Fototapeta je speciální tapeta, někdy se jí také říká obrazová.

Důvod je prostý, fototapeta se skládá třeba jen ze dvou či čtyř částí, záleží na velikosti, a dohromady tyto díly tvoří krásný obraz. Nejčastěji se proto fototapety používají v obývacích pokojích nad sedací soupravou místo obrazu klasického. Co se týká motivů, ty mohou být přírodní – krajiny, zvířata, nebo naopak něco technického, nejčastěji panorama některého velkoměsta jako Paříž, New York, Londýn nebo třeba San Francisco. Často se na fototapetách objevují také nejrůznější automobily, motocykly, vesmír či abstraktní motivy. Záleží pouze na vás, co se vám hodí do obývacího pokoje.

Fototapeta do jídelny – proč ne?

Velmi dobře vypadají také fototapety s motivem otevřeného okna nebo dveří s výhledem do krajiny. Může to být nádherné panorama velehor, jezero, cesta do zahrady, pole nebo pláž a moře. Dekor otevřeného okna se perfektně hodí do jídelny, kde okno chybí. Jídelní kout bude hned vypadat větší a vzdušnější. Stejně tak se dá opticky prosvětlit třeba tmavší chodba. Sem se výborně hodí fototapeta s motivem otevřených dveří, často se používají také tapety na dveře či podlahu.

Fototapety do pokoje dětem.

Fototapety jsou perfektním způsobem, jak zútulnit studentský pokoj, pracovnu nebo ložnici. Motiv do studentského pokoje byste měli nechat na vašich dětech, ať si samy vyberou, se kterou tapetou se budou cítit nejlépe. Ložnice snese spíš uklidňující motivy, které vám navodí pocit pohody a pomohou relaxovat.

3D tapetyNejvděčnější jsou ale dětské pokoje, sem se perfektně hodí 3D fototapety, které zobrazují oblíbené hrdiny vašich dětí.

U chlapců převládá většinou Blesk McQueen, Prášek Skočdopole nebo Spider-Man.

Dívky si potrpí na panenku Barbie ve všech podobách a různé Disney pohádky, v mnoha se totiž objevují krásné princezny.

Rozhodnete-li se pořídit si i vy fototapetu, neváhejte a objednávejte v e-shopu Tapeta-dekorace.cz, kde nyní dostanete ke každé tapetě odpovídající množství lepidla pro její nalepení zdarma.

5 komentářů u „Fototapety do každého interiéru“

 1. polivkovamaruska napsal:

  Jsou krásné, jemo, to chce velký prostor.

 2. veruska napsal:

  Fototapetu také nemáme. Ani bychom ji neměli kam dát. Ale líbí se mi krajinky.

 3. matylda napsal:

  Mně se fototapety líbí, jen ji nemám kam dát 🙂

 4. babicka11 napsal:

  My doma tapety taky nemáme, ale kamarádka má tapetu přes celou stěnu – podzimní cesta lesem, a je to moc krásné. Má taky na to pěkně velký pokoj. Mně se líbí takové to otevřené okno na pole s levandulí, jen to nemám kam “pověsit” 🙂

 5. Rojak napsal:

  Já tapety nemusím a kikdo z naší rodiny také ne. Není to dobré pro stěnu na které je tapeta nalepená. Něco jiného je to třeba na sádrokarton, nebo dřevotřísku, ale na zděnou stěnu to dobré není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *