Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Krásy České republiky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12663
    polivkovamaruska
    Účastník

    Mám ráda naši republiku víc, než cizinu. Hodně lidí jezdí ven a přitom nezná krásy naší vlasti.

    #12666
    babicka11
    Účastník

    Máte pravdu, nikdo nebyl u nás všude, ale mnoho lidí dává přednost jet k moři. Už i proto, že to dřív nebylo tak jednoduché. Prostě moře, palmy, příroda a hlavně teplo láká víc, než plánovaná dovolená u rybníka, když nevíte, jak vyjde počasí. Dcera měla dovolenou zrovna ten týden, co stále pršelo, byl to snad nejstudenější týden v létě, no – tak jezdili na výlety, místo k vodě. Za 14 dní jede také k moři a ví, že se tam ohřeje :-).

    #12669
    veruska
    Účastník

    Já plánuji jet někam do kempu na tři dny, jenom tam přespávat a jinak jezdit po okolí. Líbí se mi kemp Přehrada, v okolí je hrad Bouzov, v Olomouci je ZOO a také je v blízkosti westernové městečko a ještě hrad Šternberk.
    Ještě ale nevím, jestli mi to ostatní schválí. Mají také nápady na cestovní víkend.

    #12671
    bobalka
    Účastník

    Naprostou pravdu jste napsala verusko, tady v Česku je tolik krásných míst, jen je objevit. Miluju se jen tak toulat naší zemičkou a kde se mi líbí, tam zastavit. Krásně je v Hřenských soutězkách, na jihu v Bechyni a okolí, taky Mělnicko Vám dá spoustu krásných zážitků, ale ještě hodně jiných koutů naší republiky. U moře jsem také byla, ale nejkrásnější dovolené mám tady u nás.

    #12672
    veruska
    Účastník

    V Hřenských soutěskách jsme byli se školou a ráda na to vzpomínám.

    #12784
    polivkovamaruska
    Účastník

    Miluji matičku Prahu. Vzala jsem známé na Josefof.Sice mě překvapilo předražené vstupné do židovských sinagog, kvanta zahraničních turistů, kterým ceny nedělají potíže oproti našincům, ale stálo to za to.

    #13144
    Rojak
    Účastník

    Praha je krásné město a historie stojí za to. Jsem rodilý Pražák a mám tam ještě sestru, tak tam jednou do roka jezdím obhlídnout co se změnilo a co je kde nového.
    Letos jsem tam byl v srpnu a už to asi vícekrát přes prázdniny neudělám, protože co tam bylo turistů (cizinců).

    #13184
    babicka11
    Účastník

    Kde jsou ty časy, kdy Václavák byl “normální” – s různými obchody a obchůdky, se stánky s opečenou výbornou uzeninou. Dnes tam ani nemá cenu zajít. Samé směnárny a obchody se zlatem…..Mám z vlastního zdroje, na Václaváku jsem pracovala čtyři roky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.