Na narozeninové oslavě nesmí chybět výborný dort.

Před pár měsíci slavil synovec kulaté výročí.

Rozhodli jsme se, že mu připravíme oslavu a pozveme rodinu i kamarády. Všechno jsme prováděli v naprosté tajnosti, aby to měl jako překvapení. Trochu nám hrálo do noty počasí, protože napadl sníh a on odjel na pár dní do Jeseníků.

Procházel jsem nejprve cukrárny co znám a Vy také. Jsou zde na webu 😀
Nakonec jsem usoudil, že chci něco úplně jiného, nového a s doporučením.

Nejlepší dorty jsou stejně takové ty pravé, poctivé, bez nějakých norem a náhražek. Budu muset zabrousit v jiných vodách.
Poptal jsem se v práci u rodiny a dostal doporučení na paní, co dělá dorty na zakázku.

Podle chvály vynikající vzhled, ale i chuť. Vzrostla ve mně zvědavost. Skutečně jsem byl nabídkou dortů překvapen.

Hasmik.cz – dorty bez hranic

Ještě štěstí, že do narozenin chyběl měsíc, pak by to asi bylo horší s objednáním. To nejsou dorty, ale přímo umělecká díla.

Dorty úplně pro každou příležitost. Ty dětské, prostě nádhera.
Vypracované detaily hovoří úplně za vše.

Na webu Hasmik.czdorty bez hranic

Hasmik– dorty bez hranicjsem si našel kontaktní telefon a sjednal si schůzku. Synovec je milovníkem rychlých aut, tak jsme mu společně vymysleli závodní auto Blesk McQueen.

Domluveno, zaplatil jsem zálohu a vše již nechal v šikovných rukou paní  Hasmik.

V domluvený termín jsme si pro dort s bratrem přijeli a byla to neskutečná nádhera.

Přípravy na oslavu proběhly v naprosté tajnosti a také se skutečně sešlo hodně lidí.

Synovec byl hodně překvapený a bylo vidět, že je zaskočený, protože nic takového nečekal.

To ale nebyl vrchol oslavy. Přišel čas dortu.
Když jsme s ním vešli do místnosti, nastalo absolutní ticho a během chvíle se všichni seběhli ke stolu a začali fotit. Autíčko si získalo veškerou pozornost a právem.

Stalo se narozeninovým překvapením, ale i celebritou.
Mělo to jednu chybu – nikdo totiž do něj nechtěl říznout a zničit mu tak věrohodnou kapotu.
Nakonec ale došlo i na něj. Musím říct, že byl naprosto úžasný.

Taková správná chuť, která se rozplývá na jazyku a zanechává chuťové buňky naprosto unešené z lahodné pochutiny.

Už teď je jasné, že paní Hasmik, která do toho vložila nejen svůj čas, ale i svoje srdce, získala dalšího spokojeného zákazníka.

Její práce mluví za vše, podívejte se na Facebook, třeba se i Vy stanete dalším jejím zákazníkem.

Náš dort jsem nepoužil, vybral jsem na ukázku jiné.

15 komentářů u „Celebritou se na oslavě stal marcipánový dort“

 1. veruska napsal:

  Tak teď jsem dostala chuť na dort. Krása.

 2. irinkamil napsal:

  S jistým despektem jsem navštívila stránky na internetu a pak i na FB, říkala jsem si, no, co tak asi může být na zdobení dortů objevného. Zůstala jsem zírat na obrazovku s otevřenou pusou, o těchto malých sladkých zázracích se mi nikdy ani nezdálo, musím smeknout pomyslný klobouk před výtvory paní Hasmik, báječné cukrářské čarodějky. Prokousávala jsem se ukázkami dortů až do února 2013, jeden hezčí než druhý, každý jinak zdobený, jeden dort vedle druhého originál. Použila krásné nápady z filmů i na přání zákazníků, mě zvlášť oslovila Hvězdná brána a mistr Joda, pak tam byli Mimoni, Sněhurka a další a další postavičky z pohádek, abych nezapomněla, byl tam i dort inspirovaný filmem Hledá se Nemo, tak ten byl jak vystřižený z filmu, tvarově ani dort nepřipomínal, takovou nádheru je snad hřích sníst. Není se co divit, že její dorty vyhrály i nějaké ceny v soutěžích cukrářů.
  Podobné dorty jsem viděla v americkém pořadu Báječné dorty, či jak se jmenoval. To už ale nebyly ani dorty, tam se jednotlivé týmy předháněly, aby se jejich dort otáčel, blikal či hrál, dokonce na jednom jezdil i vláček, to už není ono. Miluji dorty, které se dají sníst celé, včetně všeho zdobeníčka, kytiček, korálků a dokonce i krajek. Ty mechanické “zázraky” byly sice hezké, ale spojení sladké lahodnosti a mechanických hraček mě nijak neoslovilo. Sice na pohled hezké, ale pracné, nemluvě o ceně.
  Určitě bych se stala i já zákaznicí paní Hasmik, bohužel mi v tom brání vzdálenost Brna od jižních Čech. Tak se aspoň občas vrátím na její stránky, zda tam nějaký ten fantastický výtvor opět nepřibyl.

 3. Plazmic napsal:

  Opět krásné výtvory, psal jsem již u předchozího článku, že je škoda je jíst. Ona je škoda i do nich říznout, ale zase by se časem zkazily a ještě to asi nebude zadarmo tak proč se pěkně nakonec nenaládovat:))).

 4. Evik napsal:

  Taky jsem se koukla a dorty opravdu krásné. Hlavní však je jejich chuť

 5. matylda napsal:

  Mrkla jsem se, krásné dorty 🙂 Člověk by opravdu pochyboval, jestli je to cukrovinka nebo věc 🙂

 6. veruska napsal:

  Můj tatínek byl vyučený cukrář a dělal moc dobré a krásné dorty. Teď se dělají úplně jiné dorty.Opravdu umělecká díla.
  Já jsem se naučila od tatínka zdobit dorty a dělám je tak dodnes.

 7. Radost napsal:

  Dort určitě patří k oslavě.Dnes se dělají dorty v neuvěřitelných podobách.
  Bohužel jsou většinou zdobené marcipánovou hmotou, kterou u nás nikdo nemá rád.Proto pečeme dorty klasické a dětem zdobíme svíčkami, které děti rádi sfouknou.Dospělí u nás milují dort pařížský.

 8. pskrob napsal:

  Já mám kolegyni a ta peče skvělé dorty, vnučce a teď i vnoučkovi nechávám péct jen u ní. Každý rok vymyslím jiný motiv a Vlasta nemá problém dort vytvořit. Takže už byl medvídek, krteček, spongebob, ledové království.. Vnoučata jsou od sebe 4 roky ale narozeniny mají od sebe 15 dní takže narozeniny slaví dohromady. Letos byli motivem auta, protože tuhle pohádku milují. Takže to byl Blesk McQueen s číslem 6 a Burák s číslem 2. (vnučka měla 6 a vnuk 2 roky). Pošlu adminovi fotky, jen nevím zda je zveřejní

  1. radek napsal:

   ok, dědo, zkusím něco vymyslet 😀

 9. Rojak napsal:

  Dívám se občas v televizi na pořad, kde se soutěží v družstvech, kdo udělá jaký dort na určité téma a je to opravdu zajímavé jakou metodou a jaké fígle se tam používají. Škoda se potom do takového dortu zakousnout.

 10. babka napsal:

  Závidím každému, kdo má šikovné ruce!! Muž měl loni 60 let, tak jsem raději dort nechala na odbornících, a jelikož chová papoušky, tak dostal dort s jeho oblíbenými papoušky. Nejí marcipán, takže zbyli na všechny ostatní. Na 65. narozky mu chystáme dort ve tvaru papouška.

 11. lgku990 napsal:

  Taky jsem si prohlédl ukázku dortu a jsou fakt nádherné, člověku se ho nechce ani poničit.

 12. Barny napsal:

  Obdivuji šikovné ruce a nádherné dorty.Bohužel já nemám dost na takové věci nadání a o to víc můj obdiv.Ne že bych nezkoušela,ale na tak fantastické dorty mi opravdu chybí i to výtvarné umění a trpělivost.

 13. bobalka napsal:

  Koukla jsem na FC a dorty jsou opravdu krásné, určitě i drahé, ale co by člověk neudělal pro prcky. Takové autíčko, jako jste měli vy, by se určitě moc líbilo i vnukovi, je z Blesk McQueen nadšený.Je úžasné, co šikovní lidičky dokáží vyrobit.

 14. babicka11 napsal:

  Opravdu balzám pro oči, krásné dorty, nejvíc se mi líbí snad hrnek s kávou, kufr, pařez, glóbus …. u nás také žije jedna paní, co dělá dorty na zakázku a moc pěkné. Lidé jsou prostě šikovní v každém oboru. Já sama zkoušela panenku, autobus a kabelku, jinak dělám klasiku… :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *