Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Zamrzlá voda

  • Toto téma obsahuje celkem 26 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel veruska a poslední změna proběhla před 5 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 27)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16600
    veruska
    Účastník

    Také máte doma pejska, slepice, nebo králíky? Jak řešíte to, že jim zamrzá voda na pití?
    Já nebo Vráťa každý den dáváme pejskovo pití rozehřát do baráku a králíkům ten led z misek /ještě že jsou nerozbitné/musím vyklepávat tím stylem, že s každou miskou několikrát fláknu o zem.
    Slepicím nádobu na led také vyměňujeme. Led necháváme rozmrznout u kotle.

    #16601
    babicka11
    Účastník

    Kočky u nás měly v zimě žrádlo a pití v chodbě, ven jsme jim to nedávaly. Když jsme měli králíky, tak jsme měli více misek, betonové, dvoudílné. Když voda zmrzla, dali jsme jiné misky s vodou. Na ty zmrzlé jsme nalili horkou vodu, vyklepli a otočili dnem vzhůru na příště.

    #16602
    babicka11
    Účastník

    Pokud nechcete pejskovi stále měnit vodu, tak existuje ještě možnost:
    Vyhřívaná miska pro psy, kočky a jiná zvířata
    Vyhřívaná miska na vodu udržuje nezámrznou teplotu vody v rozmezí 3-5°C. Napájení je provedeno bezpečným napětím 12V pro bezpečí zvířat.
    Součástí misky je i napájecí adaptér 230V/12V s přívodním kabelem 1,7m, ukončeným přímo v misce.
    Stav vyhřívání misky signalizuje LED dioda umístěna na misce u přívodního napájecího kabelu.
    Přívodní kabel je možno ochránit před překousáním např. elektroinstalační lištou či trubkou..
    (je to ale poměrně drahá záležitost)

    #16603
    veruska
    Účastník

    Tak jsem to vymyslela pro králíky. Dala jsem jim místo vody sníh, ať si nalížou. Loni jsem to už zkoušela a docela se to osvědčilo. Jen jsem si na to hned nevzpomněla.

    #16604
    babicka11
    Účastník

    Soused má taky psa a byl zrovna venku, když jsem šla dát ven popelnici – tak jsem se ho zeptala, jak to dělá on – prý do misky s vodou přidává pár kapek octa. Psu to nevadí a voda prý nezamrzne, tak to zkuste :-).

    #16614
    veruska
    Účastník

    S tím octem to zkusím. Moc děkuji za radu.

    #16615
    Rojak
    Účastník

    Tak to by mohlo fungovat i do ostřikovačů u auta, ale nevěřím tomu. Vyzkoušíme

    #16620
    babicka11
    Účastník

    Do ostřikovačů levně:
    Potřebujete pouze 1 díl destilované vody a 1 díl octa. ALE V LÉTĚ.
    V ZIMĚ – Na 10 dílů destilované vody přidáte 1 díl isopropyl alkoholu. Ten se dá koupit ve většině lékáren. Přidáte 1 lžíci Jaru. Je to levná nemrznoucí směs.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 27)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.