Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Houby a houbaření

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 74)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12445
    matylda
    Účastník

    Já dnes na zahradě pod modřínem objevila další zárodek hřiba modráka 🙂 Ale ještě je tak do plenek, jestli ho v noci nesežerou slimáci, dám ho až zítra pod maso .-)

    #12456
    babicka11
    Účastník

    měla jste ho přikrýt na noc sklenicí 🙂 Boj se slimáky o naší úrodu (a momentálně i třeba o houby) se zdá nekonečný, my tu slimáky nemáme, vloni jich tu pár bylo, ale co sypeme lógr z kafe na zeleninu – :-), tak se tu neukázali – zkuste to taky – já dělám hodně často překapávanou, tak pak ten sáček vyklepu na záhony :-), kávový lógr je pro slimáky jedovatý.

    #12467
    veruska
    Účastník

    To udělám! Vráťa slimáky solí, ale to nejde v zelenině.
    Teď je ten můj chlap právě na houbách, tak jsem docela zvědavá, jestli něco přinese.

    #12468
    babicka11
    Účastník

    Stačily by dva-tři kousky a bramboračka bude jak vyšitá :-).

    #12564
    veruska
    Účastník

    Vráťa houby přinesl a tak byla smaženice a ještě si je zavařil do malých sklenic. On je tak totiž má hrozně rád. Já mám houby nejraději v bramboračce.

    #12571
    Rojak
    Účastník

    V lesích a všude okolo je sucho, jako na Sahaře, kde by se potom vzaly houby. Ani prašivka.

    #12589
    babicka11
    Účastník

    Tak dneska pršelo docela dost, to by houby mohly růst. Ze zkušenosti vím, že nejvíc houby rostou začátkem září, když jdou děti do školy… :-). To jsme jezdili klidně i odpoledne a byla jich fůra.

    #12957
    babicka11
    Účastník

    Dnes byl syn na houbách s Nikolkou – v tom dešti – a našli tolik, že my budeme mít zítra hovězí plátky na houbách a syn bramboračku – 2 hřiby, 4 klouzky, 8 podborováků, i babky – a všechno to bylo zdravé…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 74)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.