• Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Rojak a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12068
    Rojak
    Účastník

    Jaké máte štěstí na zlomeniny a nebo měli jste už někdy něco zlomeného? Jak u vás rehabilitace trvala dlouho?

    #12069
    matylda
    Účastník

    Rojaku, já si neštěstí zatím nic nezlomila. Ale taková klasická doba hojení je okolo šesti týdnů. A RHB se odvíjí od místa zlomeniny, protože okolní svaly ochabnou a tudíž pak noha špatně chodí, ruka mizerně drží věci a pod. Vlastně ano, po pádu jsem měla zlomená dvě žebra. Fuj, tam se sádra nedává a bolí to při dýchání jak sedm čertů. A hlavně se u toho nejde smát 🙁

    #12071
    babicka11
    Účastník

    Já si nikdy nic nezlomila, syn měl kdysi zlomeninu kotníku, když skočil špatně ze žebříku. Byl s tím dva měsíce doma.

    #12075
    veruska
    Účastník

    Měla jsem ulomený kousek kosti v nártu. Sádru jsem měla asi 3 týdny a rehabilitaci žádnou. nebylo co rozhýbávat.

    #12084
    bobalka
    Účastník

    Já na zlomeniny také nertpím, spíš jsem mívala podvrknuté kotníky a jednou naštípnutou kost, ale to už je tak dávno, že si nepamatuji, jak dlouho jsem měla sádru.

    #12576
    Rojak
    Účastník

    Zlomenina se hojí sice pomalu, ale hojí. Mám už třetí měsíc nemocenskou a mám pořád takové smíšené pocity. Srostlo to dobře, nebo ne. Spadl jsem z kola kvůli malému psovi co mi skočil pod kolo. Nechtěl jsem ho přejet a jak jsem zabrzdil, bylo to víc z kopce, přepadl jsem přes kolo a o kámen si zlomil zápěstí. Na pohotovosti mi tu ruku museli natahovat a ještě dnes to není dobré.

    #12581
    babicka11
    Účastník

    No a ještě to “ucítíte”, když bude změna počasí …, a to můžete být ještě rád, že to takhle dopadlo. Náš sbormistr taky takhle přepadl přes kolo a hlavou na obrubník. I když měl helmu, tak ho nezachránili, ještě mu nebylo ani 60 let.

    #13279
    babicka11
    Účastník

    Rojak – tak co ruka? Už je v pořádku?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 11)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.