Hlavní stránka Fóra Od uživatelů UČTE SE SE MNOU ANGLIČTINU

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 20)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6614
    MadameBijou
    Účastník

    Díky moc za zájem.

    VÁŠ DŮM JE VELKÝ se řekne YOUR HOUSE IS BIG.

    Brzy přibudou další slovíčka, ale prosím o čas, jelikož mám před zkouškou ze španělštiny a taky do toho dělám němčinu.

    Slibuji, že během tohoto týdne tu najdete nová slovíčka.

    #6623
    babicka11
    Účastník

    ajaj, písmenko se vloudilo 🙂

    #6626
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Tak tohle je super způsob jak se konečně naučit anglicky! Od ted mě tu máte pravidelně 😀

    #6634
    MadameBijou
    Účastník

    VancurovaH: Jsem ráda, že Vás to zaujalo. Již brzy to tu rozšířím a věřím, že Vám to pomůže zlepšit angličtinu.

    #6637
    MadameBijou
    Účastník

    YELLOW – ŽLUTÝ

    I BOUGHT THIS YELLOW T-SHIRT IN LONDON. – KOUPILA JSEM TOTO ŽLUTÉ TRIČKO V LONDÝNĚ.

    Slovíčko yellow si je možno rozdělit třeba na „jel“ a „lou“. Tak si můžete představit třeba krásný letní den, jedete na kole po louce plné žlutých pampelišek a na sobě máte žluté tričko koupené v Londýně, kde jste byli na dovolené. Cítíte, jak vás hladí po tváři sluneční paprsky a stoupá vůně pampelišek do nosu? Vaše tričko krásně ladí s přírodou kolem a každý, koho potkáte, vaše tričko obdivuje a ptá se, kde jste jej koupili. A vy odpovídáte: I BOUGHT THIS YELLOW T-SHIRT IN LONDON.
    Při slovíčku YELLOW si vždycky vybavte žlutou louku a vaše žluté tričko z Londýna a budete vědět, co to znamená. Samozřejmě si časem do věty můžete dosadit spoustu jiných slovíček, které se budeme učit. Experimentujte, tak se naučíte více.

    #6640
    babicka11
    Účastník

    Je to všechno fajn, ale uvítala bych a myslím, že i ostatní, kdybyste slovíčka nebo věty napsala i foneticky – výslovnostně – třeba do závorky za větou. Abychom to uměli i pořádně vyslovit 🙂

    #6643
    MadameBijou
    Účastník

    babicka11: Děkuji za návrh. Vím, že výslovnost je dost nutná věc.:-) Jen je občas problém ji psát. Bude to takový mix mnou psané výslovnosti a zkopírované ze slovníku na Seznamu. Některé znaky sama holt napsat nemám jak. 🙂

    Tady je malé doplnění k dřívějšku a k dalším výrazům již budu psát výslovnost rovnou.

    GOOD MORNING – DOBRÉ RÁNO
    vyslov (gʊd ˈmɔːnɪŋ)

    HOUSE – DŮM
    vyslov (haus)

    OUR HOUSE IS BIG. – NÁŠ DŮM JE VELKÝ.
    (aur haus iz big)

    YELLOW – ŽLUTÝ
    vyslov (ˈjeləʊ)

    I BOUGHT THIS YELLOW T-SHIRT IN LONDON. – KOUPILA JSEM TOTO ŽLUTÉ TRIČKO V LONDÝNĚ.
    (aj bót ðɪs ˈjeləʊ tý šŕt in ˈlʌndən)

    #6856
    babicka11
    Účastník

    Už všechno umíme, tak další lekci prosím 🙂 a co takhle třeba domácí úkoly?? hihi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 20)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.