Faktoring pomůže optimalizovat vaše cash flow

V oblasti financování podnikatelských aktivit se čím dál častěji skloňuje pojem faktoring. Jedná se o takzvaný odkup krátkodobých pohledávek, kdy vy jako věřitel můžete převést své dosud neuhrazené faktury na banku či na jinou společnost, která o ně projeví zájem. Odměnou vám budou okamžité finanční prostředky a zrychlení toku vašich finančních prostředků.

Proč si oblíbíte faktoring

Jestliže bojujete s úhradou svých pohledávek a během příštích dnů vás čeká platba dalších neodkladných výdajů, je faktoring možnou cestou, kterou vše bez problémů můžete vyřešit. Díky faktoringu se vaše podnikatelské aktivity budou financovat mnohem rychleji, a to se pozitivně odrazí ve vašem celkovém hospodaření a samozřejmě i ve vaší pověsti vůči dodavatelům a dalším subjektům, kterým budete včas plnit jejich závazky.

Faktoring můžete obecně využít pro odprodej pohledávek, které mají splatnost do 90 dní. Pokud máte u pohledávek delší splatnost, je potřeba se podívat po jiných efektivnějších nástrojích (často se mluví i o odkupu dlouhodobých pohledávek, takzvaném forfaitingu). Faktoring nemá zákonem stanovený postup, takže je pouze na domluvě mezi vámi a druhou stranu, jak celý proces proběhne.

Standardně pohledávky postoupíte a dostanete za ně zaplaceno. Kolik peněz obdržíte, záleží na bonitě dlužníka, na době splatnosti pohledávky, na úrokové míře i na dalších faktorech.

Postupte své pohledávky chytře

Pokud využijete služeb společnosti Arfin, můžete získat za svou pohledávku zálohu ve výši až 80 %, která vám bude vyplacena již první den po postoupení pohledávky. Nemusíte tedy čekat do doby, kdy nový věřitel získá veškeré prostředky. Společnosti Arfin je specialistou na faktoring, který nabízí jak na tuzemském, tak i na zahraničním trhu. Více o její kompletní nabídce služeb zjistíte z webových stránek factoring.eu, kde si je můžete rovnou i objednat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *