Dovolená na poslední minutu patří k velmi vyhledávaným po celý rok, nikoliv pouze v létě.

Atraktivní cena těchto zájezdů totiž umožňuje podívat se na místa, o kterých bychom jinak jen snili. Většina obchodníků má již vyděláno na letních turistech, takže mnohem méně tlačí na pilu. Lépe se dá smlouvat, když za zády nemáte štrúdl lidí, kteří jim vyšší cenu tolerují. Dovolená last minute od Tiptravel.cz má hned několik nesporných výhod. Které to jsou, si prozradíme v dnešním článku.

Bonus zimních zájezdů last minute

Jak jsme již zmínili k nepopíratelným výhodám, patří nízká cena zájezdů. Nepatříte-li mezi vodní živly, ale cestujete vyloženě za odpočinkem a poznáním nastala ideální doba. Rodiny s dětmi školou povinnými tak určitě nepotkáte. Takový zájezd ocení především ti, kteří nemají rádi halekání a skotačení dětí. Mnohem častěji v tuto dobu budete potkávat důchodce, kteří zaručeně hluk dělat nebudou.

Místo koupání výlety

Podzimní a zimní cestování je ideální období pro výlety a prohlídku památek. Během léta člověk lapá po dechu, dlažby i zdi jsou rozpálené a místo památek hledáme kousek stínu a stánek s občerstvením. Teď máte příležitost, aby dovolená na Krétě proběhla přesně podle vašich představ. Nejspíš každý slyšel mnohokrát o bájném Olympu a nejznámější řecké hoře, jež se tyčí do výše 2917m. Největším ostrovem je zmiňovaná Kréta.

Vybírat však lze také z dalších ostrovů. Navštivte ostrov Rhodos nebo Zakyntos, Kos, Korfu, Thassos, Chalkidiku a mnoho dalších. Na své si přijde každý obdivovatel přírody. Více jak polovinu řecké pevniny tvoří lesy s rozličnou vegetací, která zahrnuje jak horské jehličnany, tak přímořskou vegetaci.

Počasí je na ostrově Kréta typicky středozemní. Během léta je počasí teplé až horké s minimem dešťových srážek, zima je zde mírná s množstvím srážek, ale dostatkem slunečných dnů.

2 komentáře u „Last minute dovolená v zimě? Proč si jí nenechat ujít“

  1. devilscat napsal:

    jednou jsem byla v únoru v Egyptě, bylo tam nádherně, a v té době tam bylo ještě krásné státní muzeum atd, prostě skvělé… řecké ostrovy mám taky ráda, ale zatím jsem byla jen na Krétě. ted bych si to asi rozmyslela, kvůli těm uprchlíkům mám strach

  2. Beruska napsal:

    Teď si asikaždý dovoleenou rozmyslí tedy hlavn ty zahraniční

Komentáře jsou uzavřeny.