Druhý život tubusů

Hranaté, kulaté, dlouhé, krátké, s různými průměry a tloušťkou stěn. Tubusy všichni znáte. Používají se při přepravě k ochraně tiskovin, jako jsou plakáty, obrazy (samozřejmě bez rámů), fotografie, diplomy a certifikáty.

Kartonové tubusy se používají k zasílání podlouhlých produktů, chrání je před zlomením a hlavně před zdeformováním. V nabídce naleznete několik druhů kartonových tubusů. Standardní tubusy jsou vyrobeny z třívrstvé vlnité lepenky, tubusy premium z pětivrstvé. Dále můžete vybrat z rychlouzavíracích tubusů, klasických papírových dutinek nebo tubusů opatřených lepicím páskem.

Nuže, přepravní společnost vám doručila zásilku v tubusu, nebo jste si v něm třeba odnesli nějaký diplom. Umění vystavíte, diplom uschováte nebo zarámujete, a zbyde prázdný tubus. Co s ním? Pokud často přenášíte tiskoviny, můžete tubus samozřejmě používat opakovaně, dokud to jeho stav dovolí.

Nebo ho můžete rovnou vyhodit. Pokud je z kartonu tak klidně do modrého kontejneru na papír.

Ale jak jistě víte, tubusy jsou velmi vděčným materiálem pro výrobu jednoduchých, ale hezkých dekorací.

Například stojánek na tužky a kancelářské potřeby. Není nic jednoduššího, než zkrátka tubus zbavit víčka a vložit do něj tužky, pravítka, fixy. Pokud je tubus z čistého kartonu, můžete jej vyzdobit malůvkami nebo samolepkami, záleží jenom na možnostech a fantazii.

Velmi podobně lze z tubusu vyrobit vázu na sušené květiny. Kartonový tubus můžete olepit

balícím papírem s rozličnými motivy. A když na něj pomocí lepidla přiděláte další prvky (sušené květy, mašle, drobné dekorativní kamínky), máte parádní bytový doplněk. Nechce se vám pouštět do výroby dekorací? Věřte, že s tubusy si vyhrají také děti. Jejich bujná fantazie zaručí, že se tento všední předmět alespoň na chvíli promění v kulaté věže papírového hradu vyrobeného z kartonových krabic, nebo třeba v námořnický dalekohled či přímo vesmírný teleskop. Ti odvážnější si pak mohou z tubusu vyrobit model kanónu. A co takhle zkusit z tubusů vyrobit dráhu pro kuličku? Nebo třeba papírového robota? Vaše šikovné děti určitě budou mít spoustu nápadů, jak si s tubusy vyhrát. Tak hurá do toho!

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *