Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Dáváte občas dětem napít piva?

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Rojak a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13101
    babicka11
    Účastník

    Znám rodinu, kde pětiletému dítěti dají občas napít piva. Vypije klidně i malou skleničku. Mě se to tedy nelíbí. Jaký názor na to máte vy?
    Primářka toxirehabilitačního oddělení Kroměřížské psychiatrické nemocnice Adéla Stoklasová před podáváním i docela malého množstvím alkoholu dětem varuje: „Dětský mozek se velmi rychle vyvíjí a je velmi citlivý na zevní faktory. Proto reaguje na alkohol intenzivněji než mozek dospělého člověka. Pokud jde o výjimečnou zkušenost s alkoholem, že například dítě olízne pěnu z piva, na organismus to vliv nemá. Ale vypití i menšího množství alkoholu má vliv na mozek.“

    Nejde jen o ohrožení vývoje. Alkohol je jed a dětský organismus reaguje i na mnohem nižší dávky než organismus dospělého člověka. „Chtěla bych zdůraznit, že dítě není zmenšený dospělý. Alkohol mu škodí několikanásobně víc než dospělým. Vypití jednoho piva desítky může pro dvou- až tříleté dítě znamenat smrtelnou otravu alkoholem,“ říká lékařka. (vybráno z netu)

    #13103
    bobalka
    Účastník

    Kategoricky říkám ne, nikdy jsem to nedělala a ani dělat nebudu, Taky jsem znalla rodinu, kde do piva máčeli dudlík pro mimčo, Já málem vyletěla z kůže, když jsem to viděla. Maminka ale říkala, že malý potom dobře spí. No, upozornila jsem jí, ale ona nedbala. Bohužel.

    #13107
    veruska
    Účastník

    Určitě ne! To bych v životě neudělala, abych dala svým dětem/když byly malé/ alkohol, ani trošičku.
    To teď, když jsou dospělí, bych jim doporučila jenom trošičku.

    #13137
    Rojak
    Účastník

    To už brzy stahuje děcka k alkoholu. Co se v mládí naučí ….

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.