Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Angličtina

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16186
    babicka11
    Účastník

    Učí se tu někdo anglicky? Kdysi, myslím madam Bijoux, ale nevím to přesně, dávala lekce jednoduchých slov. Myslím, že by nebylo na škodu, sem dát nějaké překlady. Vždyť i tady se tu člověk setká s angličtinou a některým výrazům nerozumí….

    #16195
    babicka11
    Účastník

    Setkala jsem se tu s těmito slovy, tak zde je překlad – (kdyby někdo nevěděl), snad to mám dobře :-).

    subject – předmět
    message – zpráva
    thoughts – názory, myšlenky
    submit – odeslat
    reset – vynulování
    captcha – technologie ochrany opisování špatně čitelných kódů
    thanks for contacting us – děkujeme, že jste nás kontaktovali

    #16283
    babka
    Účastník

    Já chodila na “jazykovku”, kde jsme ruštinu měli od 3. třídy a anglinu nebo něminu od páté. Vybrala jsem si anglinu. Pak na střední škole jsem vlastně měla o předmět méně, protože se tam z angliny bralo to, co jsme měli na základce. V zahraničí se domluvím, a pokud mi chybí nějaké to slovíčko, tak se domlouvám stylem “ruce nohy”. Zatím vždy úspěšně. 🙂

    #21064
    Rojak
    Účastník

    Dcera začala chodit na zdravotní školu a začala se učit latinu. To je bonbónek.

    #21074
    babicka11
    Účastník

    To je dobře, otevře jí to cestu k učení dalších jazyků, není to lehká řeč, ale každý jazyk má svoje pro i proti. Musí to ale člověka bavit.
    A tohle zná taky asi každý :
    A priori – Bez předchozího zjištění
    Ad absurdum – K nesmyslnosti
    Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus – Radujme se, dokud jsme mladí.
    Praga mater urbium – Praha matka měst
    Veni, vidi, vici – Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.

    #24640
    Rojak
    Účastník

    Máte ještě bystrou hlavu. Já na jazyky nikdy moc nebyl. Ve škole jsme měli povinnou ruštinu a ta mi do života moc nebyla. Navíc už začínám dost zapomínat. Je to asi následek těžkého otřesu mozku co jsem prodělal.

    #24698
    lgku990
    Účastník

    Taky jsem zkoušel se učit anglicky a zjistil jsem, že vůbec nejsme kamarádi, akorát trochu ruštinu ještě se základky, ale ta byla povinná.

    #24699
    babicka11
    Účastník

    Mně by bavilo znovu chodit do jazykovky …teď by to bylo mnohem lehčí, když člověk zná základy a ještě i dost slovíček … jenže – k čemu by mi to dnes asi bylo, že? Asi jen pro dobrý pocit :-).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 9)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.