrabat do eventuální ztráty, tak je dobré se vyhnout i investičním příležitostem v kryptoměnách. Většinou jde o spekulace růstu hodnoty nově vytvořených coinů, ale než vaše investice dosáhne limitního objemu pro možné vybrání, tak je s měnou nějaký problém. A vy ho máte pak také.

Nevěším však hlavu – vždyť život je jak na houpačce.
Známe to všichni: Jednou jsi dole a pak zas nahoře. Důležité je neklesat na mysli a hledat dále. Výsledek se jistě dostaví.

S pozdravem Petr

5 komentářů u „Jsem z generace 55+ a řeším stejné dilema jako moji vrstevníci“

 1. Evik napsal:

  Když student doděla školu nema praxi tak ho nikde nechcou. Ženy od 25 taky moc nechtějí, jelikož se boji že pujdou brzo na mateřskou no a starší lidi už taky moc zaměstnávat nechtějí…

 2. lgku990 napsal:

  Nabídek prací je v dnešní době poměrně dost, ale je bohužel pravda, že o starší lidi, už nemají takový zájem, jako o mladý, perspektivnější, starší už podle nich patří asi do šrotu, i když mají léta praxe a rozumí tomu.

 3. Rojak napsal:

  Zatím tento problém nemusím řešit, ale kdo ví co bude zítra?

 4. matylda napsal:

  Nyní máme v Česku nedostatek pracovních sil, tak snad hledání práce nebude tak dlouhé.

 5. babicka11 napsal:

  Je to pravda, hledat práci ve vyšším věku není žádná sláva. Znám lidi, co do práce denně dojíždějí i 70 km tam a 70 km zpět, hrozná představa. Kamarádka vyučená v oboru byla zase ve věku 36 let stará – a to jí řekli přímo do očí. Nakonec skončila u kasy v supermarketu a tam taky dojíždí. Domácí práce, lepení obálek, dávat části hlavolamů do sáčku, dělat mašle – to si vyzkoušely i některé kolegyně z práce, když je vyhodili. Ale na tom si nelze ani přivydělat. Některé klikačky nestojí za to, aby jeden i kliknul za 0,10 hal., někde jsou dotazníky, kde i vyplácejí, ale trvá to moc dlouho, než naškudlíte dvě stovky…..kryptoměny bych taky nedoporučovala. Tak přeji hodně síly v hledání něčeho pořádného a smysluplného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *