Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Jak bojujete proti chřipce?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16420
    Radost
    Účastník

    Právě probíhá chřipkové období. Kdysi jsem se nechávala proti chřipce očkovat. Někdy to pomohlo někdy ne.Dnes piji skro každý den čaj se zázvorem nebo čerstvou zázvorovou limonádu s citronem.Vnučkám každý den mačkáme šťávu z pomerančů.Zatím jsme všichni zdrávi, což přeji i vám všem.

    #16436
    babicka11
    Účastník

    Proti chřipce se dá bojovat i jinak. V uzavřených prostorách, např. doma, kde trávíme většinu času, se můžeme vyrovnat s nákazou používáním čističky vzduchu HYLA. Sníží se tak riziko, že se nakazí další členové rodiny. Dýcháte prostě čistý vzduch díky mokrému čištění, není to jen vysavač.

    #16553
    Rojak
    Účastník

    Jako prvním přírodním medikamentem začínám starou dobrou známou cibulí. Proti nachlazení a kašli se cibule používá už pěknou řádku let. Cibule je skvělou prevencí proti dýchacím onemocněním, výborně dezinfikuje nosní sliznici a ústní dutinu a pomáhá na kašel, zahlenění, rýmu, angínu, chřipku, bolest v krku i chrapot.

    #16557
    babicka11
    Účastník

    jjo, cibule 🙂
    Léčivý cibulový čaj
    Jakmile cítíte, že se o vás pokouší kašel, uvařte si následující cibulový čaj. Nejenže je lahodný, ale i pomáhá. Pije se 3x denně.
    voda, cibule, jablko, majoránka, med
    Do vody vložíme nakrájenou cibuli, plátky jablka a přivedeme k varu, odstavíme, přidáme majoránku, necháme 10 minut odstát, poté scedíme a podáváme s medem.

    #16576
    veruska
    Účastník

    Když na mě něco leze, tak piju jeden čaj za druhým, abych to špatné z těla vyplavila.
    Samozřejmě s medem a taky citronem. A taky se zázvorem. Šťávu z cibule občas

    #16774
    polivkovamaruska
    Účastník

    Múj muž si dělá groček s citronem a pak zaleze do teplých peřin. Funguje to.

    #16775
    babicka11
    Účastník

    Momentálně jsem chytla rýmu, asi přímo u doktora, každý tam chrchlal. Nerada chodím po doktorech a kór v tomto období….

    #16787
    babicka11
    Účastník

    Zajímavé … včera rýma jako hrom, a dnes NIC!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 15)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.