Rekonstrukce bytu nebo stavba domu vyžadují pečlivost a rozhodně se vyplatí pouvažovat o vhodném materiálu. Pokud budeme stát před otázkou, jak správně vyřešit výběr oken, tak by se odpověď měla pečlivě rozvážit. Samozřejmě od těchto prvků požadujeme celkem vysoké nároky, a tak je lepší si vybrat produkty vyšší třídy s nejvyšší mírou úspory tepla. Samotná okna jsou jedním z nejvíce namáhavých stavebních prvků. Navíc se většinou nemění, a tak by měly vydržet po celou dobu bydlení.

Moderní novostavby mohou využít dřevěná okna s velkými prosklenými plochami

dřevěná okna Zde je bez diskuzí nutná dlouhodobá spolehlivost a zároveň bezpečná funkčnost.

Pokud nechceme provést špatnou volbu, je důležité zvážit i to, jaký materiál bude nejvhodnější.
V podstatě se zde zároveň rozhodne, co by se nejvíce pro dané místo hodilo.
Pokud budeme například bydlet blízko silnice, tak rozhodně by bylo lepší zvolit okna s větším útlumem hluku.

Do novostaveb lze zvolit nejen vhodný materiál, ale i barevné provedení

Plastová okna jsou naprosto ideální. V dnešní době se nabízí na trhu skutečně kvalitně vypracované a do detailu provedené, samozřejmě ke spokojenosti zákazníka. Standardem je minimálně 6 komor, teplý rámeček a trojsklo.

Nebudeme si nalhávat, že odpůrci plastu se pohrnou do plastového provedení. Nicméně stále jsou v oblibě dřevěná okna, která sice nemají staletou výdrž, ale na druhou stranu jsou přirozená, z přírodního materiálu. Dřevo samo o sobě je teplé a hodí se jak k novostavbě, tak do historických objektů.

Když kov bude držet sklo

Poslední dobou se objevují zakázky na hliníková okna, dveře a velké prosklené plochy. V podstatě vynikají mimořádnou pevností a také vysokou samonosností rámu. Tím se staví na přední příčky pro realizaci velkých prosklených ploch, které se čím dál tím více na stavbách objevují. Je na ně spolehnutí i v oblasti tepelné izolace.

Historická budova nemusí mít možnost výběru

Především takovéto stavby spadají pod kontrolu památkářů a ti mohou rozhodnout za nás. Zkrátka jinak to nepůjde než stávající prvek vyměnit za špaletová okna, která byla dříve jasnou klasikou. Je pravdou, že dnešní výrobce nabízí skutečně kvalitní zpracování, a tudíž se nemusíme obávat, že bychom byli o něco podstatného ochuzeni. Mnohdy se tato okna objevují i na jiných místech, jelikož se stále najdou příznivci staré klasiky s moderní technologií.

Díky pestrosti nabídky na trhu si skutečně může vybrat každý zákazník. Nejen podle materiálu, provedení, ale zároveň podle barevného vkusu, aby stavba pěkně ladila do krajinného rázu.

4 komentáře u „Dřevěná okna dávají domu správný tón“

 1. Rojak napsal:

  Dřevo je vděčný materiál, ale potřebuje údržbu.

 2. veruska napsal:

  My máme také dřevěná okna, ale chtělo by to už výměnu. Dala bych si plastová, ale v barvě dřeva.

 3. matylda napsal:

  Dřevěná okna se mi líbí. Ale dala jsem si před lety plastová, kvůli údržbě

 4. babicka11 napsal:

  Máme dřevěná okna, sice větší, dřív to bylo moderní, teď se dělají spíš menší, ale měnit je zřejmě nebudeme. V místnosti je i více světla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *