Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #15833
    veruska
    Účastník

    Sladí z vás někdo stévií?
    Já jsem začala sladit kafíčko stévií, kterou jsem si koupila v sámošce. Je to bílý prášek. Docela by mě zajímalo, jak to udělají, když stévie je kytka.
    Nejdříve jsem ji dala moc, tak kafe nemělo moc dobrou chuť. Ale teď dávám půl kávové lžičky na čtvrt litrový hrnek. A jde to.

    #15873
    babicka11
    Účastník

    Kávu ani čaj nesladíme. Stévii jsem koupila nedávno, ještě jsem ji nepoužila. Chci ji zkusit při pečení. Je až 300x sladší než cukr, nemá žádné kalorie a je vhodná i pro diabetiky. Dá se koupit i v tekutém stavu. Jako prášek se dobře rozpouští a jsou to vlastně sušené listy rostliny. Můžete si ji i vypěstovat doma. Používat se mohou i čerstvé listy.

    #15992
    Evik
    Účastník

    Stevii znám a ráda si koupím věci, které jsou určitě zdravější.

    #16009
    veruska
    Účastník

    Teď už nedávám půl kávové lžičky na čtvrt litrový hrnek, ale jenom čtvrtku lžičky. Ale stejně mi to moc nechutná. Nevím, jestli si na to zvyknu.

    #16014
    babicka11
    Účastník

    Umělá sladidla nejsou dobrá žádná, a stejně by se měla omezit, nejsou zas až tak zdravá, jak se propaguje. Zkuste si dát do kafe trošku medu – ani ho tam nepoznáte a kafíčko bude eňo-ňuňo 🙂 ….
    Když peču perník nebo bábovku se sladidlem, moc ho tam nedávám a radši přidám trošku cukru. V tom poměru (třeba na plech) se ten cukr skoro ztratí :-).

    #16328
    veruska
    Účastník

    Stévie mám už plné zuby, přejdu na ten med. Chi

    #16363
    babicka11
    Účastník

    Jsem se zasmála – plné zuby :-)…., no jo no, med je med!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.