Zapomínáme občas/často na svoje drahé polovičky?

Věřím tomu, že v běžném partnerské vztahu ne. Sem tam nějaká pusa, pohlazení, nebo objetí.

Nebo to tak není? Pánové, co to s námi je? Kdo se o nás neustále stará?

Vaří, pere, uklízí, pouští nás na ryby, do …zajišťuje kompletní servis celé rodině, ale hlavně patří k vám! Přece naše milované ženy.

Proč o tom píši tento článek, proč ty výčitky

Když si každý sáhneme do svědomí, zjistíme, že to s tou vyjádřenou pozorností není až tak žhavé. Prostě zapomínáme. Vše bereme už nějak automaticky. Všechnu starost a celodenní práci a péči našich žen.

Nemyslím, že je potřeba každý den nosit kytku, ale občas by se mělo vyjádřit to, že mám někoho rád. Ano, pusa a pohlazení by taky stačila, ale krásné květině se nic nevyrovná a ocení ji každá žena. Manželka, sestra, dcera….

Blíží se Valentýn, převzaté svátky nesnáším, ale co už nadělám

Pokud nestihnete koupit kytku, můžete si objednat a nechat poslat domů. Rozvážková služba po celé republice. Kvalitní a krásné květiny z Nizozemska, ráje všech květin.
Jistě, stačí skočit do květinářství v místě bydliště, nebo cestou domů z práce.  ALE?
Výhodu takové objednávky s dovozem domů vidím hlavně v tom, že mám objednáno a vím, kdy asi květiny přivezou, já jsem připraven.

Překvapení je hned

Někdo zazvoní a přinese kytku. Pokud bude kytice i s věnováním, myslím, že to celé překvapení  umocní. Vyzkoušejte to a pak napište, jaká byla reakce. Nejlepší komentáře symbolicky odměním 😀
Možná vás v blízké době čeká oslava narozenin vaší partnerky. Neváhejte, ukažte se.

Tento článek se mě nepsal lehce, protože jsem stejný, jako ostatní. Taky na svou polovičku občas zapomenu a beru spoustu věcí jako samozřejmost.

Tak do toho
Když jsem se na web díval, vyskočila na mě sleva 50 Kč na první nákup. To si ale nechte pro sebe.

41 komentářů u „Pánové – něco pro nás – čtěte pozorně“

 1. Monika 84 napsal:

  Jako vdaná maminka třech kluků si myslím,že oba dva trochu na sebe zapomínáme. Je těžké najít chvilku jen pro sebe. Když se podaří, jsou to ty nejvzácnější chvíle pro nás oba.

  1. radek napsal:

   přeji pevné nervy. I já mám dva bratry, dovedu si představit-:) Kde je vůle, cesta se najde-:)

 2. irinkamil napsal:

  Přečetla jsem si se zájmem Radkův článek a dá se říct, že s ním naprosto souhlasím. Sice nevím, odkud vzal ty “ženské” názory (že by od ženy vlastní?), ale ano, muži dost často zapomínají na naše svátky, narozky a – nedejbože – na výročí (seznámení, sňatku a další). Nedivím se tomu, co je pro nás, ženy, nádherná romantická vzpomínka, k tomu se muž třeba i dlouho odhodlával, dalo mu velkou práci vymyslet, čím nás potěšit a zaujmout, aby nás okouzlil a my ho začaly brát vážně a posléze s ním stanuli na prahu nového společného života. Mluvím o době namlouvání či chození. Většina mužů se tímto snažením již tak “vyčerpá”, že pak, když už má vytouženou žínku doma, má pocit, že svými aktivitami v době před soužitím splnil jakousi očekávanou povinnost a teď už není třeba ženě svou pozornost věnovat. Je tomu přesně naopak, rády bychom od svých mužů měly tu Radkem popisovanou pozornost – aspoň nějaké to pohlazení či letmý polibek, o květinách ani nemluvě – a to nejen o svátcích či výročích, ale prostě jen tak, kdykoliv během roku, nejen na Valentýna, který se mimochodem ani u nás nikdy neslavil. Jsou samozřejmě mezi muži výjimky, ale opravdu jich není moc. To se týká i domácích prací, většina mužů přijde z práce a očekává na stole teplou večeři, uklizeno, vypráno, děti aby měly napsané domácí úkoly, zkrátka aby ho doma již nic nerušilo (přece teď nebudeš žehlit, prát nebo dokonce vysávat?) a mohl si v klidu vzít pivko k telce a v klidu si vychutnat třeba fotbalový zápas. Tito muži berou ženu a domácí práce za samozřejmost (přece proto se vdala, aby to všechno mohla dělat!!!). Pak jsou i jiní muži, kterým stačí něžně naznačit (Zlato, mohl bys mi pomoct s…?) a on jde a bez remcání tu kterou věc udělá a dobře. Těch je taky dost. A nakonec je sorta bílých vran, kteří si sami všimnou nějaké práce a bez řečí ji udělají, takového muže abyste ale s lucernou za bílého dne pohledali, že? Ale jsou, jak jsem vyčetla z některých odpovědí. Ještě něco, když je žena za celý den utahaná z práce vlastní a pak z druhé směny doma, ani ty večerní rádovánky s mužem za moc nestojí. ALE, když žena vidí, jak muž přijde z práce, nají se, sebere talíř svůj i ostatní nádobí a umyje ho (nebo aspoň dá do myčky, chi), pak třeba vezme prachovku a utře prach, dojde se smetím, ona mezitím vysaje celý byt, uklidí vyžehlené prádlo, zkrátka, když oba makají na té druhé směně společně, to je ten večer pak úplně jiný a mohu ujistit obě strany, že velmi příjemný.
  Květiny s dovozem jsou skvělá věc, předpokládám, že tam jsou odborníci a poradí mi, jaké květiny se k té které příležitosti hodí, pomohou mi vytvořit i nějaké to blahopřání a doručí květiny v čase, který si domluvíme. Web vypadá moc hezky, některé růže jsem taky ještě neviděla. Ale já na kytky všeobecně moc nejsem, přesto se na ně ráda dívám. Byla jsem na výstavě tulipánů, ale co druhů jich tam bylo, o tom se mi ani nesnilo. Zajímalo by mě spíš technicky, JAK je to vůbec možné, takovou nádheru vypěstovat? A hele, už na mě také vyskočila slevička. Přeji všem hezkého Valentýna nebo jen nádhernou slunnou neděli s milovaným člověkem.

  1. radek napsal:

   díky za pěkný komentář. Je o životě, vzájemné podpoře, toleranci a vztahu dvou, dříve zaláskovaných, nyní spolužijících lidi. Přesto se někde v koutku neustále schovává “zamilovanost, jen se jí moc špatně jde ven, do reálného života a vztahu. Přitom stačí jen málo. KOMUNIKOVAT. Můj názor.

   1. irinkamil napsal:

    Ano, ano, ano, s tím stopro souhlasím. Jednou z největších chyb v soužití je, že spolu lidé o svých problémech NEMLUVÍ.

    1. blaju napsal:

     myslím si, že je to hlavně o tom jak si to uděláme takové to máme a to platí ve všem

 3. blaju napsal:

  novodobé pro nás čechy nové svátky neslavíme, kytku dostávám kdykoliv během roku i bez svátku

 4. vanicek222 napsal:

  Dovolím si takovou poznámku. Článej je fajn, ale …
  Je sice pravdivý, především vzhledem k starším ženám, ale dnešní slečny by raději tučnou peněženku nebo kreditku, kterou by mohly použít na nákup a to nejlíp bez nějakého limitu. Neřikám, že to tak je u všech mladých slečen/žen, ale je takových hodně. 😉 Věřím, že jsou i takové, co by květinu braly jako něco úplně bezcenného. 😉

  1. radek napsal:

   nevěřím, ale je to Váš názor.

 5. babicka11 napsal:

  my také Valentýna neslavíme, ale klidně si dáme vínečko i během roku a nemusíme u toho nic slavit … 🙂

 6. devilscat napsal:

  u nás na začátku roku zrušili květinářství… ale já žádné kytičky nečekám, tak to nevadí 🙂

  1. jmckvak napsal:

   zahrada to jistí :))

 7. Irisek75 napsal:

  Naštěstí mám skvělého muže, který mi dává květiny i “jen tak” 🙂

  1. radek napsal:

   štastná to žena, všichni se napravíme-:)

 8. Mishell napsal:

  Tak my Valentýna neslavíme vůbec, slavíme 1. Máje, Valentýna chlap odmítá 🙂

 9. vita1980 napsal:

  není to jen o valentýnu, příležitost je kdykoliv, jen chtít

  1. eMisa napsal:

   Přesně tak.
   Taky si myslím, že bychom si měli dokazovat, že se máme rádi během celeho roku

 10. bronula napsal:

  pěkný článek

 11. Zuzana napsal:

  Já tedy musím přiznat, že mám velice pozorného snoubence doma a sem tam mi přinese kytičku :), což mě vždy moc potěší…

  1. Marie napsal:

   Tak to já také, kytičky vždy potěší a nemusí být ani Valentyn, ani jiný svátek.

 12. Petulavpk napsal:

  tak u nás se zmíní děti třeba o kytičce, tak co tati, co kytka – a už tu máme pohotovou odpověď: a co jako má mamka z kytky? To jí radši koupím kus salámu. No tak nevím co tedy letos dostanu za značku :D, ale je dost možné, že ni také dostane slevu 😀 😀

 13. matylda napsal:

  Kytky mám ráda, ráda je pěstuji i dostávám. A když ji dostanu od toho, komu na mně záleží … :-))

 14. pavlina69 napsal:

  dobrý článek hned ho dám přečíst i manželovi abych si nemusela říkat že na mne letos žádná kytka nezbyla

 15. papadopulos napsal:

  jo pěkný článek, ale ten úvod nemusí být a všude taky není tak jak jste napsal. Je spousta mužů, kteří zajišťují chod domácnosti a dokonce jsou i na otcovské dovolené a starají se jak píšete o kompletní servis celé rodiny. Nelíbí se mi jak všichni dělají z mužů neschopná individua, kteří si neumí ani uvařit, natož se postarat o děti

  1. radek napsal:

   souhlasím s vámi, taky se umím zapojit. Berte článek s nadsázkou.

 16. MadameBijou napsal:

  Tak jsem zvědavá, co vymyslí náš taťka. 🙂 Já zrovna drahou polovičku nemám, takže Valentýna neslavím. Ale přeji všem, ať se Valentýn vydaří. A nebo ještě lépe, ať si muži svých drahých poloviček všímají častěji. Když se dva mají rádi, nepotřebují žádného Valentýna.

 17. Rojak napsal:

  Dobrá připomínka. Díky. Nechci se vymlouvat, ale uspěchaná doba.

 18. bobalka napsal:

  Nevím, jestli to mohou komentovat i ženy, ale já musím. TY JO, TO JE KRÁSA a těch barev, nikdy jsem neviděla duhovou růži. Prostě opravdu nádhera. Určitě si stránky dám do oblíbených, i když můj manžel na nějakého Valentýna vůbec není a že mám hned po Valentýnovi svátek, taky zapomene :(.

 19. jmckvak napsal:

  pěkný článek, jsem zvědavá, jestli si polovička vzpomene 🙂 u nás to asi nebude kytka, ale trenýrky se srdíčky 🙂 je tip pro něžné polovičky co těm našim mužům.. sranda musí být 🙂

  1. radek napsal:

   nechte mu občas něco přečíst-:)

 20. coolnet napsal:

  ha, Valentýn 😀 aspon nezapomenu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *