Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 30)
  • Autor
    Příspěvky
  • #14780
    Evik
    Účastník

    Ahojte kdyby se někdo chtěl podělit o zkušenosti a třeba i o recepty na cukrovi…
    Zatím jsem pekla každý rok, ty naše klasiky. Ráda vyzkouším něco nového a hlavně dobrého=)

    #14789
    bobalka
    Účastník

    Také peču každý rok, letos nevím nevím, ještě uvidíme. Zítra sem dám pár receptíků, na moc dobré cukroví, co jsem dělala vloni poprvé, zmizelo velice rychle.

    #14792
    Evik
    Účastník

    To bude fajn. Ale nedivím se vám že o cukroví uvažujete když je letos všechno tak drahé. I já jsem nad tím přemýšlela ale kvuli dceři něco udělám!

    #14793
    babicka11
    Účastník

    VESELÉ VÁNOČNÍ PEČIVO
    Ingredience:
    250 g hladké mouky
    2 lžíce cukru moučka
    1 vanilkový cukr
    špetka soli
    150 g másla
    2 lžíce zakysané smetany
    1 tmavá čokoládová poleva v sáčku
    1 bílá čokoládová poleva v sáčku
    různé gumové a želé bonbóny
    cukrové zdobení
    Doba přípravy
    Postup:
    Mouku smícháme s moučkovým a vanilkovým cukrem, přidáme špetku soli, rozměklé máslo, zakysanou smetanu a vše zpracujeme do hladkého těsta.
    Na pomoučeném vále těsto rozválíme na placku silnou asi 1 cm a pomocí vykrajovátek tvoříme různá cukroví, která klademe na plechy vyložené pečicím papírem. Pečeme v troubě při 180 °C.
    Vychladlé cukroví potřeme tmavou a bílou čokoládovou polevou a zdobíme podle fantazie různými gumovými bonbony a cukrovým zdobením.

    #14797
    bobalka
    Účastník

    lepené z jogurtu
    500 g hladká mouka
    250 g hera
    120 ml bílý jogurt
    1 šálek moučkový cukr
    2 bal.vanilkový cukr
    Utřeme heru s jogurtem a van. cukrem do pěny, postupně přidáváme mouku smíchanou s moučkovým cukrem vypracujeme těsto, po odpočinutí tak na hodinku v lednici, vyválíme placku tak 5 mm hrubou a vykrajujeme tvary. Pečeme na papíře na 150 st. asi 15 minut. Slepujeme. Já je vloni slepila Nutelou a pocákala čokládou a byly fakt luxusní.Jinak se dají lepit také marmeládou a posypat moučkovým cukrem.

    #14801
    babicka11
    Účastník

    Nejrychlejší šátečky
    250 g tvarohu (ve stříbrném obalu)
    250 g másla
    250 g polohrubé mouky
    Udělejte těsto, nechte v lednici 2 hodiny, vyválejte na čtverce asi 5×5 cm, naplňte marmeládou, nebo Nutelou, pomažte žloutkem a upečte. Pokud použijete Dia marmeládu – vhodné i pro diabetiky. Jsou výborné a bez cukru :-).

    #14816
    bobalka
    Účastník

    Jé, ty dělala moje mamka, a já na ně skoro zapomněla. Akorát je potom posypala moučkovým cukrem. Díky babicko11, udělám je v neděli

    #14817
    veruska
    Účastník

    Když to tu čtu, tak já snad nějaké cukroví udělám.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 30)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.